مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت

مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت

حتماً می دانید از نزدیک به 50 روز پیش در گرجستان، اقامت گرجستان دچار تغییر و تحولاتی شده که از جمله این تغییر و تحولات می توان به لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور هرگونه گواهی برای اقامت نام برد .

 

دولت گرجستان پس از مهاجرت بسیاری از اتباع دیگر کشورها به کشورش، به منظور کنترل بیشتر بروی جمعیت مهاجر، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه را برای صدور هرگونه گواهی اقامت الزامی می داند (حداقل برای ایرانیان) .

 

گواهی عدم سوء پیشینه بیان کننده این است که متقاضی اقامت گرجستان فاقد هرگونه سابقه کیفری است و داشتن این گواهی در نوع پاسخ دولت گرجستان برای اخذ کارت اقامت گرجستان بسیار مهم است .

 

 

ساختمان عدالت گرجستان

 

اشخاصی که دارای سابقه جرم در ایران و یا دیگر نقاط جهان هستند احتمال ارائه کارت اقامت گرجستان به آنها تقریباً غیر ممکن است زیرا در مرحله بررسی وضعیت سوابق جرم توسط پلیس امنیت کشور گرجستان، این افراد تائید نمی شوند و در پرونده آنها جوابیه با کد 18AG درج خواهد شد .

 

نحوه تهیه گواهی عدم سوء پیشینه ساده است که در ادامه برای شما بیان می کنیم .

 

طبق تحقیقات و بیانیه سفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، بر اساس مذاکرات انجام شده با مقامات ساختمان دولتی عدالت ، صدور هرگونه گواهی اقامت در کشور گرجستان، منوط به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه می باشد .

 

به شما پیشنهاد می کنیم پیش از سفر به گرجستان برای انجام هرگونه کار حقوقی یا خرید ملک در گرجستان با مراجعه به مراکز مربوطه ، گواهی عدم سوء پیشینه را برای خود و خانواده تهیه کنید، چه بسا پلیس مرزی گرجستان برای ورود هر تبعه خارجی به خاک کشورش نیاز به این گواهی داشته باشد.

بیشتر بخوانید :
اقامت با خرید ملک در گرجستان

 

تهیه گواهی عدم سوء پیشینه

دو راه برای تهیه گواهی عدم سوء پیشینه دارید :

یکی مراجعه به مرکز پلیس 10+ محل زندگی شما در ایران : در این حالت شما با مراجعه به مرکز پلیس 10+ ، درخواست گواهی عدم سوء پیشینه می کنید و پس از گذشت حداکثر 10 روز این گواهی به دست شما می رسد .

 

دوم مراجعه به سفارت ایران در گرجستان و درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه : این نوع گواهی بین 45 تا 90 روز برای صدور نیاز به زمان دارد.

 

پیشنهاد ما تهیه گواهی عدم سوء پیشینه از ایران است زیرا زمان کمتری برای صدور این گواهی نیاز است زیرا تهیه این گواهی از طریق سفارت ایران در تفلیس نیاز به استعلامات از پلیس بین الملل را دارد و به همین دلیل از نظر زمانی برای شما بهتر خواهد بود .

 

 

بررسی گواهی عدم سوء پیشینه توسط افسران مهاجرتی

 

 

مراجعه به دارالترجمه رسمی

پس از اینکه گواهی عدم سوء پیشینه را با موفقیت دریافت کردید نیاز به ترجمه آن دارید و این ترجمه باید رسمی باشد. گواهی را به یک دارالترجمه رسمی میبرید و این مرکز پس از ترجمه رسمی مدارک شما به زبان انگلیسی مهر وزارت امور خارجه ایران را دریافت می کند و پس از گذشت چند روز به شما تحویل می دهد .

 

اخذ تائیدیه در سفارت ایران در گرجستان

پس از تهیه گواهی عدم سوء پیشینه و تائید توسط وزارت امور خارجه ایران نیاز به تائید توسط سفارت ایران در گرجستان دارید. تائیدیه را از سفارت ایران در گرجستان (واقع در خیابان چاوچاوادزه شماره 80) بگیرید و پس از آن برای اخذ تائیدیه از وزارت امور خارجه در گرجستان به این مرکز ببرید (واقع در خیابان روستاولی، جنب ساختمان پارلمان) .

بیشتر بخوانید :
اقامت و زندگی در گرجستان

 

نا آگاهی بسیاری از شرکت ها برای نحوه ارائه پرونده های حقوقی

با ابراز تاسف باید بگوئیم بسیاری از شرکتهای ایرانی به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح و نداشتن اطلاعات کافی پس از ارائه پرونده اقامت به ساختمان عدالت به متقاضیان تهیه گواهی عدم سوء پیشینه را پیشنهاد می کنند این در حالی است که پرونده پیش از تسلیم به ساختمان دولتی عدالت باید دارای گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی باشد و عدم این گواهی به منزله دریافت پاسخ منفی برای شخص می باشد و از آنجائی که بسیاری از شرکتها تنها به دلیل سود و منقعت می باشند منفی شدن پاسخ متقاضیان آنها اهمیتی برای آنها ندارد !

 

گواهی عدم سوء پیشینه برای کدام دسته از پرونده های اقامتی است ؟

برای یادآوری بیشتر در اینجا اشاره کوچکی خواهیم داشت به انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان :

ثبت شرکت در گرجستان : هر شخص با ثبت شرکت در گرجستان و فعال کردن آن می توان اقامت گرجستان را پس از مدتی بگیرد. این پروسه نیازمند وقت و صرف هزینه بسیار می باشد .

خرید ملک در گرجستان : با خرید ملک در گرجستان می توان اقامت گرفت، اقامتی از نوع یک ساله و موقت که در صورتی که خریدار سند 6 دانگ و مالکیت کامل ملک را داشته باشد در سالهای بعدی نیز بدون مشکل می تواند اقامت خود را تمدید نماید .

اقامت کارمندی گرجستان : نوعی از اقامت است که در اکثر دفاتر ایرانی به صورت صوری انجام می شود و در آن شخصی که متقاضی اقامت گرجستان است به عنوان کارمند یک شرکت گرجی که فعال است به اداره مالیات و دولت معرفی شده و با پرداخت مالیات بر حقوق از طرف شخص متقاضی برای وی کارت اقامت گرجستان را اخذ می کنند .

بیشتر بخوانید :
اقامت گرجستان از طریق ازدواج

سرمایه گذاری در گرجستان : یکی از بهترین روش ها برای اخذ کارت اقامت دائم گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان است . بر طبق تعریف فعلی دولت برای سرمایه گذاری خارجی، هر تبعه خارجی که به میزان حداقل 300 هزار لاری در گرجستان سرمایه گذاری مستقیم داشته باشد، به وی سرمایه گذار اطلاق می شود و می تواند با اثبات سرمایه گذاری خود ، کارت اقامت دائم گرجستان را اخذ کند .

پذیرش تحصیلی در گرجستان و اقامت : دولت گرجستان به دانشجویان خارجی اقامت می دهد . مدت کارت اقامت گرجستان که برای متقاضیان و دانشجویان خارجی صادر می شود کاملاً وابسته به میزان تحصیل آنهاست، تبعه ایرانی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در گرجستان را دارد کارت اقامت 5 ساله گرجستان اعطا می شود ، این نوع اقامت ، سابقه اقامتی محسوب نمی شود اما اگر شخص پس از تحصیل در گرجستان مشغول به کار شود می تواند درخواست دهد که سابقه اقامت تحصیلی وی بعنوان سابقه اقامتی محسوب شده و راحت تر می تواند اقامت دائم گرجستان را اخذ کند.

ازدواج در گرجستان : افرادی که با یک تبعه گرجی ازدواج می کنند می تواند اقامت گرجستان را اخذ کنند، در صورتی که ازدواج صوری نباشد، احتمال صدور کارت اقامت دائم گرجستان برای متقاضی وجود دارد .

 

نکته مهم این است که برای تمامی موارد بالا نیاز به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه دارید و تهیه این گواهی برای همگان الزامی است.

3.3/5 (9 Reviews)

  نظرات

8 نظر برای “مراحل تهیه گواهی عدم سوء پیشینه برای صدور گواهی اقامت”

 1. حسن گفت:

  سلام مدت زمان تایید گواهی عدم سوپیشینه چند روز هست ؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   در حال حاضر در سفارت ایران در تفلیس که تایید مرحله اول آن یک روزه انجام می شود ولی مرحله دوم در کنسول وزارت امور خارجه گرجستان بین 7 تا 10 روز زمان می برد و بایستی دقت کنید که گواهی عدم سوپیشینه که از ایران صادر می شود فقط یکماه تاریخ دارد.
   موفق باشید.

 2. مسعود گفت:

  سلام
  ایا سایت نوبت دهی تاییدیه عدم سوء پیشینه وزارت خارجه گرجستان بسته است؟
  به چه صورت میتوان نوبت گرفت .
  با تشکر

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   فعلا سایت بسته هست ولی بزودی باز میشه…..می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به کنسول وزارت امورخارجه گرجستان در خیابان چیتادزه مراجعه کنید.
   موفق باشید.

 3. حامد گفت:

  پس از تایید گواهی سو پیشینه و مهر آن توسط وزارت امور خارجه گرجستان اگر تاریخ یک ماهه تمام شود میتوان برای دریافت آیدی کارت اقدام نمود؟؟؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   خیر. بایستی مجددا کل پروسه را از اول پیگیری کنید.
   موفق باشید.

 4. نوری گفت:

  وقت به خیر
  مدت اعتبار برگه عدم سوء پیشینه ای که از طریق سفارت صادر می شود چقدر است؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   یکماه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *