قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان

قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان

قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان تصویب و اجرایی می شود. با توجه به اینکه کشیدن سیگار در گرجستان از سنین پایین شروع می شود و درصد قابل توجهی از مردم گرجستان سیگاری هستند ، قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان تصویب و اجرایی می شود.

قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان

قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان

به گزارش آناجورجیا ، از تاریخ یکم ماه می 2018 میلادی ، مصرف هرگونه دخانیات حتی سیگارهای الکتریکی ، در اماکن عمومی مانند : وسائل حمل و نقل عمومی ، مناطقی که تابلوهای سیگار کشیدن ممنوع نصب است ، رستوران و بارها ، محل کار ( به استثنای محل های تعبیه شده برای سیگار کشیدن ) ، ممنوع و مشمول جریمه نقدی خواهد بود.

 

جریمه عدم رعایت قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان برای عاملان مصرف 100 لاری ، و برای صاحبان رستوران ها و بارها و اماکنی که سیگار کشیدن در آنها ممنوع است ، برای بار اول 500 لاری و در صورت تکرار 1000 لاری خواهد بود.

قرار است تا قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان به تدریج و تا سال 2020 میلادی در بقیه اماکن نظیر : استادیوم های ورزشی ، هتل ها ، کازینوها ، زندان ها و محل های سربسته در فرودگاه ها و کوچه و خیابان ها گسترش یابد.

با توجه به اینکه مردم گرجستان به سیگار اعتیاد شدیدی دارند ، لذا کسی که سیگار می کشد حتی در اماکن عمومی و تاکسی ها مورد سرزنش و مواخذه دیگران قرار نمی گیرد. سنین کشیدن سیگار در گرجستان بسیار پایین است و از نوجوانی رواج دارد و جنسیت هم نمی شناسد ، یعنی مرد و زن ، دختر و پسر به آن اعتیاد شدید دارند.

امیدواریم تا با تصویب قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان لااقل از مصرف بیش از حد آن تا حدودی کاسته شود.

به گزارش آنا جورجیا ، قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان قرار بود تا از اول ژانویه 2016 میلادی اجرایی شود ولی به دلیل اعتراض شدید صاحبان رستورانها در گرجستان نزدیک به سه سال به تعویق افتاد. زیرا قانون ممنوعیت کشیدن سیگار در گرجستان ممکن است تا از حجم مشتری های رستوران ها و بارها بکاهد و باعث کاهش درآمد آنها شود.

اغلب مردم گرجستان در رستوران ها سیگار می کشند که تصویب قانون منع کشیدن سیگار در گرجستان می تواند رغبت آنها را برای حضور در این اماکن کم کند.

5/5 (2 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *