نرخ تورم سالیانه گرجستان اعلام شد

نرخ تورم سالیانه گرجستان اعلام شد : نرخ تورم گرجستان به صورت سالیانه در ماه فوریه نسبت به مشابه سال قبل اعلام شد. تا پایان این خبر همراه ما باشید تا با برخی از شاخص های اقتصادی کشور گرجستان آشنا شوید.

نرخ تورم سالیانه گرجستان

به گزارش آناجورجیا و به نقل از خبرگزاری اینترپرس نیوز گرجستان ، نرخ تورم سالیانه بنابر گزارش سازمان آمار گرجستان به شرح زیر می باشد :

نرخ تورم سالیانه گرجستان

نرخ تورم سالیانه گرجستان

نرخ تورم سالیانه در ماه فوریه 2.3 درصد بوده است.

قیمت مصرف کننده در مقایسه با ماه قبل از فوریه سال 2019 افزایش 0.3 درصدی داشته است در حالی که سازمان آمار ملی گرجستان (Geostat )در روز دوشنبه اعلام کرد نرخ تورم سالیانه بالغ بر 2.3 درصد بوده است.

نرخ تورم سالیانه بیشتر تحت تاثیر تغییر قیمت اقلام و گروه های زیر بوده است :

نوشیدنی های الکلی و خانواده سیگار و تنباکو که افزایش قیمتی بالغ بر 16.1 درصد با سهم 1.06 درصدی از تورم کلی سالیانه (CPI)داشته وافزایش قیمت خانواده تنباکو 32.7 درصد بوده است.

غذا و نوشیدنی های غیر الکلی :

قیمت ها در این گروه 2.9 درصد افزایش با سهم 0.9 درصدی از تورم کلی سالیانه داشته است.

در این گروه قیمت ها در زیر گروه های زیر افزایش بیشتری نشان می دهد :

ماهی 2.5 درصد، نان و غلات 10.2 درصد، سبزیجات 7.6 درصد، گوشت 3.4 درصد همچنین آب معدنی ،نوشیدنی های گاز دار، میوه و آب میوه 2.5 درصد.

در عین حال قیمت ها برای میوه و انگور 23.6 –  درصد و برای شکر، مربا، عسل، شکلات، کاکائو و مواد قنادی 3.4 – درصد کاهش داشته اند.

حوزه بهداشت و سلامت : در این حوزه قیمت ها افزایش 3.4 درصدی داشته که دارای سهم 0.29 درصدی از نرخ تورم سالیان گرجستان در کل می باشند.

قیمت ها برای زیرگروه های زیر افزایش بیشتری داشته است :

تولیدات لوازم و وسایل پزشکی 4.8 درصد ،خدمات خارج از بیمارستان به بیماران 4.1 درصد و خدمات بیمارستانی 1.4 درصد افزایش را نشان می دهند.

حمل و نقل : قیمت ها در این گروه افزایش 0.2 درصدی با سهم 0.25 درصدی از شاخص تورم کلی سالیانه داشته و در حوزه بهره برداری از تجهیزات حمل و نقل شخصی 3.4 درصد و در حوزه خدمات حمل و نقل عمومی 1.2 درصد افزایش داشته است.

اقتصاد گرجستان در حین کوچکی بسیار پویا و رو به رشد است و آمارها این مساله را به خوبی نمایش می دهند.

هر از چند ماه یکبار یا بعضا بصورت ماهانه نرخ تورم نسبت به ماه های گذشته و همچنین نسبت به سال گذشته توسط سازمان آمار گرجستان اعلام می گردند.

این آمارها در اغلب موارد با واقعیات اقتصادی جامعه گرجستان منطبق بوده و به ندرت در آن اشتباه یا اغراقی دیده شده است.

امیدواریم تا بقیه سازمان های آماری کشورهای مختلف با الگوبرداری از سازمان آمار گرجستان سعی در ارائه واقعیات اقتصادی جامعه خودشان داشته باشند.

زیرا با ارائه واقعیات اقتصادی یک جامعه مشکلات و معضلات آن بهتر دیده می شود و برای رفع آن تلاش بیشتری از سوی ارگان های مختلف انجام می گیرد.

5/5 (2 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *