خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / مشکلات زندگی در گرجستان

مشکلات زندگی در گرجستان

مشکلات زندگی در گرجستان

مشکلات زندگی در گرجستان : در این مقاله قصد داریم تا حدودی شما را با مشکلات زندگی در گرجستان آشنا کنیم و تجارب چندین ساله خودمان را در این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مشکلات زندگی در گرجستان کفه ی خیلی سبکتری نسبت به نکات مثبت زندگی در گرجستان دارد. ما در تیم تحریریه ی آناجورجیا سعی داریم مشکلات زندگی در گرجستان را به جای شمایلی بهشت وار از مهاجرت به این کشور برایتان ترسیم کنیم.

1 – شیوه ی سنتی زندگی :

مردم گرجستان هنوز هم درگیر شیوه ی زندگی کومونیستی به ارث رسیده از شوروی هستند که این امر در زندگی روزمره اشون بسیار نمود دارد.

بعنوان مثال عدم تسلطشان به زبان انگلیسی که موجب سختی برقرار کردن ارتباط با آنها می شود. چون اکثر نسل بزرگسال به زبانهای گرجی و روسی مسلطند.

برنامه غذایی خاصشان که در طعم سازی ها مخصوصا با ایرانی ها فاصله زیادی دارد و همین طور غذاهای خمیری برپایه نان که بیشتر شکم سیرکن هستند.

مشکلات زندگی در گرجستان
مشکلات زندگی در گرجستان

ساختمانهای بجا مانده از دوران شوروی که بسیار شبیه به هم سری سازی شده اند.

گرجی ها به آداب و رسوم گذشته خود بسیار احترام می گذارند و از مهاجران هم می خواهند که در این زمینه از آنها پیروی کنند.

اگر به دنبال زندگی آرام میان این مردم هستید حتما باید یکی از اولویتهایتان را یادگیری زبان و آداب و رسومشان قرار دهید.

این فقط یکی از مشکلات زندگی در گرجستان بود با بقیه آنها در زیر آشنا شوید.

2 – رانندگی :

مشکلات زندگی در گرجستان : کشور گرجستان در یک دهه گذشته با شتاب فراوان به سمت پیشرفت اقتصادی حرکت کرده و در جاهایی این شتاب از سرعت ایجاد زیرساختها بیشتر بوده یکی از این موارد سهولت حضور خودروهای روز دنیا با قیمتهایی بسیار کمتر از دیگر کشورهای همسایه است که باعث شده خیابان های تفلیس در بعضی از ساعات روز پر از رانندگان کم تجربه با اتومبیل های لوکس و شاسی بلند باشد که اکثرا دست فرمان خوبی ندارند و یا به اندازه ی خودرو خود عادت نکرده اند.

پس هنگام رانندگی در تفلیس باید همیشه حواستان به این رانندگان ناشی باشد.

البته به خاطر آستانه صبر بالای گرجی ها شما بندرت صدای بوق می شنوید. بخاطر روحیه دوستانه شان اگر پیاده قصد عبور از عرض خیابان را داشته باشید بسیار با حوصله به شما اجازه این کار را می دهند.

بدلیل نظارت مستمر پلیس هیچ وقت در هنگام مستی پشت فرمان نمی نشینند.

گذشته از رانندگی بد گرجی ها شما در خیابان های اصلی تفلیس همیشه مشکل جای پارک دارید. که البته با کمی صبر و تحمل و گاهی پرداخت چند لاری می توانید خیلی سریع این مشکل را حل کنید.

3 – سیگار و نوشابه :

مردم گرجستان در مصرف سیگار و نوشابه زیاده روی می کنند بطوری که بعضی اوقات از ساعات اولیه صبح آنها را در حال نوشیدن کوکاکولا و کشیدن سیگار می بینید.

البته دولت در حال فرهنگ سازی در زمینه ی کاهش مصرف سیگار است که در مرحله اول قرار دادن سیگار در پیشخوان سوپرمارکتها را منع و همینطور با قوانین سخت گیرانه استفاده از مواد دخانی را در اماکن عمومی سقف دار ممنوع اعلام کرده و با جریمه های سنگین مالی با جدیت روی این موضوع احتمام می ورزد.

حتی انداختن فیلتر سیگار در خیابانهای تفلیس مبلغ 80 لاری جریمه ی نقدی در بر دارد. اگر سیگاری هستید بهتر است سیگار را ترک کنید یا حداقل قبل از روشن کردن سیگارتان از تمام قوانین مصرف دخانیات در گرجستان مطلع شوید.

به غیر از این موارد چیز دیگری برای بیان در این قسمت به ذهنم نمی رسد.

بعنوان یک خارجی از این حضور در این کشور واقعا لذت می برم که هم برای اقامت طولانی هم برای تفریح تجربه زندگی در گرجستان را به شما پیشنهاد می کنم.

یکی از بهترین اقلیمهای آب و هوایی مردمی بسیار مهربان و فرصتهای بسیار عالی سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کارهای نوپا این کشور را به سرزمینی ایده آل جهت میل به سوی پیشرفت در زندگی بدل کرده است.

 

4 – مصرف بی رویه مشروبات الکلی :

مصرف مشروبات الکلی در گرجستان بسیار بالاست و یکی از مهمترین معضلات اجتماعی در این کشور شروع مصرف دخانیات و مشروبات الکلی از سنین بسیار پایین است.

جالب تر آنکه خانواده ها به فرزندان خودشان در این زمینه حتی تذکر هم نمی دهند. به دلیل عدم وجود محدودیت از سمت اغلب خانواده های گرجی متاسفانه شاهد مصرف سیگار و مشروبات الکلی در این کشور از سنین پایین هستیم.

بنابراین اگر قصد دارید که فرزندتان در گرجستان تحصیل کند بایستی خیلی به این نکته توجه کنید و مراقب باشید تا فرزند شما نیز آلوده نشود.

البته دولت گرجستان تمهیداتی را برای سلامت جامعه در نظر گرفته است از جمله برنامه ریزی برای ورزش های صبحگاهی همگانی و ارائه هدیه های مختلف به شرکت کنندگان و همچنین وضع مالیات های سنگین بر روی دخانیات و مشروبات الکلی جهت بالارفتن قیمت تمام شده آنها و تمایل کمتر برای خرید.

تمهیدات دولت گرجستان در این زمینه تا حدودی موثر بوده است ولی کافی نیست که البته تبلیغات از طریق اینترنت ، تلویزیون و روزنامه درباره مضرات سیگار و مشروبات الکلی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

4.8/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران : با توجه به داغ شدن موضوع واردات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *