خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت گرجستان

مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت گرجستان

مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت گرجستان : در این مقاله قصد داریم تا شما را با مراحل اخذ گواهی عدم سو پیشینه و اخذ آن برای صدور پروانه اقامت گرجستان آشنا کنیم.

مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت

حتما می دانید که از سال گذشته ( سال 2018 میلادی ) در گرجستان، اقامت گرجستان دچار تغییر و تحولاتی شده که از جمله این تغییر و تحولات می توان به لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور هرگونه گواهی برای اقامت نام برد.

دولت گرجستان پس از مهاجرت بسیاری از اتباع دیگر کشورها به کشورش، به منظور کنترل بیشتر بر روی جمعیت مهاجر، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه را برای صدور هرگونه گواهی اقامت الزامی می داند. البته امنیت گرجستان نیز مقوله بسیار مهمی برای دولتمردان گرجی هست زیرا بدون امنیت سرمایه جذب نمی شود.

گواهی عدم سوء پیشینه بیان کننده این است که متقاضی اقامت گرجستان فاقد هرگونه سابقه کیفری است و داشتن این گواهی در نوع پاسخ دولت گرجستان برای اخذ کارت اقامت گرجستان بسیار مهم است.

 

interior of tbilisi public service hall - مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت گرجستان
ساختمان عدالت گرجستان

 

اشخاصی که دارای سابقه کیفری موثر در ایران و یا دیگر نقاط جهان هستند احتمال ارائه کارت اقامت گرجستان به آنها تقریباً غیر ممکن است زیرا در مرحله بررسی وضعیت سوابق جرم توسط پلیس امنیت کشور گرجستان، این افراد تائید نمی شوند و در پرونده آنها جوابیه با کد 18AG درج خواهد شد. ( این ماده امنیتی در گرجستان است.)

منظور از سابقه موثر کیفری یعنی اینکه فرد به جرم خطرناکی در ایران یا کشور خودش دستگیر و روانه زندان شده است و جرم هایی مانند : عدم پرداخت مهریه ، عدم پرداخت نفقه ، عدم پرداخت مبلغ چک ، بدهکاری مالی و کلیه اعمال حقوقی که بواسطه آن شخص به زندان افتاده است جزو سابقه موثر کیفری محسوب نمی شود و به اینگونه افراد گواهی عدم سو پیشینه داده می شود.

 

نحوه تهیه گواهی عدم سو پیشینه ساده است که در ادامه برای شما بیان می کنیم :

 

طبق تحقیقات و بیانیه سفارت ایران در تفلیس، بر اساس مذاکرات انجام شده با مقامات ساختمان عدالت گرجستان ، صدور هرگونه گواهی اقامت در این کشور، منوط به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه می باشد.

 

به شما پیشنهاد می کنیم پیش از سفر به گرجستان برای انجام هرگونه کار حقوقی یا خرید ملک در گرجستان با مراجعه به مراکز مربوطه ، گواهی عدم سو پیشینه را برای خود و خانواده تهیه کنید، چه بسا پلیس مرزی گرجستان برای ورود هر تبعه خارجی به خاک کشورش نیاز به این گواهی داشته باشد.

 

تهیه گواهی عدم سوء پیشینه

دو راه برای تهیه گواهی عدم سو پیشینه دارید :

راه اول مراجعه به مرکز پلیس 10+ محل زندگی شما در ایران : در این حالت شما با مراجعه به مرکز پلیس 10+ ، درخواست گواهی عدم سوء پیشینه می کنید و پس از گذشت حداکثر 10 روز این گواهی به دست شما می رسد.

 

راه دوم مراجعه به سفارت ایران در گرجستان و درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه : صدور این نوع گواهی بین 45 تا 90 روز نیاز به زمان دارد.

 

پیشنهاد ما تهیه گواهی عدم سوء پیشینه از ایران است زیرا زمان کمتری برای صدور این گواهی نیاز است زیرا تهیه این گواهی از طریق سفارت ایران در تفلیس نیاز به استعلامات از پلیس بین الملل را دارد و به همین دلیل راه اول از نظر زمانی برای شما بهتر خواهد بود.

 

 

immigration 6795 300x300 - مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت گرجستان
بررسی گواهی عدم سوء پیشینه توسط افسران مهاجرتی

 

 

مراجعه به دارالترجمه رسمی

پس از اینکه گواهی عدم سوء پیشینه را با موفقیت دریافت کردید نیاز به ترجمه آن دارید و این ترجمه باید رسمی باشد. گواهی را به یک دارالترجمه رسمی میبرید و این مرکز پس از ترجمه رسمی مدارک شما به زبان انگلیسی مهر وزارت امور خارجه ایران را دریافت می کند و پس از گذشت چند روز به شما تحویل می دهد.

نکته مهم : ترجمه گواهی عدم سو پیشینه بدون تاییدیه وزارت امور خارجه کشور خودتان هیچ گونه ارزشی در گرجستان ندارد. پس لطفا به این نکته مهم دقت کنید.

 

اخذ تائیدیه در سفارت ایران در گرجستان

پس از تهیه گواهی عدم سوء پیشینه و تائید توسط وزارت امور خارجه نیاز به تائید توسط سفارت ایران در گرجستان دارید. تائیدیه را از سفارت ایران در گرجستان (واقع در تفلیس خیابان چاوچاوادزه شماره 80) بگیرید و می توانید مستقیما و بدون تاییدیه کنسول وزارت امور خارجه گرجستان آن را به ساختمان عدالت جهت تکمیل مدارک اقامت ببرید.

نکته مهم : قبلا پس از تایید سفارت نیاز به تاییدیه کنسول وزارت امور خارجه گرجستان واقع در تفلیس خیابان چیتادزه بود که در حال حاضر نیاز به آن نیست و سفارت ایران در گرجستان به شما یک گواهی عدم سو پیشینه با تاریخ شش ماهه به زبان گرجی می دهد.

نا آگاهی بسیاری از شرکت ها برای نحوه ارائه پرونده های حقوقی

با ابراز تاسف باید بگوئیم بسیاری از شرکت های ایرانی به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح و نداشتن اطلاعات کافی پس از ارائه پرونده اقامت به ساختمان عدالت به متقاضیان تهیه گواهی عدم سوء پیشینه را پیشنهاد می کنند این در حالی است که پرونده پیش از تسلیم به ساختمان دولتی عدالت باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی باشد و عدم این گواهی به منزله دریافت پاسخ منفی برای شخص می باشد و از آنجائی که بسیاری از شرکت ها تنها به فکر سود و منفعت خودشان هستند و برای آنها منفی شدن پاسخ متقاضیان اهمیتی چندانی ندارد ! پس مراقب باشید و حتما امورات حقوقی خودتان در گرجستان را به یک وکیل رسمی بسپارید.

 

گواهی عدم سوء پیشینه برای کدام دسته از پرونده های اقامتی است ؟

برای یادآوری بیشتر در اینجا اشاره کوچکی خواهیم داشت به انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان :

ثبت شرکت در گرجستان : هر شخص با ثبت شرکت در گرجستان و فعال کردن آن می تواند اقامت گرجستان را پس از مدتی بگیرد. این پروسه نیازمند وقت و صرف هزینه بسیار می باشد.

خرید ملک در گرجستان : با خرید ملک در گرجستان می توان اقامت گرفت، اقامتی از نوع یک ساله و موقت که در صورتی که خریدار سند 6 دانگ و مالکیت کامل ملک را داشته باشد در سال های بعدی نیز بدون مشکل می تواند اقامت خود را تمدید نماید.

اقامت کارمندی گرجستان : نوعی از اقامت است که در اکثر دفاتر ایرانی به صورت صوری انجام می شود و در آن شخصی که متقاضی اقامت گرجستان است به عنوان کارمند یک شرکت گرجی که فعال است به اداره مالیات و دولت معرفی شده و با پرداخت مالیات بر حقوق از طرف شخص متقاضی برای وی کارت اقامت گرجستان را اخذ می کنند.

سرمایه گذاری در گرجستان : یکی از بهترین روش ها برای اخذ کارت اقامت دائم گرجستان ، سرمایه گذاری در گرجستان است .بر طبق تعریف فعلی دولت برای سرمایه گذاری خارجی، هر تبعه خارجی که به میزان حداقل 300 هزار لاری در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد، به وی سرمایه گذار اطلاق می شود و می تواند با اثبات سرمایه گذاری خود ، کارت اقامت دائم گرجستان را اخذ کند.

پذیرش تحصیلی در گرجستان و اقامت : دولت گرجستان به دانشجویان خارجی اقامت می دهد . مدت کارت اقامت گرجستان که برای متقاضیان و دانشجویان خارجی صادر می شود کاملاً وابسته به میزان تحصیل آنهاست، تبعه ایرانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در گرجستان را دارد کارت اقامت 5 ساله گرجستان اعطا می شود ، این نوع اقامت ، سابقه اقامتی محسوب نمی شود اما اگر شخص پس از تحصیل در گرجستان مشغول به کار شود می تواند درخواست دهد که سابقه اقامت تحصیلی وی بعنوان سابقه اقامتی محسوب شده و راحت تر می تواند اقامت دائم گرجستان را اخذ کند.

ازدواج در گرجستان : افرادی که با یک تبعه گرجی ازدواج می کنند می تواند اقامت گرجستان را اخذ کنند، در صورتی که ازدواج صوری نباشد، احتمال صدور کارت اقامت دائم گرجستان برای متقاضی وجود دارد .

 

نکته مهم این است که برای تمامی موارد بالا نیاز به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه دارید و تهیه این گواهی برای همگان الزامی است.

3.7/5 (12 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

لسلیدزه یکی از معروفترین خیابان های تفلیس

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان : دیدنی‌های تفلیس آنقدر زیاد هستند که توصیف …

14 دیدگاه

 1. سلام مدت زمان تایید گواهی عدم سوپیشینه چند روز هست ؟

  • با سلام …..
   در حال حاضر در سفارت ایران در تفلیس که تایید مرحله اول آن یک روزه انجام می شود ولی مرحله دوم در کنسول وزارت امور خارجه گرجستان بین 7 تا 10 روز زمان می برد و بایستی دقت کنید که گواهی عدم سوپیشینه که از ایران صادر می شود فقط یکماه تاریخ دارد.
   موفق باشید.

 2. سلام
  ایا سایت نوبت دهی تاییدیه عدم سوء پیشینه وزارت خارجه گرجستان بسته است؟
  به چه صورت میتوان نوبت گرفت .
  با تشکر

  • با سلام …..
   فعلا سایت بسته هست ولی بزودی باز میشه…..می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به کنسول وزارت امورخارجه گرجستان در خیابان چیتادزه مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 3. پس از تایید گواهی سو پیشینه و مهر آن توسط وزارت امور خارجه گرجستان اگر تاریخ یک ماهه تمام شود میتوان برای دریافت آیدی کارت اقدام نمود؟؟؟

 4. وقت به خیر
  مدت اعتبار برگه عدم سوء پیشینه ای که از طریق سفارت صادر می شود چقدر است؟

 5. با عرض سلام و خسته نباشید با قرارداد کاری کارت اقامت رو بگیریم بعد میتونیم واسه ویزای شینگن از گرجستان اقدام کنیم ؟

 6. سلام.دختر من 11 ساله است.برای کارت اقامت نیاز به گواهی سوپیشینه دارد یا نه

  • با سلام …..
   اگر بگذارید روی پرونده شان بهتر است ولی در قوانین برای این سنین گواهی عدم سوپیشینه ذکر نشده است.

 7. سلام من به اتهام خیانت در امانت یک سال زندانی شدم و بعد تبرعه شدم ایا میتونم برای اقامت گرجستان اقدام کنم

  • با سلام …..یکی از ملزومات اخذ اقامت گرجستان نداشتن سوپیشینه موثر کیفری است. اگر این جرم شما جزو سوپیشینه موثر کیفری در گرجستان محسوب نشده باشد جهت اخذ اقامت گرجستان محدودیتی نخواهید داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *