خانه / سرمایه گذاری در گرجستان / فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان : کشور گرجستان به دلیل مالیات های کم و همچنین فرصت های بیشمار سرمایه گذاری و همچنین قرار گرفتن در مسیر تزانزیت بین دو قاره آسیا و اروپا مورد توجه سرمایه گذارها قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از فرصتهای سرمایه گذاری در این کشور آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان و شناسایی آنها از مهمترین علایق سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در گرجستان است.

در اینجا می خواهیم مبحثی را شروع کنیم درباره شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری.

کشور گرجستان یک کشور کوچک با حدود 69 هزار کیلومتر مربع در منطقه قفقاز با جمعیتی در حدود پنج میلیون نفر است ، بنابراین انتظاری که از یک کشور پرجمعیت در بازدهی یک تجارت می رود در گرجستان کم جمعیت وجود ندارد.

سرمایه گذاری در گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان

جهت سرمایه گذاری در هر کشوری بایستی کلیات زیر در نظر گرفته شود :

1 – جمعیت کشور مقصد : جمعیت کل گرجستان در حدود پنج میلیون نفر است و کشوری کم جمعیت محسوب می شود بنابراین بازار هدف قوی ای ندارد و کار خیلی بزرگ در این کشور نبایستی انجام شود و کلیات یک بیزینس در گرجستان بایستی از کم و کوچک شروع شود.

بنابراین مراقب افرادی باشید که می خواهند در این زمینه شما را فریب دهند و برای شما رویا سازی کنند.

2 – قدرت خرید مردم کشور مقصد : کشور گرجستان کشوری فقیر محسوب می شود که حدود 20 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند. بنابراین با توجه به درآمد سرانه پایین گرجستان ، مردم این کشور از قدرت خرید پایینی برخوردار هستند.

3 – فاصله کشور شما تا کشور مقصد : با توجه به نزدیکی کشور گرجستان به مناطق فارسی زبان و به خصوص کشور ایران ، می توان نتیجه گرفت که تا حدود زیادی در هزینه های رفت و آمد صرفه جویی شده و همچنین زمان کمتری برای مسافرت بین دو کشور لازم است که این هم جزو فاکتورهای مهم سرمایه گذاری محسوب می شود.

با توجه به دلایل بالا می توان نتیجه گرفت که همه نوع سرمایه گذاری در گرجستان پاسخ نمی دهد و همچنین بیزینس های خیلی بزرگ نیز ممکن است با چالش همراه باشد، و جهت سرمایه گذاری مطمئن در این کشور بایستی حتما از یک مشاور قوی و باسابقه اقتصادی و یک کارشناس زبده استفاده کنید.

در نظر بگیرید که زمانی شما دچار کسالت می شوید و وقتی مریض می شوید پیش یک دکتر می روید نه اینکه پیش نجار بروید. اینجا هم همین است و بدانید که استفاده از یک کارشناس مجرب اقتصادی در گرجستان نتایج خوبی را برای شما به همراه دارد.

ولی بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن این نکات و موارد فقط بعد مالی قضیه را در ابتدا می بینند. البته پس از گذر از آن ضرر مالی فراوانی را نیز در آینده می بینند و متوجه خواهند شد که عدم استفاده از یک کارشناس باتجربه در امور بازرگانی و سرمایه گذاری می تواند عواقب سنگین مالی در پی داشته باشد.

در داخل وزارت اقتصاد گرجستان ، آژانس سرمایه گذاری وجود دارد که می توانید لااقل از کارشناسان باتجربه آنها تقاضای مشورت کنید. آنها هیچ هزینه ای از شما نمی گیرند.

همچنین در صورتی که مایل باشید می توانید به صورت رایگان از مشاوره های کارشناسان آناجورجیا در امور سرمایه گذاری بهره مند شوید.

بررسی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

1 – کشاورزی و دامپروری : باتوجه به اقلیم مناسب کشور گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری این کشور در صورت داشتن تجربه و سرمایه لازم نتایج خوبی را به دنبال دارد.

کشاورزی در گرجستان از دیرباز رونق داشته است و در حال حاضر نیز شغل بسیاری از مردم این کشور کشاورزی است. بدلیل فراوانی زمین های مستعد کشاورزی از یک طرف و همچنین در دسترس بودن منابع آبی ، کشاورزی از شغل های مهم مردم گرجستان تلقی می شود.

دامپروری در گرجستان نیز با توجه به رونق بخش کشاورزی این کشور به یقین در رونق و شکوفایی است. پرورش گوسفند ، گاو شیری و گوشتی ، مرغ ، خوک ، بوقلمون و انواع دام و طیور در گرجستان از رونق زیادی برخوردار است.

گرجستان برخی از دام های پرورشی را صادر می کند. مثلا گوشت گوسفند با توجه به اینکه مصرف بالایی در گرجستان ندارد به برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای مسلمان که مصرف بالایی دارند، صادر می شود.

هرچند که جمعیت گرجستان در زمینه سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری از نکات حائز اهمیت محسوب می شود ولی ، در صورتی که فکر تولیدات بیشتر در این صنعت باشید ، بایستی به فکر صادرات به کشورهای دیگر و در نتیجه بازار هدف بیشتری باشید تا بتوانید تولیدات این بخش را سریعتر به سرمایه تبدیل کنید.

از جمله مهمترین مشکلات سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری ، عدم فروش زمین با کاربری کشاورزی به اتباع خارجی است.

این قانون که حدود چند سال می شود که در گرجستان در حال اجرا است لطمات زیادی را به بخش کشاورزی و دامپروری گرجستان زده است به گونه ای که سرمایه گذاران خارجی در این صنعت بایستی زمین با کاربری کشاورزی را اجاره کنند.

هرچند راه حل هایی نیز وجود دارد از جمله اینکه پول زمین کشاورزی را به صاحب آن می دهند ، سپس زمین را برای مدت زمان مثلا 99 ساله از همان صاحب زمین اجاره می کنند و با عقد قرارداد در محضر اسناد رسمی در گرجستان عنوان می شود که پولی که پرداخت شده برای اجاره زمین به مدت 99 سال بوده است.

راه حل های دیگری نیز وجود دارد که در صورت علاقمندی جهت دانستن آن می توانید با کارشناسان آناجورجیا تماس بگیرید.

2 – ساخت و ساز در گرجستان : ساخت و ساز در گرجستان جزو یکی از سرمایه گذاری های خوب و مطمئن محسوب می شود. میزان سوددهی این بیزینس به نسبت کشورهای همجوار گرجستان بهتر بوده و حدود نزدیک به نصف سرمایه سودآوری دارد.

ساخت و ساز در گرجستان معمولا با کاربری مسکونی ، تجاری و اداری انجام می شود که هر سه مورد از سوددهی خوب و مناسب برخوردار است ولی کاربری مسکونی طرفدارهای بیشتری جهت خرید دارد.

با توجه به قانون اقامت گرجستان از طریق خرید ملک که چند سال می شود که در گرجستان در حال اجراست فعلا سرمایه گذاری در این بخش می تواند مطلوب باشد چون فعلا مشتری هایی وجود دارند که خرید را جهت اقامت گرجستان انجام می دهند.

در کل بخش املاک گرجستان در گذشته بی رونق بوده است ولی با طرح اقامت از طریق خرید ملک و جذب سرمایه های جدید در این زمینه رشد خوبی را داشته است و می توانیم بگوییم آینده بسیار درخشانی نیز در این صنعت پیش بینی می شود.

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان
فرصت های سرمایه گذاری

3 – سرمایه گذاری در صنعت بسته بندی

با توجه به نیاز مبرم کشور گرجستان به صنعت بسته بندی در تمامی سطوح ، شما می توانید با داشتن سرمایه و تجربه لازم در این صنعت ، از موفقیت خوبی برخوردار شوید. البته صنعت بسته بندی در گرجستان فقط با توجه به نیاز داخلی این کشور تعیین نمی شود ، و بخش صادرات گرجستان نیز سهم قابل توجهی در صنعت بسته بندی دارد.

صنایع بسته بندی در گرجستان با توجه به اینکه سهم قابل توجهی در کمک رسانی به بخش تولید گرجستان دارد و خودش نیز به نوعی در رده تولیدی قرار می گیرد از حمایت های خوب دولتی برخوردار است.

هرچند برخی از صنایع بسته بندی در کشور گرجستان جهت احداث و راه اندازی نیاز به سرمایه بالایی دارند.

صنایع بسته بندی گرجستان در چند سال اخیر رشد سرمایه گذاری خوبی داشته است ولی بازهم نیاز به سرمایه های جدید دارد. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید حتما با کارشناسان شرکت آناجورجیا مشورت کنید.

4 – سرمایه گذاری در بخش انرژی : با توجه به نیاز کشور گرجستان به انرژی برق ، سرمایه گذاری در این کشور در زمینه تولید برق از انرژی تجدید پذیر ، مانند :

انرژی خورشید ، آب ، باد ، جزر و مد ، زمین گرما و زیست توده می تواند سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسکی محسوب شود زیرا انرژی برقی که از این روش تولید می شود یا توسط شرکت های خصوصی و یا توسط دولت گرجستان خریداری و به مصرف عمومی می رسد و یا جهت صادرات برق بر روی آن برنامه ریزی می شود.

هرچند سرمایه گذاری در بخش انرژی این کشور نیاز به سرمایه زیادی دارد ولی مطمئن به نظر می رسد.

شرکت های اروپایی پیشتاز در زمینه سرمایه گذاری در بخش انرژی های پاک هستند و در کشور گرجستان نیز سرمایه گذاری های قابل قبولی را نیز انجام داده اند.

یکی از بزرگترین سدهای قوسی بتنی جهان در کشور گرجستان وجود دارد. نام این سد ” اینگوری ” است. کشور گرجستان از طریق این سد بزرگ برق زیادی تولید می کند ولی برق را صادر می کند و با قیمت ارزان تر وارد کشور می کند و از این طریق نیز سودآوری خوبی را کسب می کند.

5 – سرمایه گذاری در بخش توریسم و گردشگری

 با توجه به نرخ رشد بالای صنعت توریسم و گردشگری در گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت توریسم و گردشگری میتواند در صورتی که با درایت و سرمایه مناسب انجام شود ، موفقیت بالایی داشته باشد و یکی از سرمایه گذاری های مطمئن در کشور گرجستان می باشد.

در سال 2018 میلادی نزدیک به هشت میلیون توریست از گرجستان بازدید کرده اند که نسبت به سال ماقبل آن چیزی نزدیک به یک میلیون نفر رشد را نشان می دهد.

هر ساله رشد صنعت توریسم گرجستان نسبت به سال ماقبل آن رشد چشمگیری دارد که توجه بسیاری از سرمایه گذارها را به خودش جلب کرده است.

به طور متوسط بخش توریسم و گردشگری گرجستان هر ساله شاهد رشد یک میلیون نفری می باشد که ناشی از شکوفایی بخش توریسم و گردشگری است.

سرمایه گذاری هایی که مرتبط با صنعت توریسم و گردشگری گرجستان هستند عبارتند از : احداث رستوران ، احداث هتل و …. در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در صنعت گردشگری این کشور احداث هتل است زیرا با این نرخ رشد در صنعت گردشگری گرجستان هنوز هم کمبود هتل در شهرهای بزرگ این کشور به خصوص در تفلیس پایتخت گرجستان احساس می شود.

هرچند باید بدانید که دولت گرجستان علاقه ای به سرمایه گذاری اتباع خارجی در بخش خدماتی این کشور ندارد و معتقد است که بخش خدماتی را مردم بومی می توانند اداره کنند.

دولت گرجستان بیشتر بدنبال جذب سرمایه گذاری در بخش های تولیدی این کشور است. بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در بخش های تولیدی در این کشور را دارید ، مطمئن باشید از شانس بیشتری جهت برخورداری از حمایت های دولت گرجستان برخوردار خواهید بود.

بخشی از صنعت توریسم و گردشگری گرجستان نیز جزو صنایع خدماتی محسوب می شود مثل احداث شرکت های ارائه دهنده تور گرجستان.

بنابراین مراقب باشید که قبل از سرمایه گذاری حتما با یک کارشناس باتجربه مشورت کنید.

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان
فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

هرچند که موارد دیگری نیز در زمینه فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان وجود دارند که بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما مشورت کنید.

4.9/5 (17 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان

سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان

سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان : با توجه به سوالات برخی از عزیزان در …

18 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید
  اگر بخواهیم در تفلیس گرجستان سرمایه گذاری به میزان 700 هزار دلار در مرغداری در گرجستان انجام دهیم آیا مقرون به صرفه هست؟

  • با سلام …..
   مرغداری در گرجستان در حال حاضر بصورت سنتی دنبال می شود و به صورت علمی و صنعتی می تواند سود بسیار خوبی داشته باشد. در این زمینه یک طرح قوی بسیار عالی نیز داریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر یک وقت مشاوره با آناجورجیا تنظیم کنید تا توضیحات و اطلاعات بیشتری را خدمت شما ارائه کنیم. با تشکر.

 2. سلام. در زمینه ایمنی میخواستم سرمایه گذاری کنم البته بخاطر تخصصی بودن کار ما سرمایه زیادی نمیخواد آیا میتوانم کاری انجام بدم لطفا راهنمایی ام بکنید

 3. سلام.بنده قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارم و فعلا هدفم بر روی کافی شاپ و فست فود متمرکزه بنظر شما بازده خوبی داره؟

  • با سلام ……
   در زمینه احداث رستوران و همچنین احداث کافی شاپ در تفلیس بیزینس پلن های خوبی داریم و همچنین می توانیم در این زمینه مشاوره های تخصصی به شما ارائه دهیم. از طریق بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید تا یک وقت مشاوره در اختیار شما قرار دهیم.
   پیروز باشید.

 4. باسلام در زمینه احداث کارگاهی مجهز در ربطه با تولیدات MDF وساخت کابینت آشپزخانه ،کتابخانه،کمد و…در گرجستان آیا موقعیت کاری خوبی وجود دارد بنده درایران کارگاهی مجهز به وسایل پیشرفته این رشته را دارم درصورت خوب بودن این رشته آیا میتونم وسایل کارگاه به آنجا بیاورم که احتیاجی به خرید آنها در آنجا نداشته باشم لطفا راهنمائی بفرمائید با تشکر فراوان

  • با سلام …..
   صنایع چوبی و ام دی اف بازار خوب و رو به رشدی در گرجستان دارد و این کار توصیه می شود البته نه در حد بزرگ بلکه یک کارگاه معمولی. زیرا جمعیت گرجستان کم است و بازار بزرگی در این کشور وجود ندارد.
   موفق باشید.

 5. سلام.
  سرمایه گذاری برای ایجاد باشگاه ورزشی در گرجستان مناسب هست؟

  • با سلام …..
   باشگاه بدنسازی در گرجستان الان درآمد مناسبی دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس های ما در تماس باشید.

 6. باسلام
  جهت سرمايه گذاری درصنعت ساخت وساز آپارتمان ميخواستم بدونم منازلی وجود دارد كه بصورت مشاركتی منزلشون در اختيار بزارن و من بسازم ودوم اينكه توليدی گازهای صنعتی و طبی مانند اكسيژن و نيتروژن احداث كنم لطفا پاسخ بدين باتشكر

  • با سلام …..
   مشارکت ساخت و ساز در گرجستان به وفور وجود دارد….
   در زمینه گازهای صنعتی و طبی اطلاعاتی در دست نداریم ولی اگر تشریف بیاورید تفلیس جهت تحقیقات میدانی می توانیم مترجم به همراه اتومبیل در اختیار شما قرار دهیم.
   موفق باشید.

 7. سلام
  راه اندازی کارخانه تولید انواع تابلو برق صنعتی چطوریه اونجا ؟ آیا در حال حاضر همچین تولید کننده ای هست اونجا ؟

  • با سلام ……
   در این زمینه اطلاعاتی در دست نداریم در حال حاضر. جهت کسب اطلاعات بیشتر با یکی از شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید و جزئیات بیشتری بدهید تا بتوانیم در این زمینه اطلاعاتی بدست آورده و در اختیار شما قرار دهیم. با تشکر.

 8. سلام.برای پرورش گوسفند و چه مقدار پول نیاز است.من علاقه زیادی دارم.

  • با سلام …..
   بستگی به مقیاس کار شما دارد. از کم میتونید شروع کنید تا سرمایه گذاری سنگین تر. ولی پیشنهاد ما در ابتدا سرمایه گذاری کم است و پس از آشنایی با شرایط حاکم ، کم کم میزان سرمایه گذاری افزایش یابد.
   موفق باشید.

 9. سلام و عرض ادب
  من مدیر فروش شرکت بزرگ تولید و واردات تجهیزات پزشکی و دارو هستم که در نمایشگاه های معتبر جهانی حضور دارد . بهترین بیزینس برای توسعه صادرات و سود در گرجستان چیست ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *