خانه / سرمایه گذاری در گرجستان / مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان چیست؟ در اینجا می خواهیم تا شما را با مزایای سرمایه گذاری در گرجستان آشنا کنیم.

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان به شرح زیر است :

1 – نیروی کار ارزان : حقوق و دستمزد نیروی کار در گرجستان بسیار ارزان است به گونه ای که در حال حاضر حداقل 180 دلار آمریکا است. برای نیروی کار عادی با هشت ساعت کار در روز ، ماکزیمم حقوق 200 تا 250 دلار آمریکا در ماه است. برای نیروی کار متخصص نیز با توجه به تخصص این مقدار افزایش می یابد ، البته افزایش آن چشمگیر نیست.

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان
مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

نیروی کار ارزان باعث صرفه جویی در میزان سرمایه گذاری در گرجستان می شود و برای سرمایه گذار یک فاکتور بسیار مهم جهت پایین آوردن هزینه های ابتدایی پروژه محسوب می شود.به همین دلیل است که بسیاری از برندهای معروف جهان مانند آیفون ، تلفن های هوشمند خودشان را در کشوری مانند چین تولید می کنند زیرا نیروی کار در چین ارزان بوده و صرفه جویی در هزینه های تولید می شود.

 

2 – دسترسی به بازارهای اروپایی و سراسر جهان : یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در گرجستان ، دسترسی آسان و نزدیک به بازارهای اروپایی و بازار کل جهان است.

گرجستان به دلیل دسترسی به آبهای آزاد و داشتن مناطق و بنادر آزاد تجاری و همچنین قرار داشتن بر سر راه ترانزیت بین دو قاره آسیا و اروپا همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده است به گونه ای که مورد توجه بازرگانان و سرمایه گذارها بوده است.

زیرا بدلیل دسترسی آسان از طریق کشور گرجستان به بازرهای آزاد ، اجناس مورد نیاز تولید و یا اجناس مورد نیاز بازرگانان جهت داد و ستد با یک حداقل هزینه و براحتی در دسترس است.

 

3 – ارزان بودن زمین و اراضی گرجستان : بدلیل ارزان بودن زمین در کشور گرجستان ، زمین مورد نیاز جهت انجام امور سرمایه گذاری براحتی در دسترس است و حتی توسط دولت گرجستان نیز مساعدت های لازم جهت واگذاری زمین برای پروژه های سرمایه گذاری انجام می شود. این هم یکی از فاکتورها و مزایای سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود.

مزایای سرمایه گذاری گرجستان
مزایای سرمایه گذاری گرجستان

 

4 – پایین بودن سرمایه گذاری اولیه در مقایسه با سایر کشورها : کشور گرجستان سرزمین فرصتهاست و بدلیل اینکه میزان سرمایه گذاری اولیه پایینی در مقایسه با سایر کشورها دارد مورد توجه خیلی از کارآفرین ها و سرمایه گذاران است.

برای مثال شما می توانید با حداقل پنجاه هزار دلار آمریکا یک فرصت شغلی کوچک را در گرجستان راه اندازی کنید و هزینه های اولیه زندگی خودتان را تامین کنید و به تدریج بیزینس خودتان را گسترش دهید حال آنکه مثلا در کشوری مثل کانادا یا آمریکا، یک میلیون دلار نیز جهت سرمایه گذاری یک پول ناچیز محسوب می شود.

 

5 – ثبات سیاسی و اقتصادی کشور گرجستان : ثبات سیاسی و همچنین تغییرات منطقی لاری واحد پول گرجستان در مقابل ارزهای جهانی و داشتن ثبات اقتصادی نیز یکی از مهمترین عوامل و مزایای سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود.

 

6 – وضعیت قرار گیری کشور گرجستان مابین دو کشور قدرتمند روسیه و ترکیه از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

 

7 – تسهیل قوانین مالیاتی جدید گرجستان جهت سرمایه گذاری های خارجی که از علاقمندی های سرمایه گذاران می باشد.

 

8 – اعطای اقامت دائم گرجستان به سرمایه گذارها در ابتدا . بر اساس قوانین جاری کشور گرجستان به سرمایه گذاری که حداقل سیصد هزار لاری در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم انجام دهد در ابتدا اقامت دائم تعلق می گیرد.

9 – اجازه بازگشت سود و سرمایه شرکت های سرمایه گذار در گرجستان به خارج از کشور که این مورد هم از مزایای سرمایه گذاری در گرجستان محسوب می شود.

البته به مهمترین مزایای سرمایه گذاری در گرجستان اشاره کردیم و موارد دیگری نیز هست که به مرور زمان و در صورتی که در گرجستان سرمایه گذاری کنید به آن پی خواهید برد.

جهت سرمایه گذاری در کشور گرجستان با کارشناسان اقتصادی و باتجربه آناجورجیا به رایگان و با زبان فارسی مشاوره کنید.

5/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پرورش خوک در گرجستان

پرورش خوک در گرجستان سرمایه گذاری زودبازده

پرورش خوک در گرجستان سرمایه گذاری زودبازده : خوک حیوان پستانداری است از خانواده گرازسانان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *