خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان : گرجستان در واژه یونانی “گِئُرْگیا” (Georgia به معنای “کشاورزی”) شناخته می‌ شود.سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان یکی از مناسب ترین فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود.سرزمین های گرجستان از دید اقلیمی منحصر به فرد هستند. دارای هر چهار فصل سال هستند و تقریبا 43 % کل این سرزمین زیبا، مناسب برای کشت و دامپروری است.

کشاورزی در گرجستان

کشاورزی در گرجستان یکی از مناسب ترین فرصت های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود. فراوانی آب و زمین مناسب جهت کشاورزی و همچنین اقلیم مناسب گرجستان همه شرایط را برای ایجاد یک سرمایه گذاری مناسب در بخش کشاورزی گرجستان مهیا کرده است.

ولی به دلیل اینکه کار کشاورزی دارای زحمت بسیار زیادی است و از طرفی دیگر زمان مدیریت برای امور کشاورزی زیاد می باشد و همچنین سود سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی معمولا بلندمدت است ، زیاد مورد استقبال سرمایه گذارها نیست.

کشاورزی در گرجستان
کشاورزی در گرجستان

کشاورزی و تولید فراورده های غذایی از اولویت اصلی گرجستان محسوب می شود.

کشور گرجستان در منطقه اوراسیا یعنی در دو قاره اسیا و اروپا قرار دارد . و به این علت نام دروازه اروپا ونقش  پل ارتباطی بین کشورهای خاورمیانه و اروپا را ایفا میکند.

کشور گرجستان در سال های اخیر با سرمایه گذاری های کلان در بخش های مختلف و به عنوان عضو ناظر اتحادیه اروپا به دنبال عضویت قانونی این اتحادیه میباشد.

مساحت بیش از 45 درصد از کل کشور گرجستان را جنگل ها و بیشه زارها تشکیل داده است وتلطیف هوا وبارش های فراوان از اثرات این پوشش جنگلی مناسب است.

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در گرجستان

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در گرجستان وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از: سرمایه گذاری در ساخت وساز ابنیه های مسکونی وتجاری ، هتل سازی، رستوران داری ، بخش های توریستی وگردشگری ، بخش کشاورزی در گرجستان و… همچنین بخش کشاورزی با توجه به پتانسیل بسیار بالا در این کشور به سبب دارا بودن زمین های بسیار حاصلخیز، می تواند گزینه مناسبی باشد.

یکی از مهم ترین فرصت های سرمایه گذاری در کشور گرجستان از طریق کشاورزی است. اصلی ترین فعالیت این کشور در دوران شوروی سابق کشاورزی و تولید فراورده های غذایی بوده است و یک سوم از کل تولید ناخالص ملی این جمهوری را در بر می گرفته و یک چهارم نیروی کار گرجستان در این بخش فعال بوده است.

روشهای سرمایه گذاری در کشور گرجستان :

دلایل فراوانی برای این نوع سرمایه گذاری در کشور گرجستان وجود دارد که مهمترین آن عبارتند از :

– میزان بارش  فراوان در طول سال وبه ویژه در طول فصل تابستان

– وجود خاک بسیار حاصلخیز در تمامی نقاط کشور

– ارزان بودن قیمت زمین کشاورزی

– معافیت مالیاتی و تسهیلات مناسب در بخش کشاورزی

– پتانسیل تولید ارقام متنوع محصولات کشاورزی و باغی نظیر انواع میوه جات ، صیفی جات ، سبزی و همچنین گردو، فندق و بادام در کوهپایه ها

– استفاده از کشت گلخانه ای بدلیل سردسیر بودن مناطق مربوطه و با روشهای کمترین میزان مصرف انرژی

– وجود زمینه مساعد برای صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه، مثل روسیه ،اکراین و اسلونی، با توجه به برداشت دیرتر محصولات در این کشورها به دلیل تفاوت فصول آنها با گرجستان

– زمینه های مساعد برای کشت فراسرزمینی بر اساس سیاست های بخش کشاورزی کشورهای کم آب

– سود دهی مناسب برای سرمایه گذاران این بخش

همان طور که اشاره شد کشاورزی در گرجستان مرحله گذار از سنتی به صنعتی شدن را طی می کند و نیاز کشور گرجستان و بازارهای کشورهای همسایه را می تواند تامین نماید.

نیاز این بخش در حال حاضر به فعالیت سرمایه گذاران در این حوزه ها می باشد :

– ایجاد مجتمع های چند منظوره دامپروری ، کشاورزی ، باغداری و پرورش ماهی

– کارخانه های بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی

– فراوری صنایع لبنی

– ایجاد قلمستان و باغ

-ایجاد گلخانه محصولات کشاورزی در گرجستان

لازم به ذکر است که شرکت آنا جورجیا روش و ایده کاملا متفاوت و جدیدی با  کاهش 90 درصدی هزینه های انرژی در مورد ساخت گلخانه های نوین طراحی نموده است که با استفاده از مصالح و مواد خاص و همچنین استفاده غیر مستقیم از انرژی خورشید  ایجاد می گردد که راندمان تولید را افزایش و هزینه های انرژی به طور چشمگیری کاهش پیدا می نماید و میزان افزایش سود خالص را بیش از 30 درصد افزایش خواهد داد.

زمین کشاورزی در گرجستان
زمین کشاورزی در گرجستان

کشت فراسرزمینی :

تعریف کشت فراسرزمینی  یعنی بهره برداری از منابع ، عوامل ، ظرفیت ها وامکانات سایر کشورها برای تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز در راستای حفظ منابع پایه تولیدی وارتقای امنیت غذایی و سایر نیازهای صنعتی کشور.

کشورهای کم آب و دارای میزان  بارندگی  کمتر از متوسط جهانی و همچنین کشورهای دارای اقلیم خشک و نیمه خشک  در سالهای اخیر از روش کشت فراسرزمینی در جهت تامین نیاز داخلی خود از محصولات کشاورزی را آغاز نموده اند .

براساس این سیاست کشورهای کم آب من جمله  ایران ، کشورهای هدف را از بین همسایگان وحتی کشورهای دور انتخاب می نمایند که شرایط اقلیمی و بارشی مناسبی برای کشت و کار داشته باشند.

و طی خرید یا اجاره اراضی مستعد کشاورزی در آن کشور ، .محصولات مورد نیاز خود را  تولید و به کشور خود برمی گردانند.

طبیعتا اتحادیه ها ، صنوف و کشاورزان پیشرو در این زمینه همکاری های لازم را با کشور مبدا انجام می دهند.

از محصولات کشاورزی پرمصرف در گرجستان می توان به : سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، خیار ، بادمجان و انواع سبزیجات معطر اشاره کرد.

در فصول سرد سال اغلب محصولات کشاورزی پرمصرف در گرجستان از کشور ایران و سایر کشورها وارد می شوند زیرا هزینه های انرژی در گرجستان بالاست و گلخانه های زیادی در این کشور یافت نمی شود.

بنابراین در کشت فراسرزمینی می توان محصولاتی را که به آب زیادی نیاز دارند در گرجستان کشت و پرورش داد و سپس به ایران صادر کرد و از طرفی نیز در فصل زمستان به دلیل دمای هوای مناسب در ایران ، برخی از محصولات پرمصرف در گرجستان که به آب کمتری نیاز دارند ، در ایران کشت و پرورش داد و سپس به گرجستان صادر کرد.

فراوری و بسته بندی محصولات کشاورزی :

محصولات کشاورزی در گرجستان هنوز دارای صنایع تبدیلی به صورت تجاری نبوده و جای این مقوله در این بخش خالی است و سرمایه گذاران این بخش میتوانند از این موقعیت استفاده نموده و با ایجاد صنایع  تبدیلی و همچنین بسته بندی  شکیل و مناسب بخصوص برای صادرات محصولات سودآوری بسیار مناسبی را از این سرمایه گذاری کسب نمایند.

 

جمع بندی  :

بر اساس آنچه گفته شد ، سرمایه گذاری در کشور گرجستان فعال یتهای مختلفی را در بر می گیرد که تاکید این نوشتار بر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی  کشور گرجستان  میباشد.

شرکت آناجورجیا با مدیریت آقای مهندس سعید درویشی با بیش از 10 سال فعالیت در بخش های اقتصادی ، توریستی و اقامتی این کشور دارای کادری مجرب برای حصول اهداف فوق آماده ارایه ی خدمات برای تمامی سرمایه گذارها و کارآفرینان گرامی می باشند که تمایل به سرمایه گذاری در کشور گرجستان را دارند.

شرکت آنا جورجیا آمادگی دارد که طرح ها و ایده های سرمایه گذاری در بخش های مختلف، به ویژه در حوزه کشاورزی در گرجستان را برای علاقه مندان به سرمایه گذاری تشریح نماید و همکاری متقابلی را در این موضوعات با سرمایه گذاران داشته باشد.

ارایه طرح های کاربردی جهت احداث گلخانه های خورشیدی و مشاوره در خصوص نحوه ی کاهش 90 در صدی هزینه های انرژی به خصوص از نوع گرمایشی و در فصل زمستان ، ا طرح ایجاد صنایع  تبدیلی ، بیزینس پلن های مربوط به برنامه های زود بازده  و سایر ایده های اقتصادی سودآور  از مرحله طرح تا عمل از جمله خدماتی است که شرکت آنا جورجیا در اختیار متقاضیان محترم بالاخص ایرانیان عزیز قرار خواهد داد.

طرح گلخانه بدون نیاز به انرژی را نیز متخصصان و کارشناسان آناجورجیا برای اولین بار در جهان در کشور گرجستان اجرا کرده اند. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کشاورزی و دامپروری در گرجستان از کارشناس های باتجربه آناجورجیا بهره ببرید.

3.8/5 (6 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان : طبق شواهد باستانی، فرهنگ پرورش زنبور عسل در گرجستان …

12 دیدگاه

 1. سلام قیمت عسل طبیعی در گرجستان برای صادرات میخواستم ممنون

 2. سلام … در مورد كار خشک شویی در گرجستان يا لاندری آيا مغازه براى فروش در دسترس ميباشد؟

  • با سلام …..
   از طریق بخش تماس با ما با کارشناس های آناجورجیا تماس بگیرید. شما را راهنمایی خواهند کرد.

 3. باسلام برای انجام کار دامداری وکشاورزی اگز بخواهیم ۵۰ هکتار زمین بااب بخریم که مالکش خودم باشم چقدز سرمایه نیاز است در ضمن زمین در تفلیس باشد متشکرم

  • با سلام …..
   از سال 2014 میلادی زمین کشاورزی بنام اتباع خارجی در گرجستان نمی شود یا باید زمین را اجاره بلند مدت کنید و یا با یک گرجی مشارکت انجام دهید.
   البته فقط زمین با کاربری کشاورزی در گرجستان اینگونه است و بقیه کاربری ها بنام می شود.
   موفق باشید.

 4. سلام. لطفا برای درک بهتر ما از اقتصاد گرجستان، قیمت چند کالای اساسی روزمره( خوراک، پوشاک و مسکن) را به لاری و ریال بنویسید.

 5. سلام. درمورد فرآیند خشک کردن میوه توسط دستگاه های اتوماتیک شامل آلوبخارا و… لطفا بفرمایید آیا این فعالیت در گرجستان توجیه اقلیمی و اقتصادی دارد یا خیر ؟

  • با سلام…..
   مصرف سرانه میوه خشک در گرجستان بالاست و از دیدگاه ما توجیه اقتصادی در گرجستان دارد ولی جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از مشاوره کارشناس های آناجورجیا بهره ببرید.

 6. سلام.
  آیا در گرجستان راه اندازی یک کارگاه پرورش ماهی زینتی امکان پذیر است و توجیه اقتصادی دارد . !؟ یا اصلان در گرجستان چنین کارگاهی وجود دارد ؟!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *