خانه / پرسش های متداول

پرسش های متداول

پرسش های متداول گرجستان
پرسش های متداول گرجستان

 

پرسش های متداول درباره گرجستان

 

پرسش اول : واحد پول گرجستان چه نام دارد و نرخ برابری آن در مقابل دلار آمریکا چقدر است؟

پاسخ : واحد پول گرجستان ، لاری ( lari ) نام دارد و در حال حاضر در یک دلار آمریکا 2.5 لاری می باشد که البته به مرور زمان تغییر خواهد کرد. میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نرخ برابری لاری در مقابل ارزهای اصلی بازار از وب سایت آناجورجیا در هر روز استعلام کنید.

 

پرسش دوم : چگونه می توانم اطلاعات جامع و کاملی درباره کشور گرجستان کسب کنم؟

پاسخ : جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کشور گرجستان ، شما می توانید از لینک های زیر بازدید کنید :

درباره گرجستان

درباره تفلیس

پرسش سوم : قیمت بنزین در گرجستان چقدر است؟

پاسخ : قیمت بنزین در گرجستان با توجه به نوع آن متفاوت است و هر شرکت خصوصی عرضه محصولات نفتی در گرجستان نرخ بنزین مخصوص به خودشان را دارند ولی به طور متوسط هر لیتر بنزین رگولار با استاندارد یورو 5 در حدود 2.5 لاری و هرلیتر بنزین سوپر به طور متوسط 2.7 لاری می باشد.

 

پرسش چهارم : چگونه می توانم از ایران به کشور گرجستان سفر کنم؟

پاسخ : شما می توانید از طریق هوایی و زمینی به گرجستان سفر کنید. از طریق هوایی از تهران تقریبا هر روز پروازهای مختلفی برای تفلیس پایتخت گرجستان هست ولی از شهرهای دیگر ایران مانند : شیراز – اهواز – اصفهان – تبریز و مشهد فقط در فصل تابستان پرواز برای تفلیس دارند ، البته در فصل تابستان پروازهای تهران به باتومی هم برقرار می شود و متاسفانه در بقیه فصول سال این پروازها قطع می شود به جز پروازهای تهران به تفلیس.

مدت زمان پرواز از تهران به تفلیس حدود یک ساعت و نیم می باشد.

برای سفر زمینی به تفلیس نیز هر روز از ترمینال غرب تهران ( ترمینال آزادی ) برای تفلیس اتوبوس vip است که مدت زمان سفر زمینی بین تهران تا تفلیس حدود 27 ساعت می باشد. البته از تبریز به تفلیس نیز سرویس زمینی و اتوبوس vip در برخی روزهای هفته وجود دارد.

 

پرسش پنجم : اختلاف ساعت بین ایران و گرجستان چقدر است؟

پاسخ : اختلاف ساعت بین ایران و گرجستان نیم ساعت است به گونه ای که ساعت ایران نسبت به گرینویچ 3.30 + و ساعت گرجستان 4 + است. البته با توجه به اینکه ایران در شروع فصل بهار و پاییز ساعت را یک ساعت به عقب و جلو می برد اختلاف ساعتش با گرجستان تغییر می کند و زمانی که ساعت ایران یکساعت به جلو برده می شود ساعت گرجستان نیم ساعت عقب تر از ایران می شود ولی در حالت کلی گرجستان نیم ساعت از ایران جلوتر است.

البته لازم به ذکر است که ساعت گرجستان نسبت به گرینویچ با توجه به موقعیت جغرافیایی 3 + است ولی برای همیشه یک ساعت به جلو برده اند ساعتشون را.

پرسش ششم : هزینه برق در گرجستان چقدر است؟

پاسخ : هزینه برق با مصرف خانگی در گرجستان از آغاز سال 2017 میلادی تا پایان سال 2025 با تعرفه 13.56 تتری ( هر 100 تتری یک لاری می شود. ) به ازای هر کیلو وات ساعت محاسبه می شود.

 

پرسش هفتم : می خواهم در گرجستان ملک بخرم. سوالاتم در این زمینه زیاد است. آیا می توانید راهنمایی کنید؟

پاسخ : جهت خرید ملک در گرجستان و سوالات متداول در این زمینه لطفا لینک زیر را دنبال کنید :

سوالات متداول پیرامون خرید ملک در گرجستان

4.7/5 (6 Reviews)