خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران : با توجه به داغ شدن موضوع واردات گوشت گرم از گرجستان به ایران بدلیل بالارفتن قیمت آن و تنظیم بازار ، واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران افزایش چشمگیری داشته است و در این میان شرکت های زیادی از ایران با ما تماس گرفته اند. این کار کاملا حرفه ای و کمی هم مشکل است بنابراین سعی کنید ریسک کار خودتان را کاهش دهید و کار را به افراد باتجربه و توانمند بسپارید.

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گرم از گرجستان در صورتی که درست و حساب شده انجام شود می تواند یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری در گرجستان محسوب شود.

با توجه به تجارب زیاد بخش بازرگانی شرکت آناجورجیا در زمینه واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران با افتخار اعلام می کنیم، آماده همکاری در این زمینه با قیمت های مناسب هستیم. بخش بازرگانی آناجورجیا در کلیه امورات واردات و صادرات به گرجستان آماده همکاری و به اشتراک گذاشتن تجارب خود هست.

هر چند اغلب گوشت های گوسفندی وارداتی به ایران از کشورهایی همچون : مغولستان ، قزاقستان ، چین و رومانی انجام می شود ولی گوشت گوسفند نژاد گرجی واقعا مزه لذیذی دارد و اصلا قابل مقایسه با گوشت گوسفندی وارداتی از سایر کشورها نیست.

واردات گوشت گرم از گرجستان
واردات گوشت گرم از گرجستان

بدلیل وجود طبیعت سبز و زیبای گرجستان ، دام های این کشور همواره بصورت سنتی نگهداری می شوند و به همین دلیل گوشت آنها نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

هر چند که منکر آن نیستیم که شاید برای وارد کنندگان گوشت به ایران ، واردات از کشورهایی چون : مغولستان و چین بدلیل ارزان تر بودن گوشت گوسفند سود بیشتری داشته باشد ولی استفاده از گوشت گوسفند لذیذ و کاملا طبیعی یکی از حقوق هموطنان گرامی است.

بدلیل نزدیکی کشور گرجستان به ایران واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به صورت گوشت گرم می باشد که خود این امر نیز کیفیت گوشت را بالا می برد. در صورتی که گوشت گوسفندی وارداتی از برخی کشورهای دورتر نظیر مغولستان بصورت یخ زده می باشد.

شرایط واردات گوشت گوسفندی به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران :

شرایط واردات گوشت گوسفندی به ایران از تمامی کشورهای تایید شده ، توسط وزارت صنعت و معدن ایران به شرح زیر است :

1 – حداکثر سن دام های کشته شده بایستی 18 ماه باشد و همچنین دام های کشتار شده دارای هویت رسمی از مرجع صلاحیتدار کشور مبدا باشد.

2 – دام های کشتار شده در کشور مبدا متولد و پرورش داده شده باشند و دامهای با مبدا کشورهای همسایه مورد قبول نیست.

3 – تایید کشتار منوط به حضور نماینده شرعی ( یک روحانی مورد تایید ایران ) و دامپزشک مورد تایید است.

4 – کشتارگاه مربوطه بایستی مورد تایید ایران باشد. ( در هر کشتارگاهی در گرجستان نمی توان کشتار کرد. بلکه کشتارگاه بایستی مجوز حلال مورد تایید ایران داشته باشد. )

5 – دام ها و محل های پرورش آنها بایستی بر اساس دستورالعمل ها و توصیه های سازمان بهداشت جهانی ( OIE ) و تحت نظارت سیستماتیک برای پیشگیری ، کنترل و ریشه کنی بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام بوده باشند.

6 – کلیه مراحل انتخاب و کشتار دام ، قبل و حین و بعد از کشتار ، قطعه بندی ، بسته بندی ، نگهداری در سردخانه ، بارگیری و حمل گوشت های گوسفندی باید طبق شرایط و ضوابط بهداشتی مورد تایید سازمان های ذیصلاح ایران باشد.

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران
واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

روند فعالیت در زمینه واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

روند فعالیت در زمینه واردات گوشت گرم از گرجستان ، روندی کاملا حرفه ای و تا حدودی مشکل است مخصوصا اگر کالای وارداتی گوشت گرم باشد و بدتر از آن اگر در فصل تابستان هم باشد.

همه اینها مستلزم داشتن نیروهای توانمند و باتجربه برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی وارد کننده است. البته نباید از سود کلان آن هم چشم پوشی کرد.

اگر واردات گوشت گرم از گرجستان درست و حرفه ای انجام شود ریسک ضرر آن بسیار اندک است ولی اگر این کار حرفه ای به افراد مدعی و بی تجربه سپرده شود قطعا ضرر فراوانی در انتظار وارد کننده و سرمایه گذار است.

شرکت آناجورجیا با داشتن چندین سال تجربه مفید در زمینه واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران و طی مراحل آن ، کاملا با تمامی مراحل آن از ابتدا که شامل کشتار باشد تا بارگیری و ارسال به ایران و قوانین و مقررات گمرکی و …..آشنایی کامل دارد و واردات گوشت گرم از گرجستان یکی از تخصص های بخش بازرگانی شرکت آناجورجیا است.

در ضمن لازم به ذکر است که نیروی ترانزیت این کار هم بایستی تجربه لازم را داشته باشند در غیر اینصورت گوشت گرم گوسفندی ممکن است در گمرک بماند و خراب شود. ولی یک راننده و دستیار کمکی باتجربه که به کلیه امورات ترخیص گوشت گرم از گمرکات آشنا است، می تواند کمک شایانی در رسیدن هر چه سریعتر گوشت گرم به دست مصرف کننده باشد.

آناجورجیا یک تیم حرفه ای حمل و نقل گوشت گرم دارد و کلیه مراحل ترخیص و رساندن گوشت گرم به دست مصرف کننده را در حداقل زمان ممکن تضمین می کند.

آمار کشتارگاه حلال در گرجستان

تعداد کشتارگاه حلال در گرجستان که مورد تایید نهادهای دولتی ایران باشد بسیار اندک هستند و تعداد آنها در حال حاضر حدود هشت کشتارگاه هست.

اغلب این کشتارگاه ها دارای مدیران ایرانی هستند و البته برخی از آنها نیز اهل جمهوری آذربایجان و همچنین گرجستان هستند.

تقریبا با مدیران اغلب این کشتارگاه ها آشنا هستیم و با آنها کار می کنیم. اگر خواهان قیمت مناسب کشتارگاه حلال در گرجستان هستید با کارشناسان آناجورجیا تماس بگیرید تا بتوانیم شما را راهنمایی کنیم.

فقط صرف وجود کشتارگاه حلال در گرجستان مطرح نیست بلکه کیفیت کشتار و همچنین کیفیت نگهداری گوشت گرم در سردخانه نیز مساله بسیار مهمی است.

گوشت گرم معمولا پس از کشتار به مدت یک روز در سردخانه کشتارگاه در دمای 4- درجه سانتی گراد نگهداری می شود و سپس بارگیری و به سمت ایران حرکت می کند.

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان
واردات گوشت گوسفندی از گرجستان

روند کلی خرید، کشتار و حمل واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

مراحل کلی واردات گوشت گرم از گرجستان به ترتیب زیر است :

1 – خرید گوسفند زنده از عشایر گرجستان

2 – بارگیری دام زنده پس از خرید توسط تریلی های مخصوص سه طبقه و حمل آن تا کشتارگاه ( هر تریلی سه طبقه مخصوص حمل دام زنده حدود 550 راس گوسفند جای می گیرد.)

3 – نگهداری گوسفندها در قرنطینه کشتارگاه به مدت 5 الی 24 ساعت جهت از بین رفتن استرس دام. ( در صورت ذبح دام بلافاصله پس از انتقال معمولا گوشت سیاه و سفت می شود و ضرر و زیان زیادی را به همراه دارد.) در این مدت حتما دام زنده بایستی توسط علوفه و آب سالم تغذیه شود تا استرس آنها کاهش یابد.

4 – کشتار در کشتارگاه حلال در گرجستان با نظارت پزشک و ناظر شرعی مورد تایید ایران.

5 – نگهداری لاشه گوسفند در سردخانه کشتارگاه به مدت 24 ساعت.

6 – بارگیری لاشه ها توسط تریلی مخصوص یخچال دار. ( در هر تریلی یخچال دار تا ماکزیمم 12 تن لاشه جای می گیرد.)

7 – حرکت به سمت مرز ایران بلافاصله و رد شدن از مرز با تشریفات گمرکی و سپس رسیدن به تهران طی ماکزیمم 30 الی 40 ساعت. البته تا 26 ساعت هم شده که ما بار را از تفلیس به تهران رسانده ایم ولی قطعا بیشتر از 40 ساعت نخواهد شد. در غیر اینصورت گوشت گرم خراب می شود و کل سرمایه از بین خواهد رفت.

این بود مختصری درباره روند واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران و آشنایی با کلیات واردات گوشت گرم از گرجستان. امیدواریم که مورد استفاده و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. دیدگاه در پایان این مطلب فراموش نشود. با تشکر از همراهی شما.

4.6/5 (7 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان : طبق شواهد باستانی، فرهنگ پرورش زنبور عسل در گرجستان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *