فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان و شناسایی آنها از مهمترین علایق سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در گرجستان است.

در اینجا می خواهیم مبحثی را شروع کنیم درباره شناسایی و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان.

کشور گرجستان یک کشور کوچک با حدود 69 هزار کیلومتر مربع در منطقه قفقاز با جمعیتی در حدود پنج میلیون نفر است ، بنابراین انتظاری که از یک کشور پرجمعیت در بازدهی یک تجارت می رود در گرجستان کم جمعیت وجود ندارد.

سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان

جهت سرمایه گذاری در هر کشوری بایستی کلیات زیر در نظر گرفته شود :

1 – جمعیت کشور مقصد : جمعیت کل گرجستان در حدود پنج میلیون نفر است و کشوری کم جمعیت محسوب می شود بنابراین بازار هدف قوی ای ندارد و کار خیلی بزرگ در این کشور نبایستی انجام شود و کلیات یک بیزینس در گرجستان بایستی از کم و کوچک شروع شود.

بنابراین مراقب افرادی باشید که می خواهند در این زمینه شما را فریب دهند و برای شما رویا سازی کنند.

2 – قدرت خرید مردم کشور مقصد : کشور گرجستان کشوری فقیر محسوب می شود که حدود 30 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند. بنابراین با توجه به درآمد سرانه پایین گرجستان ، مردم این کشور از قدرت خرید پایینی برخوردار هستند.

3 – فاصله کشور شما تا کشور مقصد : با توجه به نزدیکی کشور گرجستان به مناطق فارسی زبان و به خصوص کشور ایران ، می توان نتیجه گرفت که تا حدود زیادی در هزینه های رفت و آمد صرفه جویی شده و همچنین زمان کمتری برای مسافرت بین دو کشور لازم است که این هم جزو فاکتورهای مهم سرمایه گذاری محسوب می شود.

بیشتر بخوانید :
راه اندازی رستوران در گرجستان

با توجه به دلایل بالا می توان نتیجه گرفت که همه نوع سرمایه گذاری در گرجستان پاسخ نمی دهد و همچنین بیزینس های خیلی بزرگ نیز ممکن است با چالش همراه باشد، و جهت سرمایه گذاری مطمئن در این کشور بایستی حتما از یک مشاور قوی و باسابقه اقتصادی و یک کارشناس زبده استفاده کنید.

در نظر بگیرید که زمانی شما دچار کسالت می شوید و وقتی مریض می شوید پیش یک دکتر می روید نه اینکه پیش نجار بروید. اینجا هم همین است و بدانید که استفاده از یک کارشناس مجرب اقتصادی در گرجستان نتایج خوبی برای شما به همراه دارد.

بررسی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

1 – کشاورزی و دامپروری : باتوجه به اقلیم مناسب کشور گرجستان ، سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری این کشور در صورت داشتن تجربه و سرمایه لازم نتایج خوبی را به دنبال دارد.

هرچند که جمعیت گرجستان در زمینه سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری از نکات حائز اهمیت محسوب می شود ولی ، در صورتی که فکر تولیدات بیشتر در این صنعت باشید ، بایستی به فکر صادرات به کشورهای دیگر و در نتیجه بازار هدف بیشتری باشید تا بتوانید تولیدات این بخش را سریعتر به سرمایه تبدیل کنید.

از جمله مهمترین مشکلات سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری گرجستان ، عدم فروش زمین با کاربری کشاورزی به اتباع خارجی است. این قانون که حدود چهار سالی می شود که در گرجستان در حال اجرا است لطمات زیادی را به بخش سرمایه گذاری در کشاورزی و دامپروری گرجستان زده است به گونه ای که سرمایه گذاران خارجی در این صنعت بایستی زمین با کاربری کشاورزی را اجاره کنند.

بیشتر بخوانید :
کشاورزی در گرجستان

 

2 – ساخت و ساز در گرجستان : ساخت و ساز در گرجستان جزو یکی از سرمایه گذاری های خوب و مطمئن محسوب می شود. میزان سوددهی این بیزینس به نسبت کشورهای همجوار گرجستان بهتر بوده و حدود نزدیک به نصف سرمایه سودآوری دارد.

ساخت و ساز در گرجستان معمولا با کاربری مسکونی ، تجاری و اداری انجام می شود که هر سه مورد از سوددهی خوب و مناسب برخوردار است ولی کاربری مسکونی طرفدارهای بیشتری جهت خرید دارد.

با توجه به قانون اقامت گرجستان از طریق خرید ملک که حدود 3 سالی می شود که در گرجستان در حال اجراست فعلا سرمایه گذاری در این بخش می تواند مطلوب باشد چون فعلا مشتری هایی وجود دارند که خرید را جهت اقامت گرجستان انجام می دهند.

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

3 – سرمایه گذاری در صنعت بسته بندی گرجستان : با توجه به نیاز مبرم کشور گرجستان به صنعت بسته بندی در تمامی سطوح ، شما می توانید با داشتن سرمایه و تجربه لازم در این صنعت ، از موفقیت خوبی برخوردار شوید. البته صنعت بسته بندی در گرجستان فقط با توجه به نیاز داخلی این کشور تعیین نمی شود ، و بخش صادرات گرجستان نیز سهم قابل توجهی در صنعت بسته بندی دارد.

 

4 – سرمایه گذاری در بخش انرژی گرجستان : با توجه به نیاز کشور گرجستان به انرژی برق ، سرمایه گذاری در این کشور در زمینه تولید برق از انرژی تجدید پذیر ، مانند : انرژی خورشید ، آب ، باد ، جزر و مد ، زمین گرما و زیست توده می تواند سرمایه گذاری تقریبا بدون ریسکی محسوب شود زیرا انرژی برقی که از این روش تولید می شود یا توسط شرکت های خصوصی و یا توسط دولت گرجستان خریداری و به مصرف عمومی می رسد و یا جهت صادرات برق بر روی آن برنامه ریزی می شود.

بیشتر بخوانید :
بهترین راه سرمایه گذاری در گرجستان

هرچند سرمایه گذاری در بخش انرژی گرجستان نیاز به سرمایه زیادی دارد ولی مطمئن به نظر می رسد.

 

5 – سرمایه گذاری در بخش توریسم و گردشگری گرجستان : با توجه به نرخ رشد بالای صنعت توریسم و گردشگری در گرجستان ، سرمایه گذاری در گرجستان در صنعت توریسم و گردشگری میتواند در صورتی که با درایت و سرمایه مناسب انجام شود ، موفقیت بالایی داشته باشد و یکی از سرمایه گذاری های مطمئن در گرجستان می باشد. در سال 2017 میلادی نزدیک به هشت میلیون توریست از گرجستان بازدید کرده اند که نسبت به سال ماقبل آن چیزی نزدیک به یک میلیون نفر رشد را نشان می دهد.

به طور متوسط بخش توریسم و گردشگری گرجستان هر ساله شاهد رشد یک میلیون نفری می باشد که ناشی از شکوفایی بخش توریسم و گردشگری در گرجستان است.

سرمایه گذاری هایی که مرتبط با صنعت توریسم و گردشگری گرجستان هستند عبارتند از : احداث رستوران ، احداث هتل و …. در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در صنعت گردشگری گرجستان احداث هتل است زیرا با این نرخ رشد در صنعت گردشگری گرجستان هنوز هم کمبود هتل در شهرهای بزرگ این کشور به خصوص در تفلیس پایتخت گرجستان احساس می شود.

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان

هرچند که موارد دیگری نیز در زمینه فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان وجود دارند که بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما مشورت کنید.

شرکت آناجورجیا با داشتن کارشناس های باتجربه آماده ارائه مشاوره های رایگان و کارآمد در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان است.

بیشتر بخوانید :
سرمایه گذاری در کشور گرجستان
5/5 (8 Reviews)

  نظرات

14 نظر برای “فرصتهای سرمایه گذاری در گرجستان”

 1. رحیم گفت:

  سلام و خسته نباشید
  اگر بخواهیم در تفلیس گرجستان سرمایه گذاری به میزان 700 هزار دلار در مرغداری در گرجستان انجام دهیم آیا مقرون به صرفه هست؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   مرغداری در گرجستان در حال حاضر بصورت سنتی دنبال می شود و به صورت علمی و صنعتی می تواند سود بسیار خوبی داشته باشد. در این زمینه یک طرح قوی بسیار عالی نیز داریم. جهت کسب اطلاعات بیشتر یک وقت مشاوره با آناجورجیا تنظیم کنید تا توضیحات و اطلاعات بیشتری را خدمت شما ارائه کنیم. با تشکر.

 2. هاشمی گفت:

  سلام. در زمینه ایمنی میخواستم سرمایه گذاری کنم البته بخاطر تخصصی بودن کار ما سرمایه زیادی نمیخواد آیا میتوانم کاری انجام بدم لطفا راهنمایی ام بکنید

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   در زمینه سرمایه گذاری در بخش ایمنی با کارشناس های آناجورجیا در تماس باشید.

 3. Amir hossein گفت:

  سلام.بنده قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارم و فعلا هدفم بر روی کافی شاپ و فست فود متمرکزه بنظر شما بازده خوبی داره؟

  1. admin گفت:

   با سلام ……
   در زمینه احداث رستوران و همچنین احداث کافی شاپ در تفلیس بیزینس پلن های خوبی داریم و همچنین می توانیم در این زمینه مشاوره های تخصصی به شما ارائه دهیم. از طریق بخش تماس با ما با ما در ارتباط باشید تا یک وقت مشاوره در اختیار شما قرار دهیم.
   پیروز باشید.

 4. فرهاد گفت:

  باسلام در زمینه احداث کارگاهی مجهز در ربطه با تولیدات MDF وساخت کابینت آشپزخانه ،کتابخانه،کمد و…در گرجستان آیا موقعیت کاری خوبی وجود دارد بنده درایران کارگاهی مجهز به وسایل پیشرفته این رشته را دارم درصورت خوب بودن این رشته آیا میتونم وسایل کارگاه به آنجا بیاورم که احتیاجی به خرید آنها در آنجا نداشته باشم لطفا راهنمائی بفرمائید با تشکر فراوان

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   صنایع چوبی و ام دی اف بازار خوب و رو به رشدی در گرجستان دارد و این کار توصیه می شود البته نه در حد بزرگ بلکه یک کارگاه معمولی. زیرا جمعیت گرجستان کم است و بازار بزرگی در این کشور وجود ندارد.
   موفق باشید.

 5. shahrzad گفت:

  سلام.
  سرمایه گذاری برای ایجاد باشگاه ورزشی در گرجستان مناسب هست؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   باشگاه بدنسازی در گرجستان الان درآمد مناسبی دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس های ما در تماس باشید.

 6. محمد گفت:

  باسلام
  جهت سرمايه گذاری درصنعت ساخت وساز آپارتمان ميخواستم بدونم منازلی وجود دارد كه بصورت مشاركتی منزلشون در اختيار بزارن و من بسازم ودوم اينكه توليدی گازهای صنعتی و طبی مانند اكسيژن و نيتروژن احداث كنم لطفا پاسخ بدين باتشكر

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   مشارکت ساخت و ساز در گرجستان به وفور وجود دارد….
   در زمینه گازهای صنعتی و طبی اطلاعاتی در دست نداریم ولی اگر تشریف بیاورید تفلیس جهت تحقیقات میدانی می توانیم مترجم به همراه اتومبیل در اختیار شما قرار دهیم.
   موفق باشید.

 7. حمید رضا گفت:

  سلام
  راه اندازی کارخانه تولید انواع تابلو برق صنعتی چطوریه اونجا ؟ آیا در حال حاضر همچین تولید کننده ای هست اونجا ؟

  1. admin گفت:

   با سلام ……
   در این زمینه اطلاعاتی در دست نداریم در حال حاضر. جهت کسب اطلاعات بیشتر با یکی از شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید و جزئیات بیشتری بدهید تا بتوانیم در این زمینه اطلاعاتی بدست آورده و در اختیار شما قرار دهیم. با تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *