مذهب مردم گرجستان

مذهب مردم گرجستان مسیحی می باشد، اهالی بومی گرجستان پیرو مذهب کلیسای ارتدکس گرجی می باشند، این کلیسا توسط اندریاس ساخته شده است که یکی از افراد عیسی می باشد، به همین دلیل بیشتر مردم گرجستان بیش از 80 درصد دارای دین مسیحیت می باشند و مذهب مردم گرجستان مسیحی است و مابقی نیز پیرو سایر ادیان هستند.

مذهب مردم گرجستان چیست

گرجستان کشوری واقع در قفقاز اوراسیا می باشد، گرجستان کشوری است که در هر دو قاره آسیا و اروپا مرز دارد و این یعنی افراد زیادی در دو قاره به این کشور فرهنگی و تاریخی سفر می کنند و جز کشورهای زیبا و مهاجر پذیر می باشد، و همچنین این کشور به عنوان عضو ناظر در اتحادیه اروپا و ناتو شده است. مردم گرجستان دارای زبان رسمی گرجی ( زبان کارتولی ) می باشند و الفبای گرجی نیز در رده 14 الفبای جهان می باشد.

مذهب مردم گرجستان

مذهب مردم گرجستان

مذاهب و قومیت کشور گرجستان

مذهب اغلب مردم گرجستان ارتدکس کریستین هست. آنها پیرو کلیسای ارتدکس کریستین گرجستان هستند. اغلب مردم گرجستان بسیار مذهبی و نسبت به عقاید دین خود بسیار عملگرا هستند.

کلیسای سامبا تفلیس یکی از بزرگترین کلیساهای ارتدکس در جهان می باشد که شهرت جهانی دارد.

زندگی در گرجستان دارای قدمتی دیرینه است و افراد زیادی در کشور گرجستان سال های بسیار دوری زندگی می کردند، به همین دلیل این کشور دارای قوم های مختلفی از مردمان در سراسر دنیا است و مذهب های زیادی نیز در این کشور وجود داشته است ولی همانطور که گفتیم اکثریت آنها مسیحی هستند، به همین دلیل گرجستان دارای فرهنگ غنی و تاریخی زیادی در بین دیگر کشورها می باشد که همواره افراد زیادی برای سفر و دین این مناطق به گرجستان سفر می کنند.

بر طبق آماری در سال 2014 میلادی گرفته شده است قومیت های مختلف در گرجستان به قرار زیر است:

گرجی ها بالای 85 درصد و سپس قوم آذری ها یا ترک ها می باشند و بقیه قوم ها نیز شامل، ارامنه، روس ها، ایزدی ها، کیست ها و … هستند که قومیت گرجستان را تشکیل داده اند و مذهب مردم گرجستان نیز بالای 80 درصد در سال 2014 میلادی مسیحی و حدود 10 درصد مسلمان(اسلام) و مابقی شامل، کاتولیک ها، پروتستان، آته ایست و … می باشند که جز مذهب مردم گرجستان شناخته می شوند.

بیشتر این قوم ها در شهرهای بزرگ گرجستان سکونت دارند شهرهایی نظیر، تفلیس، باتومی، روستاوی، پوتی، سوخومی و … و به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری زیبا و مناطق طبیعی سرسبز به این کشور کوچک مسافرت کرده و سکنی گزیدند، کشور گرجستان در نقشه از غرب به دریای سیاه راه دارد و از شمال نیز به روسیه می رسد، به همین خاطر دارای اقلیم منحصر به فرد و بکری می باشد طوری که آب و هوای این کشور هر چهار فصل سال را در خود دارد.

وقتی به کشور گرجستان سفر کنید در بخش هایی از این کشور کوچک در کناره های دریای سیاه هوا گرم و تابستانی است و در کوهستان ها شاهد مه غلیظ و برف و در تپه ماهورهای پایکوهی شاهد رویش بهار در درختان و علفزار ها هستیم و همین موارد زیبا باعث شده است همه سال افراد زیادی به این کشور کوچک در منطقه اوراسیا سفر کنند.

آنچه از این متن دریافت می شود این است که مذهب مردم گرجستان بیشتر مسیحی بوده و قومیت هایی که به این کشور سفر کرده اند بیشتر از منطقه اروپا نشین هستند.

به مذهب مردم این کشور احترام بگذارید

اگر به عنوان یک گردشگر به گرجستان سفر می کنید، به مذهب مردم این کشور احترام بگذارید.

گرجی ها نسبت به دین خودشان بسیار حساس هستند و بی احترامی را نمی پذیرند و عکس العمل آنها در مقابل بی حرمتی به دینشان می تواند همراه با خشونت نیز باشد.

بنابراین هنگام رفتن به کلیساها در گرجستان موارد زیر را رعایت کنید :

1 – از آوردن هرگونه خوراکی به داخل کلیساها خودداری کنید و در داخل محیط کلیسا نخورید و نیاشامید.

2 – با صدای بسیار بلند در کلیسا با دیگران صحبت نکنید و یا با صدای بلند نخندید.

3 – از لمس کردن عکس قدیس ها در داخل کلیساها جدا خودداری کنید.

4 – با موبایل در داخل کلیسا صحبت نکنید.

5 – خانم ها هنگام ورود به کلیسا بایستی سر خودشان را با یک روسری بپوشانند و بهتر است که با دامن وارد کلیسا شوند.

5/5 (2 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *