واقعیات زندگی در گرجستان

واقعیات زندگی در گرجستان : یکی از کشورهای در حال پیشرفت که در همسایگی کشور عزیزمان ایران واقع شده است گرجستان می باشد اگر به دنبال زندگی سراسر آرامش هستید توصیه می کنیم این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید. در این مقاله قصد داریم تا واقعیات زندگی در گرجستان را به طور خلاصه مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با واقعیات زندگی در گرجستان

یکی از کشورهای در حال پیشرفت که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از متقاضیان ایرانی جهت اخذ اقامت و مهاجرت قرار گرفته است گرجستان می باشد.

شرایط سرمایه گذاری و صادرات و واردات در این کشور بسیار مطلوب و مناسب است. اگر قصد جدی برای مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت این کشور را گرفته اید ابتدا بهتر است با واقعیات زندگی در این کشور آشنا شوید تا پس از اخذ اقامت گرجستان دچار مشکل نشوید.

هرچند زندگی در این کشور با مزایای قابل توجهی همراه می باشد اما مشکلاتی نیز دارد که در این مقاله قصد داریم تمامی شرایط زندگی در این کشور را بررسی کنیم.

واقعیات زندگی در گرجستان

واقعیات زندگی در گرجستان

واقعیات زندگی در گرجستان چیست و شرایط یافتن کار در این کشور چگونه است؟

یکی از واقعیات زندگی در گرجستان و یا مشکلات زندگی در این کشور موضوع پیدا کردن کار است.

کار در گرجستان به راحتی پیدا نمی شود و حتی اگر پیدا شود شرایط آن بسیار سخت است یکی از این شرایط تسلط متقاضی به زبان گرجی یا روسی می باشد.

همچنین کارفرمایان و کارآفرینان این کشور تمایل چندانی به استفاده از نیروی خارجی ندارند. یکی دیگر از مشکلات یا واقعیات زندگی در گرجستان دستمزد و حقوق پایین نیروی کاری در این کشور می باشد از این رو در صورت استخدام در یکی از شرکت های این کشور قادر به دریافت حقوق بالا نخواهید بود مگر اینکه در کار خود مهارت داشته باشید و کارفرما به مهارت و تخصص شما نیاز داشته باشد.

وضعیت و واقعیات زندگی در گرجستان

از آنجا که گرجستان کشوری آرام و با کمترین دغدغه های زندگی می باشد زندگی در این کشور می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

گرجستان کشوری در حال پیشرفت می باشد به همین دلیل نمی توانید سطح کیفیت زندگی در گرجستان را با کشورهای اروپایی مقایسه کنید با این وجود سطح زندگی در گرجستان برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به گرجستان می تواند مناسب باشد.

شهروندان گرجی اغلب افرادی ساده و مهربان هستند، فرهنگ این کشور با فرهنگ ایران تفاوت های قابل توجهی دارد اما بسیاری از ایرانیان می توانند با واقعیات زندگی در گرجستان و فرهنگ آن کنار بیایند.

اگر شرایط شما برای تأمین زندگی خود در گرجستان مطلوب باشد زندگی در این کشور ممکن است برای شما لذت بخش باشد.

شهروندان گرجی افرادی شاد و خوش گذران هستند به طوری که در تعطیلات آخر هفته اغلب به تفریح می پردازند. سبک زندگی شهروندان گرجی ممکن است برای ایرانیان جذاب باشد و سطح دغدغه و استرس این افراد برای زندگی بسیار پایین است.

به طور کلی می توان گفت شهروندان گرجی زندگی را خیلی راحت می گیرند.

هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در کشور گرجستان : یکی از واقعیات زندگی در گرجستان هزینه های مورد نیاز می باشد. به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در گرجستان به سبک زندگی افراد و محل زندگی آن ها بستگی دارد به همین دلیل است که نمی توان مقدار مشخصی را جهت زندگی در گرجستان بیان نمود.

بر اساس آمار به دست آمده هزینه متوسط زندگی در گرجستان به صورت زیر می باشد :

 حداقل هزینه مورد نیاز برای یک زندگی متوسط دو نفره ماهانه معادل 232 لار می باشد.
 برای خانواده سه نفره 26 لار
 خانواده های چهار نفره 290 لار
 خانواده پنج نفره 326 لار
 و در نهایت برای یک خانواده شش نفره حداقل هزینه مورد نیاز برای یک ماه معادل 385 لار می باشد.

اجاره مسکن ماهانه

یکی دیگر از واقعیات زندگی در گرجستان پرداخت اجاره ماهیانه مسکن می باشد. این هزینه دارای دامنه ای معادل 300 تا 1000 دلار آمریکا می باشد که این مبلغ تا حد زیادی به متراژ مسکن و همچنین محل قرار گیری خانه بستگی دارد.

هزینه زندگی گرجستان

هزینه زندگی گرجستان

اکثر منازل در کشور گرجستان به صورت مبله به مشتریان تحویل داده می شود و چیزی به نام پول پیش برای اجاره ملک در این کشور وجود ندارد و شما موظف به پرداخت اجاره ماهانه خواهید بود. البته فراهم نمودن لوازم آشپزخانه و لوازم اتاق خواب در کشور گرجستان به عهده مستأجر می باشد.

هزینه مورد نیاز برای رفت و آمد و یا حمل و نقل برای یک نفر در ماه دارای دامنه ای از 100 تا 150 لار می باشد. یکی دیگر از واقعیات زندگی در گرجستان این است که جهت خرید پوشاک باید با توجه به سلیقه خود و برای یک ماه مبلغی معادل 100 تا 200 لار در نظر بگیرید.

واقعیات زندگی در گرجستان چیست و مشکلات زندگی در این کشور چه هستند؟

هرچند زندگی در گرجستان با مزایای زیادی همراه می باشد اما مشکلاتی نیز متقاضیان اخذ اقامت گرجستان را اذیت می کند.

از این رو قبل از گرفتن تصمیم قطعی خود مبنی بر اخذ اقامت کشور گرجستان بهتر است با مشکلات و واقعیات زندگی در گرجستان بیشتر آشنا شوید.

در این بخش از مقاله به بررسی مشکلات و واقعیات زندگی در گرجستان خواهیم پرداخت.

افزایش مهاجرت به گرجستان

افزایش مهاجرت به گرجستان : تعداد متقاضیان اخذ اقامت گرجستان از سراسر دنیا به طور پیوسته در حال افزایش است به طوری که در سال های اخیر جمعیت شهر تفلیس پایتخت گرجستان از 1.5 میلیون نفر به 2.5 میلیون رسیده است.

افزایش جمعیت در این کشور با مشکلاتی همچون ترافیک، آلودگی شهری، هوایی و صوتی همراه می باشد. یکی از مقاصد اصلی مهاجران به کشور گرجستان تفلیس می باشد. این شهر برای سرمایه گذاری در گرجستان و راه اندازی کسب و کار جدید گزینه مناسبی می باشد.

رشد توسعه پایین کسب و کار

یکی از مهمترین مشکلات و واقعیات زندگی در گرجستان رشد پایین راه اندازی کسب و کار در این کشور می باشد. برای راه اندازی کسب و کار جدید در کشور گرجستان نیاز به یک مشاور جهت استفاده از تجربیات و نظریات او دارید.

مشکل معامله های ملکی و خودرو در گرجستان

یکی از اصلی ترین مشکلات و واقعیات زندگی در گرجستان برای آن دسته از افراد که قصد خرید ملک یا خودرو در این کشور را دارند این است که تمامی معامله های ملکی و خودرو در این کشور از طریق پرداخت دلار آمریکا انجام می گیرد و از آنجا که قیمت دلار به صوت صعودی در حال افزایش است خرید ملک و خودرو در گرجستان به عنوان یکی از مشکلات اصلی اخذ اقامت این کشور محسوب می شود.

یکی دیگر از واقعیات زندگی در گرجستان این است که شهروندان گرجی نسبت به ایرانیان تفکر مثبتی ندارند.

5/5 (2 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *