پرورش خوک در گرجستان سرمایه گذاری زودبازده

پرورش خوک در گرجستان سرمایه گذاری زودبازده : خوک حیوان پستانداری است از خانواده گرازسانان و راسته جفت سم سانان.خوک ها حیوانات بسیار باهوش و اجتماعی هستند و شامل خوک های اهلی و وحشی می شوند. خوک های وحشی انواعی از گرازها می باشند که در حیات وحش زندگی می کنند.

پرورش خوک در گرجستان

دامپروری در گرجستان با توجه به اقلیم مناسب این کشور یکی از بهترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود.

یکی از فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان ، پرورش خوک است.

با توجه به اینکه هر مولد خوک در سال بین 4 تا 8 بچه بدنیا می آورد ، پرورش خوک یکی از سرمایه گذاری های زودبازده محسوب می شود.

پرورش خوک در گرجستان

پرورش خوک در گرجستان

از طرف دیگر باتوجه به مصرف بالای گوشت خوک در گرجستان، می توان بازار هدف مناسبی را برای آن متصور بود.

سوالی که ممکن است برای برخی از عزیزان مسلمان پیش بیاید این است که :

آیا پرورش خوک که حیوانی حرام گوشت در دین اسلام است ، و فروش آن و کسب روزی از این طریق حرام است؟

در پاسخ باید بگوییم که خیر. زیرا نظر اغلب علمای اسلام در زمینه پرورش خوک به شرح زیر است :

پرورش گوشت خوک به شرطی که در سرزمین های اسلامی صورت نگیرد و فروش گوشت آن به غیر مسلمان باشد، کسب روزی آن حلال خواهد بود.

در همین زمینه نیز خبرگزاری ایرنا در تاریخ 20/9/1396 مطلبی را از جانب نماینده ولی فقیه ایران در جهاد کشاورزی درباره پرورش حیوان حرام گوشت منتشر کرده که می توانید آن را در لینک زیر دنبال کنید :

پرورش حیوان حرام گوشت

گوشت خوک فقط در کشورهای اسلامی و همچنین در اسرائیل فروش ندارد چون ادیان اسلام و یهودیت گوشت خوک را حرام دانسته اند ولی در سایر کشورهای مسیحیت که غالب جمعیت جهان را تشکیل می دهند، مصرف دارد. از این رو می توان بازار خوبی را برای آن پیش بینی کرد.

نیازها و سرمایه های لازم برای پرورش خوک

برای پرورش خوک در گرجستان به چقدر سرمایه نیاز هست و همچنین چه امکانات و نیازهایی باید برای آن در نظر گرفت؟

سرمایه لازم برای یک مزرعه پرورش خوک بستگی به مقیاس کار شما دارد. از حداقل دو راس می توان شروع کرد تا هزاران مولد.

ولی بر اساس تجارب ما در این زمینه به حداقل 30 هزار دلار آمریکا برای پرورش 80 راس خوک برای شروع نیاز هست. هرچند با مقیاس کمتر هم می توان شروع کرد ولی صبر زیاد و دوره بازگشت سرمایه طولانی تری را برای آن بایستی در نظر گرفت.

یک خوک بالغ وزنی بین 100 تا 150 کیلوگرم دارد هر چند در کشور فرانسه وزن یک خوک پرورشی به 250 کیلوگرم هم رسید که جزو نادرها بود.

قیمت فروش یک خوک زنده بالغ در گرجستان معمولا به ازای هر کیلوگرم 15 تتری ( 0.15 لاری ) است.

اغلب خوک های پرورشی از دانه های ذرت و غلات تغذیه می کنند. بنابراین ملزومات داشتن یک مزرعه پرورش خوک به قرار زیر است :

1 – ایجاد یک فضای مناسب برای پرورش خوک در گرجستان. خوک ها چون سیستم تعریق بدنی ندارند برای خنک نگه داشتن خودشان نیاز به آب گل آلود دارند زیرا آب گل آلود دیرتر از آب صاف بخار می شود. بنابراین مزرعه پرورش خوک بایستی گل آلود و سرباز باشد. هر چند که برای استراحت و جفت گیری خوک ها به محیط های مسقف نیز نیاز است.

2 – یک زمین مناسب جهت کشت ذرت و غلات دانه ای و یا خرید علوفه برای پرورش خوک در گرجستان.

خرید علوفه برای پرورش خوک توصیه نمی شود زیرا کارخانه های تولید خوراک دام در گرجستان چندان فعال نیستند و همچنین قیمت تمام شده آن به نسبت کشت بیشتر تمام می شود.

یا می توانید ذرت را از کشاورز و سر زمین خریداری کنید که بدین ترتیب قیمت آن مناسب تر خواهد بود و یا خودتان تولید کنید اگر تجربه کشت غلات را دارید.

3 – خرید مولدهای مناسب خوک جهت پرورش و تولید مثل. لطفا مولدها را از شرکت های معتبر و دارای استانداردهای لازم خریداری کنید تا دچار ضرر و زیان نشوید. زیرا بیماری آنفلونزای خوکی یکی از عوامل تهدید کننده مرگ و میر در مولدها است.

4 – استخدام کارگر متخصص. بدانید که برای پرورش خوک در گرجستان حتما نیاز به کارگرهای باتجربه در این زمینه دارید. زیرا بهداشت دام یکی از ملزومات پروش و گسترش دام است و کارگر ساده و بدون تخصص نمی تواند کلیه امورات را به صورت حرفه ای انجام دهد و با یک خطای آن ضرر هنگفتی به پروژه وارد می شود. مگر آنکه قبل از شروع به کار آموزش های لازم را دیده باشند.

در زمینه پرورش خوک در گرجستان طرح ها و بیزینس پلن های خوبی برای ارائه داریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان آناجورجیا به رایگان مشورت کنید.

5/5 (4 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *