خانه / ثبت شرکت در گرجستان / منظور از ثبت شرکت فعال در گرجستان چیست

منظور از ثبت شرکت فعال در گرجستان چیست

ثبت شرکت فعال در گرجستان و سوالات و ابهاماتی در زمینه تعریف یک شرکت فعال در گرجستان را در این مقاله برای شما عزیزان شرح می دهیم.

منظور از ثبت شرکت فعال در گرجستان چیست؟

موضوعاتی مانند ثبت شرکت در گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و مواردی از این دست قبلاً در وبسایت آناجورجیا به تفصیل مورد بحث قرار گرفته اند .

اما در اینجا به موضوع مهمی می پردازیم، فعال نمودن یک شرکت و یا ثبت شرکت فعال در گرجستان !

چرا داشتن یک شرکت فعال در گرجستان مهم است؟ به این دلیل که تا زمانی که شرکت شما فعال نباشد هیچگونه ارزشی ندارد و اینکه از نظر اداره مالیات و دولت، شرکت شما فعال باشد می تواند مزایائی را برای شما داشته باشد که یکی از آنها اخذ اقامت گرجستان است .

موضوعات مختلفی برای فعال نمودن یک شرکت ثبت شده دخیل هستند اما اصلی ترین آنها را در اینجا برای شما بیان می کنیم .

 

 

ثبت شرکت فعال در گرجستان
ثبت شرکت فعال در گرجستان

 

چرا ثبت شرکت در گرجستان؟

شاید بپرسید اصلاً چرا یک شخص نیاز به ثبت شرکت دارد؟ جواب این است که هرگونه کاری که در رابطه با کسب و کار بخواهید در گرجستان انجام دهید نیاز به ثبت شرکت در گرجستان دارید حتی اگر بخواهید یک مطب دندانپزشکی افتتاح کنید .

زمانی که یک شرکت در گرجستان ثبت می کنید ، شما مجوز انجام اغلب کارها را بدون مشکل دارید و برای هر کاری نیاز به ثبت یک شرکت جدید را ندارید. مزیت اینکار کاهش هزینه های شماست و با کد مالیاتی مشخص می توانید هرگونه کاری را انجام دهید. اما بدون شک موظف به پرداخت مالیات هر کاری هستید .

مشخصاً انجام کوچکترین کاری بصورت قانونی در گرجستان نیازمند ثبت شرکت در گرجستان است، پس اگر نیاز به انجام کسب و کار مشخصی در گرجستان دارید، پیشنهاد میکنیم حتماً در گرجستان شرکت ثبت کنید .

زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان حداکثر یک روز کاری زمان می برد. تنظیمات مربوط به اساسنامه به زبانهای انگلیسی و گرجی، دریافت کد مالیاتی شرکت، آماده سازی مهر رسمی برای شرکت و … از موارد مربوط به ثبت شرکت است که کارشناسان آناجورجیا برای شما انجام می دهند.

چگونه ثبت شرکت فعال در گرجستان داشته باشم؟

چرا افراد به دنبال فعال کردن شرکت خود هستند؟ جواب ساده است، چون میخواهند بروی شرکت خود اقامت بگیرند و به دلیل اینکه حساب بانکی شخصی یا شرکتی بدون وجود کارت اقامت گرجستان برای هیچ تبعه ایرانی در گرجستان افتتاح نخواهد شد !

موارد مهمی در فعال نمودن یک شرکت دخیل هستند :

پرداخت مالیات در گرجستان : پیوندی که برای شما ایجاد کردیم را بخوانید، مالیات مهمترین موضوعی هست که با آن درگیر هستید، مالیات بر درآمد، مالیات بر حقوق کارمندان و مالیات بر ارزش افزوده اولین نکته ای است که به شما کمک می کند که شرکت فعالی را در گرجستان داشته باشید .

دفتر کار : اگر کسب و کاری دارید و برای آن شرکت ثبت کرده اید باید دفتر کار واقعی داشته باشید ، آدرس دفتر شما باید در مدارک شرکت شما ثبت شده باشد و مالیات مربوط به دفتر کار خود را نیز پرداخت نمائید. در ابتدای کار برای دوری از هرگونه ریسک در بیزنس به جای خرید دفتر کار به شما پیشنهاد می کنیم دفتر کار اجاره کنید که قیمت دفتر کار بسته به امکانات و مکان دفتر متفاوت است ، از 200 دلار تا 800 دلار می توانید برای کسب و کارهای معمول دفتر کار اجاره کنید .

حسابدار معتبر گرجی : شرکت شما نیاز به حسابدار گرجی دارد. حسابداران رسمی و معتبر گرجی … اصولاً حسابداری شرکت شما نیاز به حضور مداوم یک حسابدار ندارید و می توانید از حسابدار خود بخواهید دو روز در ماه در شرکت شما برای حساب و کتابها حضور پیدا کند .

نشان دادن فعالیت به دولت و اداره مالیات : یکی دیگر از موارد مهم این است که فعالیت کاری خود را به دولت نشان دهید. اگر شرکت خدماتی هستید می توانید قراردادهائی را که با شرکتهای مختلف منعقد کرده اید برای مدارک شرکت نشان دهید و از طریق حسابدار مالیات مربوط به قراردادها را به اداره مالیات پرداخت کنید، از پرداخت مالیات به اداره مالیات هراسان نباشید زیرا پرداخت مالیات نشان دهنده فعال بودن شرکت شماست و نوعی سرمایه گذاری در اداره مالیات محسوب می شود .

داشتن بیزنس پلن برای کسب و کار موفق در گرجستان از الزامات است
داشتن بیزنس پلن برای کسب و کار موفق در گرجستان از الزامات است

 

 

– استخدام کارمندان گرجی : اگر کارمندانی که در شرکت خود استخدام می کنید گرجی باشند در فعال نمودن شرکت شما تاثیر خواهد داشت. نرخ بیکاری در گرجستان بالا بوده و اگر بعنوان یک شخص کارآفرین نیروی گرجی استخدام کنید، از نظر دولت کاری مثبت انجام داده اید. به همین دلیل در کنار داشتن کارمندان ایرانی، توصیه می کنیم از گرجی ها نیز در کار خود استفاده کنید .

-پرداخت مالیات بر حقوق موسس شرکت : در گرجستان موسس / موسسان شرکت هم نیاز است که حقوق دریافت کنند و از مبلغ حقوق دریافتی 20 درصد را به اداره مالیات بعنوان مالیات بر حقوق پرداخت نمایند . عدم پرداخت مالیات بر حقوق مدیر یا موسسان شرکت یکی از اشتباهات رایجی است که اکثر افراد انجام می دهند و خود این قضیه دلیلی بر ضعیف شدن عملکرد شرکت از دید دولت گرجستان خواهد بود. هر شخصی که در شرکت کار می کند و بعنوان کارمند (با هر عنوانی …، رئیس شرکت، حسابدار، کارمند، مستخدم و …) می بایست حقوق و مالیات داشته باشد .

– حساب بانکی شرکتی فعال : در گرجستان متاسفانه به ایرانی ها تا زمانی که کارت اقامت قانونی و معتبر نداشته باشند اجازه افتتاح حساب بانکی نمی دهند . اگر حساب بانکی شرکتی داشته باشید که با آن در حال فعالیت باشید و پرداخت حقوق و دریافتی ها و درآمد های شرکت را در آن واریز کنید، قطعاً این شرکت فعال خواهد بود اما مشکل اینجاست که تا زمانی که اقامت نداشته باشید به شما حساب بانکی نخواهند داد. بهترین راه این است که از یکی از روشهای اخذ اقامت گرجستان اقدام کنید و کارت اقامت گرجستان را بگیرید، پیشنهاد ما خرید ملک در گرجستان است .

چه زمان می توانم برای اقامت خودم از طریق شرکت خودم اقدام نمایم؟

در این زمینه آناجورجیا هیچگونه فرمول خاصی را برای شما پیشنهاد نمی کند. به نوع فعالیت شما و اینکه چقدر امور حسابداری را به دقت انجام می دهید بستگی دارد . یکی از بهترین روش ها برای فعال شدن بیزنس شما این است که در گرجستان خانه یا ملکی را خریداری کنید و پس از اخذ اقامت، شرکت ثبت کنید. در این صورت مشکل اقامت ندارید و مدت زمان بیشتری فرصت خواهید داشت تا شرکت خود را فعال نمائید !

بهترین راه برای داشتن یک شرکت خوب و موفق در گرجستان این است که برای بیزنس خود مسیر راه یا بیزنس پلن داشته باشید !

با کارشناسان ما در آناجورجیا در تماس باشید.

با آناجورجیا به هدف بزنید!

5/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

مدارک ثبت شرکت در گرجستان

مدارک ثبت شرکت در گرجستان

مدارک ثبت شرکت در گرجستان : جهت ثبت شرکت چه مدارک و اسنادی جهت ارائه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *