هزینه ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان و هزینه های آن

هزینه ثبت شرکت در گرجستان چقدر است؟ هزینه ثبت شرکت در گرجستان به صورت قانونی و دستمزد کارگزارهای مستقر در گرجستان به تفکیک چقدر است؟

در نوشته مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، درباره انواع ثبت شرکت در گرجستان و همچنین شرایط آن مطالبی را نوشتیم. در این پست می خواهیم به تفکیک هزینه های قانونی ثبت شرکت در گرجستان و دستمزد شرکت آناجورجیا را به تفکیک شرح دهیم.

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه های قانونی یک ثبت شرکت در گرجستان از نوع مسئولیت محدود و جنرال تریدینگ ( در نوشته ثبت شرکت در گرجستان درباره این نوع ثبت توضیح داده ایم) به شرح زیر است :

1 – ترجمه پاسپورت متقاضی ثبت شرکت به زبان گرجی همراه با تایید محضر رسمی : بین 10 تا 20 لاری که بستگی به دستمزد مترجم رسمی محضر دارد.

2 – هزینه دولتی ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود و جنرال تریدینگ ( general trading ) :  111 لاری که با ترجمه انگلیسی مبلغ 20 لاری به آن افزوده خواهد شد.

3 – هزینه خرید یک آدرس قانونی جهت ثبت شرکت : بین 20 تا 100 لاری که بستگی به صاحب ملکی که میخواهد آدرسش را روی شرکت شما ثبت کند ، دارد. متاسفانه در کشور گرجستان به دلیل اینکه اغلب واحدهای تجاری و اداری از ارائه آدرس جهت ثبت شرکت برای اتباع خارجی در گرجستان شانه خالی می کنند ، بایستی یک آدرس آزاد و مغایر با آدرس دقیق شرکت خودتان خریداری کنید.

علت شانه خالی کردن صاحبان املاک تجاری از این مورد عدم اعتماد به اتباع خارجی است زیرا اگر تخلفی در این واحد تجاری انجام شود ، صاحب ملک از نظر حقوقی مسئولیت دارد. البته هستند صاحب املاکی که شما اجاره کرده اید، این آدرس را برای شما ثبت می کنند ولی تعداد آنها کم است. بنابراین چاره ای غیر از خرید آدرس ندارید.

بیشتر بخوانید :
ثبت شرکت در منطقه آزاد گرجستان

هرچند نگران نباشید زیرا اغلب شرکتها در گرجستان به همین صورت ثبت می شوند ولی آدرس واقعی شما در اداره مالیات معمولا ثبت می شود و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

البته به این نکته هم توجه داشته باشید : شخصی که فروشنده آدرس برای شرکت شماست حتما قابل اعتماد باشد زیرا اگر آدرس شما در آینده بسته شود توسط صاحب ملک ، فقط یک ماه فرصت دارید تا آدرس جدید شرکت را اعلام کنید در غیر این صورت شرکت شما منحل می شود. معمولا زمانی که آدرسی بسته می شود از طریق ایمیل به شما اطلاع داده می شود ولی چون ممکن است زبان گرجی ندانید ، بهتر است یک حسابدار حرفه ای استخدام کنید تا تمامی این موارد را مانیتورینگ کند.

اینها کلیات هزینه های قانونی ثبت شرکت در گرجستان می باشد که البته هزینه ثبت شرکت در گرجستان توسط کارگزارهای مختلف ، بسیار متفاوت است که در زیر به آن می پردازیم :

دستمزد و هزینه ثبت شرکت در گرجستان

هزینه ثبت شرکت در گرجستان توسط کارگزاری های مختلف ، متفاوت اعلام می شود که همین موضوع ممکن است باعث سردرگمی متقاضیان ثبت شرکت در گرجستان شود. ولی حقیقت هزینه های پیش روی یک ثبت شرکت را در بالا توضیح دادیم.

با توجه به هزینه های جاری هر شرکت سیاست قیمت گذاری شرکتها در زمینه ثبت شرکت متفاوت است. ممکن است هزینه های جاری یک شرکت کارگزار در گرجستان اعم از : هزینه اجاره واحد اداری یا تجاری ، حقوق کارمند ، هزینه های آب و گاز و برق و اینترنت شرکت ، هزینه های ایاب و ذهاب کارمند و … کارگزار ،عامل تعیین کننده سیاست قیمت گذاری هر شرکت باشد.

بیشتر بخوانید :
مراحل ثبت شرکت در گرجستان

ولی شرکت آنا جورجیا هزینه سیصد دلار آمریکا ( معادل 750 لاری گرجستان ) را بعنوان هزینه ثبت شرکت در گرجستان تا پایان سال 2018 میلادی اعلام می کند که ممکن است قیمت انجام امورات مربوط به ثبت شرکت در سال بعد دچار تغییراتی شود که معمولا این تغییرات قیمت را می توانید از طریق تماس با کارشناس های آناجورجیا استعلام کنید.

برخی از شرکت های کارگزار مستقر در گرجستان هزینه های بالاتر از ما و برخی کمتر از ما دریافت می کنند ، ولی این بدین معنا نیست که چون کسی هزینه بالاتر می گیرد پس کیفیت کار بالاتری دارد. تمامی امورات ثبت شرکت در گرجستان با یک کیفیت ارائه می شود و تفاوت خاصی ندارند. پس مراقب باشید که فریب سخنان برخی افرادی که قصد دوختن کیسه برای شما دارند را نخورید.

انواع پکیج ثبت شرکت در گرجستان

انواع پکیج ثبت شرکت در گرجستان ، ارائه شده توسط شرکت حقوقی آناجورجیا به قرار زیر است :

پکیج اول : ارائه آدرس دائمی و معتبر برای شرکت شما – تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی – مهر شرکت – ترجمه پاسپورت و پرداخت کلیه هزینه های دولتی صدور مجوز : 300 دلار آمریکا معادل 750 لاری گرجستان

 

پکیج دوم : تمامی موارد پکیج اول بعلاوه اخذ دستگاه آپارات مالیاتی نو و دست اول : 600 دلار آمریکا معادل 1500 لاری گرجستان

 

دستگاه آپارات مالیاتی چیست ؟ برای بیزینس هایی که از مشتری ها پول نقد یا کش دریافت می کنند حتما بایستی این دستگاه را داشته باشند. این دستگاه در حقیقت رسید پول نقد مشتری را به وی می دهد و مالیات بر درآمد را نیز ثبت می کند. دقیقا وقتی که به یک سوپرمارکت در گرجستان مراجعه می کنید و پس از خرید به شما یک کاغذ کوچک مثل رسید می دهند که مبلغ پرداختی از طرف شما روی آن ثبت شده است. به آن دستگاه در گرجستان ، دستگاه آپارات مالیاتی گفته می شود.

بیشتر بخوانید :
منظور از یک شرکت فعال در گرجستان چیست؟

 

دستگاه آپارت مالیاتی

دستگاه آپارت مالیاتی

لازم به ذکر است که :

شرکت هایی که این دستگاه را تهیه نمی کنند و از مشتری های خودشان هم پول نقد دریافت می کنند ، ممکن است با جریمه های سنگین توسط مقامات قضایی گرجستان روبرو شوند.

در صورتی که می خواهید کار شما در گرجستان به صورت قانونی انجام و دنبال شود ، حتما پس از پرداخت پول نقد به کارگزارهای مستقر در گرجستان از آنها رسید دستگاه آپارات مالیاتی همراه با invoice بخواهید تا اگر در آینده اخلالی در کارهای شما شد بتوانید طلب خسارت کنید.

رسیدهایی که از دستگاه آپارات مالیاتی کشیده و صادر می شود در صورتی که مبالغ آنها زیر 50 لاری باشد نیازی به ارائه invoice نیست ولی مبالغ بالای 50 لاری حتما نیاز به invoice دارند در غیر اینصورت شرکت متخلف از سوی اداره مالیات و دستگاه های قضایی گرجستان با مجازات سنگین روبرو خواهند شد.

اگر نمی دانید که invoice چیست از حسابدار خودتان بخواهید تا کاملا آن را برای شما توضیح و فرم مربوط به invoice را در اختیار شما قرار دهد. invoice در حقیقت شرح کاری است که با توجه به مبلغ دریافتی از مشتری ها ثبت و بایگانی می شود.

شرکت آناجورجیا با داشتن وکیل رسمی در گرجستان و ارائه خدمات حسابداری ، آماده همکاری با شما متقاضیان گرامی است.

5/5 (5 Reviews)

  نظرات

16 دیدگاه برای “هزینه ثبت شرکت در گرجستان”

 1. علی مرادی گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  قصد ثبت شرکت تجاری و یا تولیدی در گرجستان را داریم.
  فرق ثبت شرکت در منطقه آزاد با غیر منطقه آزاد؟
  هزینه ثبت و اخذ مجوزهای لازم ؟
  هزینه ثابت ماهانه (اجاره دفتر، تلفن، اینترنت، بیمه، مالیات و ….)
  آیا استخدام کارمند محلی اجباری است؟ حقوق ماهانه؟
  فرصت فعالیت تجاری شرکت؟
  هر شرکت چند نفر شریک می¬تواند داشته باشد؟ آیا هر یک از شرکاء امکان اخذ اقامت دارند؟
  حساب بانکی محدودیتی برای واریز و برداشت و انتقال پول به سایر کشورها دارد یا خیر؟
  سپاسگزارم

  • admin گفت:

   با سلام …..
   ثبت شرکت در منطقه آزاد بیشتر برای کسانی مناسب است که قصد واردات و صادرات را دارند.
   هزینه ثبت شرکت در نوشته مشخص است و شرکت از نوع جنرال تریدینگ ( چند منظوره) ثبت می شود یعنی با داشتن یک مجوز قادر به انجام همه نوع کاری در گرجستان را دارید.
   اجاره دفتر نیز بستگی به متراژ آن و منطقه آن دارد ولی حداقل از 400 دلار دفتر کار در تفلیس اجاره آن شروع می شود به بالا.
   استخدام کارمند محلی اجباری نیست ولی داشتن حسابدار محلی و رسمی تقریبا اجباریست.
   بهترین حالت اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت برای دو نفر به صورت پنجاه درصد ، پنجاه درصد می باشد.
   حساب بانکی در حال حاضر در گرجستان برای اتباع ایرانی فقط با داشتن کارت اقامت امکان پذیر است و فقط به صورت محلی است یعنی امکان واریز به سایر کشورها وجود ندارد.
   با تشکر از دیدگاه شما. در صورت داشتن سوالات بیشتر با بخش روابط عمومی ما تماس بگیرید. کلیه شماره تماس ها در قسمت منوی سایت و در بخش تماس با ما موجود است.

 2. لعلی گفت:

  باسلام برای همکاری باشهرداریهای گرجستان جهت المانهای شهری چه شرکتی باید ثبت کرد؟

  • admin گفت:

   با سلام ……
   اغلب شرکت ها در گرجستان از نوع LLC و General Trading ثبت می شوند. یعنی با مسئولیت محدود و چند منظوره.
   با این مجوز شما قادر خواهید بود تا هرکاری را در گرجستان راه اندازی کنید به جز کارهایی که در زمینه های پزشکی و داروئی هستند که نیازمند مجوز جداگانه از وزارت بهداشت گرجستان است.

 3. مهدی گفت:

  سلام و خسته نباشید اگر هدف از ثبت شرکت بمنظور گرفتن اقامت یکساله باشد و هیچ فعالیتی انجام نشود
  امکان پذیر است ؟

  • admin گفت:

   با سلام …..
   در قوانین جاری گرجستان فقط ثبت شرکت به تنهایی جهت اخذ اقامت کافی نیست. فعالیت شرکت سبب اخذ اقامت می شود.موفق باشید.

 4. محمدرضا گفت:

  با سلام و عرض ادب و تشکر از زحمات شما.
  بنده 46 سال سن دارم و متخصص پرورش و تکثیر یکی از حشرات که خواص دارویی و پزشکی هستم که علاوه بر استفاده در صنعت دارویی و پزشکی دارای ارزآوری بسیار بالایی نیز در زمینه صادرات به سایر کشورها دارد.
  قصد دارم در کشور گرجستان این مزرعه را راه اندازی کنم. حال پرسش بنده اینست که آیا این کشور زمین و تسهیلات لازم را در اختیار بنده قرار می دهد و یا خیر.
  آیا زمین و ساختمان این طرح که بیشترین هزینه را به خود اختصاص می دهد را بصورت رایگان و یا نهایتاً با هزینه ای اندک از محل منابع طبیعی آن کشور در اختیار قرار می دهد و یا بایستی بصورت آزاد خریداری و یا اجاره نماییم؟
  سایر ابزار و تجهیزات را از همان کشور با هزینه شخصی خریداری و نصب خواهیم کرد.
  با تشکر از ادمین محترم.

  • admin گفت:

   با سلام …..
   در صورتی که هزینه های اجرای طرح را تامین کنید با ارائه طرح پیشنهادی خودتان می توانید از دولت گرجستان زمین رایگان تحویل بگیرید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

 5. هادی گفت:

  با سلام،
  بنده دارای شركت و كارگاه در زمینه تولید سوله، اسكلت فلزی و سازه فضاكار هستم. آیا گرجستان بازار كار مناسبی برای بنده دارد؟؟

  • admin گفت:

   با سلام …..
   در این زمینه فضای کار مناسب است به شرطی که کارفرما خودتان باشید و نه اینکه بخواهید برای کسی کار کنید.
   می توانید با یک سرمایه ای در گرجستان وارد شوید و این کار تولیدی را انجام دهید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 6. عماد گفت:

  سلام .کلیه هزینه های ثبت شرکت در زمینه عطر وادکلن به همراه گرفتن اقامت برای یک خانواده چهار نفره چقدر است و چه مدت زمان طول میکشد . هزینه ها چگونه باید پرداخت شود و ایا برای درخواست ثبت شرکت احتیاج هست به تفلیس بیام یا ازتهران میتوان اقدام کرد. با تشکر

  • admin گفت:

   با سلام …..
   اینهمه شماره پشتیبانی در بخش تماس با ما . من نمیدونم چرا اینجا اینهمه سوال تخصصی پرسیده میشه.
   از طریق وکالت به ما می توانید بدون حضور در گرجستان شرکت ثبت کنید.
   کلیه هزینه ها هم در همین پست گفته شده ولی شما کمی عجول هستید و بدون مطالعه میخواهید سریع پاسخ سوالتون را بگیرید. لطفا کمی صبور باشید.
   با تشکر.

 7. عبدالغفار عبادی گفت:

  سلام
  من می خواهم یک انتشارات ثبت کنم برای چاپ مجلات علمی
  ممکنه راهنمایی کنید
  مرسی

  • admin گفت:

   با سلام ….
   قبلا نیز چنین نوع شرکتی در گرجستان ثبت کرده ایم.
   همان ثبت شرکت جنرال تریدینگ با مسئولیت محدود است.
   جهت ثبت شرکت در زمینه انتشارات در گرجستان بایستی یا به ما وکالت رسمی از ایران بدهید تا کارهایتان انجام شود و یا می توانید سفری به گرجستان داشته باشید و حضورا به اتفاق وکیل ما نسبت به ثبت آن اقدام کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس های آناجورجیا تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 8. عبدالغفار عبادی گفت:

  مرسی از پاسخ .
  کل هزینه ها را بفرمایید و اینکه من می خوام برای مجلاتم وب سایت درست کنم و ISSN
  بگیرم. از وزارت معارف باید اجازه بگیرم
  ویا کنفرانس های علمی برگزار کنم برای اعضای خانواده می تونم اقامت بگیرم؟

  با سپاس