خانه / اخبار / اخبار گرجستان / وضعیت اقامت در گرجستان

وضعیت اقامت در گرجستان

وضعیت اقامت در گرجستان در حال حاضر چگونه است؟ در این مطلب قصد داریم تا شرایط جدید اقامت در گرجستان را با ذکر جزئیات توضیح دهیم. پس تا پایان این مقاله مفید با ما همراه باشید.

وضعیت اقامت در گرجستان

اخذ اقامت گرجستان برای بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت ، سرمایه گذاری و زندگی در گرجستان را دارند اهمیت زیادی پیدا می کند.

خیلی ها فکر می کنند قوانین جاری گرجستان برای اخذ اقامت اتباع خارجی سخت تر شده است در صورتی که چنین نیست. بلکه قوانین قبلی با جدیت بیشتری اجرا و دنبال می شوند.

یکی از مشکلاتی که اغلب اتباع خارجی در گرجستان با آن دست و پنجه نرم کرده اند ، مردود شدن پرونده اقامت در گرجستان است.

منکر آن نیستیم که وضعیت اقامت در گرجستان در حال حاضر برای اتباع خارجی با جدیت بیشتری دنبال می شود و حتی تعداد ریجکت پرونده ها نسبت به قبل بیشتر شده است ولی بی دلیل کسی مردود نمی شود. این را مطمئن هستیم.

باز هم ما تاکید می کنیم که اتباع خارجی و ربطی به ملیت خاصی ندارد. ولی بعضی ها دوست دارند که فقط ملیت ایرانی بر سر زبان باشد. در صورتی که کشور گرجستان یک کشور آزاد و دموکراتیک است و تفاوتی بین کشورها و یا نژادها و اقلیت ها در گرجستان وجود ندارد.

وضعیت اقامت در گرجستان آناجورجیا
وضعیت اقامت در گرجستان آناجورجیا

اما چرا و چگونه چنین مشکلاتی ایجاد می شود؟

عمده ی مشکلات اتباع خارجی عدم هزینه بیشتر جهت بهره مندی از یک وکیل متخصص است.

وضعیت اقامت در گرجستان توسط یک وکیل رسمی بهتر از افراد عادی پیگیری و دنبال می شود.

بنابراین چرا می هراسیم از اینکه مبلغی را برای وکیل هزینه کنیم. از آنطرف مبالغ زیادی را خرج موضوعات بی اهمیت دیگری می کنیم و چندان برایمان مهم نیست.

علت اینجاست که در مقابل خودمان احساس مسئولیت نمی کنیم.

پس از بررسی کارشناسان آناجورجیا در مورد وضعیت اقامت در گرجستان برای اتباع خارجی توجه شما را به ذکر چند نکته مهم ، که اساسی ترین نکته هایی است که رعایت نشده و موجب ریجکت شدن پرونده اقامت گرجستان شده است، جلب می کنیم :

نکات مهم جهت جلوگیری از رد درخواست اقامت گرجستان

1 – آدرس ثبت شرکت شما بایستی حتما با آدرس محل کار شما یکی باشد در غیر اینصورت شرکت شما صوری محسوب می شود.

بسیار مشاهده شده است که پس از ثبت شرکت در گرجستان یک آدرس فیک منظور شده و با آدرس محل کار شرکت تناقض دارد. این مورد از نظر پلیس گرجستان فیک می باشد. پس رعایت کنید.

2 – آدرس محل زندگی شما بایستی به ساختمان عدالت گزارش شود. بسیاری از اتباع خارجی پس از اجاره ملک در گرجستان آن را به ساختمان عدالت گزارش نمی کنند. بایستی با صاحب ملک و با در دست داشتن مدارک شناسایی به ساختمان عدالت تفلیس ( یا هر شهری که ساکن هستید در گرجستان ) مراجعه کنید و اعلام کنید که در این آدرس زندگی می کنید.

نکته مهم : این مورد برای کسانی که خرید ملک در گرجستان انجام داده اند نیازی نیست. چون سند ملک بنام آنها است و در سیستم رویت می شود.

دو مورد بالا مربوط به آدرس است. پس چرا رعایت نمی شود؟

مهمترین علت عدم رعایت موارد بالا متاسفانه عدم همکاری مالکین محترم گرجی است.

پس بهتر است یک مکانی را در گرجستان به نام خودتان خریداری کنید تا چنین مشکلاتی را نداشته باشید و یا اینکه در ابتدا از مالک ها بپرسید که آیا همکاری لازم را برای گزارش آدرس به ساختمان عدالت انجام می دهند یا خیر و سپس نسبت به اجاره ملک مورد نظر اقدام کنید.

3 – برقراری تناسب بین میزان مالیات پرداختی و میزان سود خالص شرکت

این مورد نیز از اهمیت بالایی جهت اخذ اقامت گرجستان برخوردار است.

جهت بررسی وضعیت اقامت در گرجستان ذکر این نکته ضروری است که یک شرکت فعال در گرجستان که فقط مالیات پرداخت می کند و سودی ندارد چگونه اداره می شود؟ چگونه یک شرکت بدون گرفتن سود می تواند در گرجستان به حیات خودش ادامه دهد؟

پس بجای اینکه فقط مالیات پرداخت کنید گزارش سالمی از وضعیت سود شرکت خودتان را نیز بدهید.

در غیر اینصورت شرکت شما بعنوان یک شرکت غیرمفید در گرجستان شناخته می شود و رد اقامت شما نیز به آسانی امکان پذیر است.

4 – تناسب کارمند یا کارگر بومی با خارجی

این موضوع هم در وضعیت اقامت در گرجستان بسیار مهم است.

متاسفانه بسیار مشاهده شده است که تعداد کارمند یا کارگر گرجی در یک شرکت یا کارخانه بسیار کمتر از تعداد کارگر یا کارمندان خارجی است.

نرخ بیکاری گرجستان در حال حاضر 12 درصد است و دولت گرجستان به استخدام کارگر یا کارمند گرجی بسیار اهمیت می دهد.

پیشنهاد آناجورجیا با توجه به تجربه خودمان نسبت 2 به 1 است. یعنی به ازای هر 2 نفر کارمند یا کارگر بومی یک کارمند یا کارگر خارجی.

در غیر اینصورت درخواست اقامت کارمندی گرجستان مردود خواهد شد.

از طرف دیگر مدارک را کاملا قانونی تهیه کنید و از استخدام صوری جهت اخذ اقامت کارمندی صوری جدا بپرهیزید چون عواقب سنگینی دارد.

شایعات درباره وضعیت اقامت در گرجستان

این روزها شایعات درباره وضعیت اقامت در گرجستان بسیار داغ است.

حتی برخی از خبرگزاری های وابسته به برخی قدرت های منطقه ای نیز به این شایعات دامن می زنند.

که مثلا به اتباع ایرانی اقامت گرجستان نمی دهند.

این موضوع کاملا بی اساس است. اگر مدارک های شما مطابق موارد و نکاتی که در بالا ذکر شد کاملا قانونی باشند هیچ دلیلی برای رد درخواست اقامت شما وجود ندارد.

کشور گرجستان بسیار قانون مند است ولی در گذشته قوانین به این قدرتمندی اجرا نمی شده است و برخی از اقامت ها به قول خودمان زیر سبیلی داده شده است.

ولی اکنون تمامی قوانین و مقررات جاری گرجستان با دقت و حساسیت خاصی اجرا و دنبال می شوند و در صورتی که قصد اخذ اقامت گرجستان را دارید حتما از یک وکیل باتجربه و رسمی گرجی استفاده کنید.

اگر یک روزی ماشین شما خراب شود پیش مکانیک می روید برای تعمیر یا نانوا؟

قطعا پیش مکانیک.

حواستان به افراد بی تجربه که فقط ادعا دارند، باشد و قبل از عقد هر قراردادی کارت وکالت رسمی شخص بررسی شود.

شرکت آناجورجیا نیز با کمک گروهی از وکلای رسمی و باتجربه اقدامات حقوقی را پیگیری و دنبال می کند و بدون وکیل رسمی انجام هرگونه خدمات حقوقی در گرجستان غیرقانونی است.

اگر دولت گرجستان قصد داشت تا تمام ایرانی ها یا یک ملیت خاص را مردود کند پس چرا تشکیل درخواست پرونده را می پذیرد؟

بنابراین بدون توجه به شایعات داغ این روزها درباره گرجستان که قطعا این شایعات اهدافی را دنبال می کنند ، کار خودتان را به یک وکیل مهاجرتی در گرجستان بسپارید و قرارداد رسمی ببندید.

این بود خلاصه ای از چند نکته مهم و کلیدی درباره وضعیت اقامت در گرجستان.

امیدواریم که این مقاله مورد استفاده و توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

ممنون از همراهی شما. آناجورجیا.

4.6/5 (9 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری امروزه مورد توجه بسیاری از افراد و سرمایه …

6 دیدگاه

 1. درود بر شما. نکات بسیار مهمی را درباره اقامت گرجستان بیان کردید. از راهنمایی شما سپاسگزارم. همیشه شاد و پیروز باشید.

 2. دقیقا درسته. یکی از دوست های من از گرجی های فریدان هست که بیست ساله گرجستان زندگی می کنه و میگه اگر همه مدارک قانونی باشه شخص مردود نمیشه.ممنون ازینکه شفاف سازی می کنید.

 3. بسیار عالی بود ممنون

 4. پرچم دار گرجستان

  سلام. گرجی ها آدرس محل اجاره ملک رو به ساختمان قارچی نمیدند. خیلی ترسو هستند و فکر می کنند میخوایم خونشونو از چنگشون دربیاریم. هیچ کس آدرس محل زندگی نمیده. شرکت حالا شاید ولی محل زندگی مطمئنم که نمیدند. پس باید چیکار کنیم؟

  • با سلام…..
   البته همه اینجوری نیستند ولی حق با شماست در اقلیت هستند از ترس اینکه آدرس منزلشان را گزارش بدهند و مالیات از آنها گرفته شود و یا ترس از دست دادن ملک یک دلواپسی منطقی است. هیچ راهی غیر از خرید ملک در گرجستان نیست. تا زمانی که آدرس های محل زندگی و شرکت شما قانونی نباشد امکان ریجکت درخواست اقامت شما بالاست.

 5. بسیار عالی و کارشناسانه بود. تشکر از زحمات شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *