لیست دانشگاههای معتبر گرجستان

دانشگاههای معتبر گرجستان و معرفی آنها : در این مقاله مفید به معرفی اجمالی دانشگاههای معتبر گرجستان که امکان ثبت نام دانشجویان خارجی در آنها امکان پذیر است ، می پردازیم. این اطلاعات مفید به زبان فارسی در کمتر پایگاه اینترنتی به چشم می خورد و از همه مهمتر اینکه این اطلاعات کاملا جدید و بروز هستند. در لیست زیر دانشگاه های پزشکی گرجستان نیز در نظر گرفته شده اند. اگر قصد اخذ اقامت تحصیلی گرجستان را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاههای معتبر گرجستان

1. دانشگاه ملی گرجستان (Georgian National University)

دانشگاه ملی گرجستان SEU که در سال 2001 میلادی در ابتدا با نام دانشگاه ملی جولیانا چانچوادزی تاسیس شد، جزو یکی از دانشگاههای معتبر گرجستان است که دانشجویان خارجی زیادی نیز دارد.

از سال 2007، دانشگاه ساختمان جدید خود را که با استانداردهای مدرن ساخته شده به دانشجویان ارائه داده است و از آن زمان محل تحصیل دانشگاه در بخش تاریخی تفلیس، ایسانی- سامگوری، خیابان تینندالی است.

دانشگاههای معتبر گرجستان

دانشگاههای معتبر گرجستان

در سال 2009، این دانشگاه توسط مرکز اعتبار ملی (GAC) اعتبارسنجی شد. در حال حاضر دانشگاه دارای 23 رشته آموزشی، 9 رشته کارشناسی، 5 رشته کارشناسی ارشد است.

این دانشگاه شامل چهار دانشکده مختلف : مدیریت کسب و کار، علوم اجتماعی، قانون و دانشکده پزشکی که شامل 133 کلاس و 97 استاد است. دانشگاه ملی گرجستان یکی از دانشگاه های معتبر در حوزۀ آموزشی گرجستان است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی گرجستان برای کسانی که به گرجی مسلط هستند سالانه مبلغ 2990 لاری ( لاری واحد پول گرجستان ) است.

ثبت نام در رشته های بازرگانی با مبلغ 3500 و پزشکی 5500 لاری در سال و برای کسانی که به انگلیسی مسلط هستند نیز مقدور است.

توجه : امتحان زبان انگلیسی در اغلب دانشگاه های گرجستان یا به صورت مصاحبه شفاهی و یا کتبی انجام می پذیرد و به دانشجویانی که سطح زبان انگلیسی ضعیفی داشته باشد در کنار دروس ارائه شده ، واحدهایی برای گذراندن زبان انگلیسی اضافه می شود که سبب افزایش میزان شهریه سالانه دانشگاه ها برای متقاضیان خارجی نیز خواهد شد.

وب سایت رسمی دانشگاه ملی گرجستان : www.seu.edu.ge

2. دانشگاه بین المللی دریای سیاه (Black Sea University)

بعد از استقلال گرجستان و ایجاد روابط دوستانه با کشور ترکیه در سال 1995 میلادی طی تفاهم نامه ای بین سلیمان دمیرل رئیس جمهور وقت ترکیه و ادوارد شواردنزه نخست وزیر اسبق گرجستان طرح ایجاد یک دانشگاه بین المللی در گرجستان به بهره برداری رسید. که حاصل آن دانشگاه دریای سیاه بود.

بیشتر بخوانید :
شرایط مهاجرت به گرجستان

هزینه ثبت نام در این دانشگاه از سالانه 4000 لاری به بالاست و نیازمند تسلط کامل به زبان انگیسی برای دانشجویان خارجی است.

وب سایت رسمی دانشگاه دریای سیاه : www.ibsu.edu.ge

3. دانشگاه ایلیا (Ilia State University)

این دانشگاه یکی از مهمترین دانشگاههای معتبر گرجستان است که بعد از تحول در سال 2012 میلادی با استفاده سیستم RESULT (Research and Education Systems United as Learning Tools) و یک پردیس دانشگاهی بین المللی در چهار دانشکده School of Arts and Sciences، Iliauni Business School، School of Law و School of Natural Sciences and Engineering دانشجو می پذیرد.

هزینه ثبت نام در این دانشگاه از سالانه 3000 لاری به بالاست.

وب سایت رسمی دانشگاه ایلیا گرجستان : iliauni.edu.ge

دانشگاه ایلیا گرجستان

دانشگاه ایلیا گرجستان

4. دانشگاه گرجستان(University of Georgia)

دانشگاه گرجستان (UG) بزرگترین دانشگاه خصوصی در این کشور است که بیش از 6000 دانشجوی محلی و بین المللی دارد.

این دانشگاه دارای برنامه های آموزشی در سه سطح تحصیلات عالی (لیسانس، استاد و PhD) در زبان های گرجی و انگلیسی است.

دانشگاه گرجستان با فرایند آموزشی انضباطی و زیرساخت های مدرن متمایز می شود و دانشجویان خود را قادر می سازند تا آموزش های کافی و مهارت های عملی را به دست آورند.

به همین دلیل دانشگاه در زمره ی نهادهای آموزشی برتر منطقه قرار دارد و فارغ التحصیلان دانشگاه گرجستان همیشه از فرصت های شغلی برتر بهره مند می شوند.

دانشگاه گرجستان ارائه دهنده مضامین جذاب و مجموعه ای متنوع از رشته ها است. پرسنل دانشگاهی این دانشگاه از متخصصین با تجربه و خلاق هستند که به طور خلاقانه و با شور و شوق آموزش می دهند.

UG افتخار دارد جامعه متنوع خود را با آگاهی متقابل فرهنگی به وجود آورده است. محیط چند فرهنگی آن افراد هوشمند و تحصیلکرده با ارزش های انسانی را قادر می سازد تا با چالش های مدرن مواجه شوند.

هدف دانشگاه گرجستان، که یکی از دانشگاههای معتبر گرجستان است، تشویق رشد فردی هر دانشجو است.

شهریه ثبت نام در این دانشگاه از سالانه 3000 لاری به بالاست و شما برای گزینش باید ویدیویی از خود را در سایت این دانشگاه بارگذاری نمایید.

بیشتر بخوانید :
مشکلات زندگی در گرجستان

وب سایت رسمی دانشگاه گرجستان : www.ug.edu.ge

5. دانشگاه اروپای شرقی (East European university)

دانشگاه اروپای شرقی یا EEU یک دانشگاه خصوصی معتبر در گرجستان است که تلاش می کند تا استانداردهای آموزشی بین المللی را در زمینه تدریس و تحقیق و همچنین ایجاد مرکز مبتنی بر آرمان های دموکراسی و انسان ایجاد کند.

این دانشگاه یکی از دانشگاههای معتبر گرجستان شناخته می شود و تحصیل در آن از ارزش بالایی برخوردار است.

در حال حاضر EEU دارای 17 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده های حقوق، کسب و کار و اقتصاد، علوم انسانی و علوم اجتماعی، بهداشت و درمان و مهندسی است.

دانشگاه اروپای شرقی با ارائه برنامه های آموزشی مدرن، استادان مجرب و بهترین زیرساخت ها، محیط عالی آموزشی و پژوهشی را فراهم می کند. تمام امکانات مورد نیاز برای تحصیل و فعالیت های علمی در دانشگاه متمرکز شده است.

دانشگاه اروپای شرقی برنامه های زبان انگلیسی BBA و MBA را با همکاری دانشگاه ساندرلند (لندن، انگلستان) و آکادمی مدیریت و عملکرد (گرنوبل، فرانسه) ارائه می دهد و به دانشجویان فرصت منحصر به فرد برای کسب مدرک انگلیس و فرانسه در اداره امور تجاری در گرجستان می دهد.

این برنامه ها بر اساس تحلیل ها و تجربیات دانشگاه های غربی است و نیازهای بازار کار را تا به امروز مورد توجه قرار گرفته است و در طول فرآیند مطالعه، تمام روش ها و فن آوری های آموزشی معاصر مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین دلیل است که این دانشگاه مدعی این است که جزو برترین دانشگاههای معتبر گرجستان است. شبکه های حرفه ای، امکان استخدام و امکانات اضافی برای توسعه، برنامه های دانشگاه اروپای شرقی را بسیار مهم تر می کند.

دانشجویان می توانند در بیش از 100 شرکت که شریک کارآموزی EEU هستند فعالیت خود را آغاز کنند. شرکای EEU عبارتند از سازمان های دولتی، سازمان های دولتی و خصوصی، بزرگترین بیمارستان های گرجستان، شرکت های داروسازی و …
دانشگاه اروپای شرقی با کارکنان مجرب بسیار حرفه ای، اساتید مشهور گرجستان و جهان شناخته شده است.

متخصصین حرفه ای و متخصصین جوان، روابط تنگاتنگ با بسیاری از دانشگاه های اروپایی برجسته، به بسیاری از استادان آمریکایی، اتریش، بریتانیا و فرانسوی اجازه می دهد تا در اجرای همه برنامه های آموزشی آنها شرکت کنند.

بیشتر بخوانید :
نگاهی بر مکان های دیدنی تفلیس

ثبت نام در رشته های پزشکی حدود 4500 دلار آمریکا در سال و رشته بازرگانی و تجارت 4000 دلار آمریکا در سال می باشد که از آپریل شروع می شود. ضمنا شما برای ثبت نام باید در یک مصاحبه از طریق اسکایپ و به زبان انگلیسی شرکت کنید.

وب سایت رسمی دانشگاه اروپای شرقی : eeu.edu.ge

6. دانشگاه بینش نو (New vision university)

دانشگاه بین المللی جدید (NVU) با هدف گسترش بینش انسان از طریق ارتقاء آموزش، تحقیق و نوآوری در سال 2013 میلادی تاسیس شد و بیمارستان دانشگاه در سال 2014 راه اندازی شد..

این دانشگاه جزو یکی از دانشگاههای معتبر گرجستان می باشد که الهام بخش افراد برای پیشرفت و به اشتراک گذاری دانش، مهارت ها و ارزش ها است تا به رفاه جامعه کمک کند.

دانشگاه بینش نو متعهد به مسئولیت اجتماعی است و همچنین دسترسی برابر به آموزش را برای دانش آموزان از سراسر جهان ترویج می کند.

تیم NVU شامل بیش از 400 استاد، دانش پژوه و متخصص است. دانشگاه بینش نو دارای بیش از 1000 دانشجو از 25 کشور مختلف است.

این مجموعه ادغام تخصص علمی آموزشی منطقه قفقاز و اروپای غربی را برای ارتباط با اولویت های بازار کار در سطح ملی و بین المللی فراهم می کند.

NVU قصد دارد برنامه های آموزشی یکپارچه و چند رشته ای را با تأکید ویژه بر ماژول های مهارت های عمومی، رهبری و ارزش های مشترک به ارمغان بیاورد.

هزینه ثبت نام در رشته های پزشکی این دانشگاه 7000 دلار آمریکا در سال و سایر رشته ها از 4000 دلار به بالاست.

وب سایت رسمی دانشگاه بینش نو : www.newvision.ge

دانشگاه هایی که در مقاله بالا از آنها نام برده شد جزو دانشگاههای معتبر گرجستان می باشند ولی برخی از دانشگاههای معتبر نیز نام برده نشد و علت آن عدم پذیرش دانشجویان خارجی می باشد. زیرا برخی از دانشگاه ها در گرجستان بسیار معتبر هستند ولی فعلا گنجایش پذیرش دانشجوی خارجی را ندارند و از دانشجویان بومی استفاده می کنند.

امیدواریم که این اطلاعات مفید درباره دانشگاههای معتبر گرجستان مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد. با آرزوی موفقیت و سربلندی برای تمامی دانشجویان و دانش پژوهان گرامی.

5/5 (3 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *