خانه / اخبار / اخبار گرجستان / هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان

هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان

هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان : گرجستان به قطب منطقه ای برای هادرون درمانی (Hadron therapy) پیشرقته سرطان تبدیل می شود. اگر علاقمند به این خبر هستید تا پایان ما را همراهی کنید.

 

هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان

به گزارش آناجورجیا و به نقل از خبرگزاری آجندا ، با راه اندازی مرکز درمانی پیشرفته سرطان و همچنین دانشگاه بین المللی کوتاییسی در غرب گرجستان ، این کشور صاحب اولین و تنها مرکز پژوهشی درمانی هادرون تراپی در قفقاز جنوبی خواهد شد. آخرین اخبار گرجستان را از آناجورجیا دنبال کنید.

دانشگاه بین المللی کوتاییسی و مرکز هادرون تراپی در شهر کوتاییسی در 250 کیلومتری غرب تفلیس پایتخت گرجستان راه اندازی خواهند شد.

هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان
هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان

 

بنیاد کارتو – که تامین مالی پروژه دانشگاه و مرکز هادرون تراپی را برعهده دارد اعلام کرده است که پروژه هادرون درمانی پیشرفته سرطان در گرجستان “ارائه دهنده پیشرو خدمات علمی و آموزشی در کل منطقه قفقاز” خواهد بود.

مرکز هادرون تراپی همچنین با عنوان ” بزرگترین پروژه ساخت و ساز در گرجستان ” به عنوان بخشی از پروژه دانشگاه، نوع پیشرفته ای از درمان سرطان را برای بیماران فراهم خواهد کرد.

خبر تاسیس دانشگاه بین المللی مرکز هادرون تراپی هفته گذشته در نشستی با حضور نمایندگان شرکت بین المللی IBA در زمینه فناوری هادرون تراپی، مرکز تحقیقات یولیش (Jülich) آلمان و دانشگاه فنی مونیخ ، رئیس دانشگاه کوتاییسی و مقامات رسمی گرجستان اعلام شد.

این مرکز به بیماران نیازمند رادیوتراپی در گرجستان خدمت خواهد کرد. تقریبا 20 درصد از حدود 10000 بیمار مبتلا به سرطان در گرجستان از مزایای هادرون تراپی بهره مند خواهند شد.

تفاوت هادرون تراپی با روش های سنتی درمان سرطان

تفاوت هادرون تراپی با روش های سنتی درمان سرطان این است که این روش متخصصان را قادر می سازد که مستقیما سلول های سرطانی را هدف بگیرند، در نتیجه میزان تماس بافت های سالم با اشعه کاهش می یابد. همچنین این روش برای کودکان مبتلا قابل انجام است، برخلاف سایر روش ها که کودکان تحت درمان سرطان را در معرض خطر ابتلا به سرطان ثانویه قرار می دهد.

سرگ لامیس ، معاون اجرایی IBA گفت: “در حال حاضر تنها 150 مرکز در سراسر دنیا قادر به ارائه این درمان بسیار دقیق و نوآورانه هستند و گرجستان باید بسیار مفتخر باشد که به زودی به این روش درمانی دست خواهد یافت.”

تفاوت هادرون تراپی با روش های سنتی درمان سرطان
تفاوت هادرون تراپی با روش های سنتی درمان سرطان

 

لامیس خاطرنشان کرد: هیچ مرکز درمانی مشابهی در شعاع حدود 2500 کیلومتری اطراف گرجستان وجود ندارد. نزدیکترین مراکز در جمهوری چک و روسیه قرار گرفته اند.

مرکز هادرون تراپی بخشی از پروژه دانشگاه بین المللی كوتاییسی خواهد بود، یك پروژه بزرگ دولتی كه نخستین گروه دانشجویان ورودی خود را در سال 2020 میلادی خواهد پذیرفت.

لامیس همچنین گفت : فعالیت بخش آموزشی مرکز هادرون تراپی در کوتاییسی شامل آموزش متخصصان از جمله رادیوتراپیست ها، دوزیمتریست ها، تکنسین ها و فیزیکدانان خواهد بود. تدارک برنامه های آموزشی در مراکز ایالات متحده آمریکا و اروپا انجام می شود.

همچنین یک “شتاب دهنده پژوهشی” برای “کمک به پیشرفت دانش در زمینه هادرون تراپی ” در این شهر افتتاح خواهد شد، که اهدافی مانند بهبود کیفیت تصویربرداری در اسکن ها برای شناسایی سرطان و تعیین دوزهای درمانی برای آن در نظر گرفته شده است.

پروژه یک میلیارد یورویی برای دانشگاه بین المللی كوتاییسی، که زیرساخت های هادرون تراپی را نیز در بر می گیرد، نخستین بار در سال 2016 میلادی اعلام شد. اولین گروه دانشجویان در سپتامبر 2020 وارد این دانشگاه خواهند شد.

دانشجویان رشته های ریاضیات، علوم کامپیوتر و مدیریت می توانند به موسسه آموزشی بپیوندند، اولین دانشگاه دولتی که از زمان استقلال گرجستان در سال 1991 میلادی افتتاح شده است.

این پروژه بخشی از برنامه تبدیل شهر كوتاییسی ( دومین شهر بزرگ گرجستان پس از تفلیس ) پایتخت استان ایمِرِتی واقع در غرب گرجستان، به “شهر دانشگاهی” است.

مرکز هادرون تراپی بخشی از پروژه دانشگاه بین المللی كوتاییسی
مرکز هادرون تراپی بخشی از پروژه دانشگاه بین المللی كوتاییسی

 

در این پروژه از خدمات اساتید دانشگاهی گرجی و خارجی استفاده خواهد شد و معیارهای لازم برای تعیین صلاحیت و انتخاب آنها بر اساس معیارهای دانشگاه فنی مونیخ مشخص می شود.

زیرساخت های هادرون تراپی در نتیجه کار بنیاد خیریه کارتو طی چند سال گذشته در کوتاییسی و تفلیس ایجاد شده است. شهر کوتاییسی شاهد راه اندازی یک شتاب دهنده سیکلوترون خواهد بود، علاوه بر این در قالب این پروژه در تفلیس یک شتاب دهنده سینکروترون راه اندازی خواهد شد و همچنین گروهی از موسسات علوم طبیعی آغاز به کار خواهند کرد.

5/5 (2 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت : متوسط دستمزدها در کشور گرجستان به نسبت مشابه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *