خانه / اخبار / اخبار گرجستان / گیورگی گاخاریا برای سمت نخست وزیری برگزیده شد

گیورگی گاخاریا برای سمت نخست وزیری برگزیده شد

گیورگی گاخاریا برای سمت نخست وزیری برگزیده شد : به گزارش آناجورجیا و به نقل از خبرگزاری اینترپرس نیوز گرجستان ، پس از استعفای دیروز ماموکا بختادزه از سمت نخست وزیری، حزب رویای گرجستان گیورگی گاخاریا وزیر کشور را برای سمت نخست وزیری نامزد کرد. ساعاتی قبل ، بیدزینا ایوانیشویلی رئیس حزب رؤیای گرجستان این خبر را در دفتر حزب بیان کرد.

 

گیورگی گاخاریا برای سمت نخست وزیری برگزیده شد

تصمیم برای تعیین گیورگی گاخاریا ( giorgi gakharia ) به عنوان رئیس دولت صبح امروز در جلسه هیئت سیاسی و جلسه اکثریت مورد توافق قرار گرفت.

گیورگی گاخاریا نخست وزیر منتخب، امروز دولت جدید و برنامه خود را ارائه خواهد کرد. وی گفت: “اینها تغییراتی است که من اطمینان دارم تیم را قوی تر و مؤثرتر حواهد کرد.” وی همچنین از رهبر حزب رویای گرجستان بیدزینا ایوانویشویلی به خاطر اعتماد به وی تشکر کرد.

گیورگی گاخاریا نخست وزیر جدید گرجستان
گیورگی گاخاریا نخست وزیر جدید گرجستان

وی گفت: “این مسئولیت بزرگی است. البته ، من می خواهم از همه از اعضای حزب و هیئت سیاسی به خاطر حمایتشان تشکر کنم. من می خواهم از نخست وزیر سابق ” ماموکا بختادزه ” بخاطر زحماتش تشکر کنم.

امروز پس از این تصمیم ، من ترکیب و برنامه دولت را به مجلس ارائه خواهم داد، و همچنین می خواهم به شما بگویم که در ترکیب دولت تغییراتی ایجاد خواهد شد. آقای واختانگ گوملاوری وزیر امور داخله خواهد بود، و ایراکلی غریباشویلی به سمت وزیر دفاع منصوب خواهد شد.

این تغییرات باعث تقویت دولت و تیم سیاسی خواهد شد. همچنین لوان ایزوریا در جایگاه رئیس شورای امنیت قرار خواهد گرفت. ما در پارلمان با هم ملاقات خواهیم کرد و در آنجا در مورد برنامه با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.”

اعتراض برخی نمایندگان پارلمان گرجستان برای انتخاب نخست ویزر جدید

اعتراض برخی نمایندگان پارلمان گرجستان برای انتخاب نخست وزیر جدید : اعضای حزب گرجستان اروپایی با سوت زدن در جلسه علنی پارلمان به انتخاب گیورگی گاخاریا برای سمت نخست وزیری اعتراض کردند.

جلسه پاییزی مجلس با سرود گرجستان افتتاح شد ، اما به محض پایان یافتن این سرود ، اعضای حزب گرجستان اروپایی برای اعتراض به تغییرات در کابینه وزیران، شروع به سوت زدن کردند.

رییس پارلمان آرچیل تالاکادزه، در پاسخ به اعتراض نمایندگان مخالف گفت: “این تصمیمی است که همکاران ما برای بیان دموکراسی و کیفیت دموکراسی که ما امروز در کشورمان داریم گرفته اند. من از همه مردم می خواهم که به آن توجه کنند.”

با ادامه حرکت اعتراضی نمایندگان مخالف، رئیس پارلمان اعضای حزب گرجستان اروپایی را از سالن جلسه پارلمان اخراج کرد.

در دستور کار جلسه پاییز پارلمان گرجستان، یکی از اولین موضوعاتی که مورد بحث قرار می گیرد ، پذیرش نخست وزیر و دولت جدید خواهد بود.

همزمان با تغییرات دولت درگیری بین معترضان و پلیس در ورودی های ساختمان پارلمان در جریان بود. معترضان کمپین “شرم بر شما” را برگزار کردند.

لادو کاخادزه ، یکی از اعضای حزب رویای گرجستان، ناچار شد برای ورود به ساختمان پارلمان از بین معترضان (راهروی شرم) عبور کند.

همزمان الن خوشتاریا ، نماینده حزب گرجستان اروپایی در تلاش بود از ورودی پشتی وارد ساختمان پارلمان شود. وی سعی داشت به معترضان اجازه دهد وارد پارلمان شوند، اما پلیس این اجازه را به معترضان نداد و این باعث درگیری بین معترضان و پلیس شد.

معترضان شعار می دادند: “برده ها” و “شرم بر شما باد”

5/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و حمایت مردم این کشور

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و حمایت مردم این کشور : به گزارش آناجورجیا و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *