فرصتهای تجاری گرجستان

فرصتهای تجاری گرجستان : برای سرمایه گذاری در گرجستان عوامل متعددی را باید بررسی کنیم تا بتوانیم تجارت پر سود و موفقی داشته باشیم. کشور گرجستان در زمینه هایی همانند کشاورزی و دامپروری، ساخت و ساز، صنعت توریسم و صنعت بسته بندی توانسته بسیار موفق عمل کند و سرمایه گذاران در این بخش ها به سود قابل توجهی دست یافتند.

معرفی فرصتهای تجاری در گرجستان

فرصتهای تجاری گرجستان و یا هر کشور دیگری را بر اساس عوامل متعددی در نظر می گیرند.

بدین صورت که برای بررسی فرصتهای تجاری گرجستان در ابتدای کار می بایست جمعیت افراد مقیم در این کشور و همچنین مساحت این کشور را در نظر گرفت.

کشور گرجستان با وسعتی حدود 69 هزار کیلومتر مربع و با جمعیت پنج میلیون نفری خود در زمره کشورهای کوچک بوده و برای تجارت های بزرگ نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

از دیگر مواردی که باید برای فرصتهای تجاری گرجستان بررسی شود درآمد سرانه و یا قدرت خرید مردم گرجستان است.

با بررسی درآمد سرانه کشور گرجستان می توانیم از مقدار پول در گردش این کشور و در حقیقت میزان قدرت خرید مردم گرجستان آگاهی پیدا کنیم که با توجه به آمارها قدرت خرید مردم خیلی کم می باشد و درصد زیادی از مردم گرجستان درآمدهای ناکافی دارند.

فرصتهای تجاری گرجستان

فرصتهای تجاری گرجستان

مورد قابل تامل دیگر در بررسی فرصتهای تجاری گرجستان بحث مسافت کشور گرجستان تا محل اقامت فرد سرمایه گذار می باشد که هر چقدر این مسافت کمتر باشد برای فرد سرمایه گذار از نظر وقت و هزینه رفت و آمد راحت تر می باشد.

برای بسیاری از سرمایه گذاران داشتن اقامت حائز اهمیت می باشد. بر اساس قوانین جاری در کشور گرجستان سرمایه گذاران در صورتی می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند که حداقل مبلغ 300 هزار لاری را در گرجستان به عنوان سرمایه وارد کار نمایند و در صورتی که مبلغ سرمایه کمتر از این مقدار باشد بعنوان کارآفرین می باشند و می توانند از طریق ثبت شرکت اقامت دریافت نمایند.

اقدام به سرمایه گذاری و ایجاد فرصتهای تجاری گرجستان با توجه به قوانین حاکم بر این کشور که دارای اقتصاد نوظهور و رو به رشد می باشد نسبت به کشورهای اروپائی بسیار آسان تر می باشد.

مالیات های کم و ناچیز، سهولت در صادرات کالا و تعرفه های بسیار اندک گمرکی، و قوانین راحت مناطق آزاد در این کشور علاقه مندان بسیاری را برای سرمایه گذاری در گرجستان جذب کرده است.

همچنین وجود نیروی کار با تحصیلات و ماهر در گرجستان و با دستمزد کم، کار را برای سرمایه گذاران بسیار آسان کرده و ریسک سرمایه گذاری و ضرر و زیان را بسیار کاهش و فرصتهای تجاری گرجستان را برای این افراد افزایش می دهد.

بررسی فرصتهای تجاری گرجستان

در بحث بررسی فرصتهای تجاری گرجستان، سعی داریم تمامی فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان را بیان کرده و مزایا و معایب و مشکلات آنها را نیز بررسی کنیم.

یکی از فرصتهای تجاری گرجستان سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و دامپروری می باشد که با توجه به اقلیم مناسب کشور گرجستان سرمایه گذاری در این صنعت می تواند از بازدهی خوبی بهره مند گردد. همچنین در صورت داشتن آگاهی و دانش کافی جهت تولید و عرضه دام و صادرات آن، می توان به سود قابل توجهی دست پیدا کرد.

یکی از مهم ترین مشکلات در صنعت کشاورزی و دامپروری عدم حضور سرمایه گذاران خارجی در این عرصه می باشد که با توجه به قانون جدید این کشور زمین های با کاربری کشاورزی را نمی توان به سرمایه گذاران خارجی واگذار کرد و بدین ترتیب سرمایه کافی وارد این صنعت نشده است.

از طرفی نیز دولت از سرمایه گذاران در بحث زمین کشاورزی بسیار حمایت می کند و این صنعت مهم را پشتیبانی می کند. از دیگر فرصتهای تجاری گرجستان می توان به ساخت و ساز در این کشور اشاره داشت که یکی از بهترین و سودمندترین سرمایه گذاری ها در گرجستان به شمار می رود.

فرصت های تجاری گرجستان

فرصت های تجاری گرجستان

با توجه به قانون جاری کشور گرجستان افراد خارجی با خرید ملک می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند و این موضوع سرمایه گذاران زیادی را در این صنعت به خود جذب کرده است.

در حال حاضر دو شهر تفلیس و باتومی بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته و آنها را به خرید خانه های مجلل و ویلاهای مدرن در این دو شهر علاقه مند کرده است.

موارد دیگر فرصتهای تجاری گرجستان

از موارد دیگر فرصتهای تجاری گرجستان می توان به سرمایه گذاری در صنعت انرژی این کشور اشاره کرد که به خصوص در زمینه تولید برق و حتی انتقال آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

سرمایه گذاری در بخش تولید انرژی نیاز به سرمایه های زیادی دارد که معمولا بدون ریسک بوده و در بازه زمانی کوتاه سود قابل توجهی به سرمایه گذاران می دهد.

در صنعت بسته بندی نیز بسته بندی تخم مرغ و لبنیات در این کشور رشد قابل توجهی داشته و توانسته محصولات خود را به کشورهای دیگر نیز صادر کند و سرمایه گذاران در این صنعت را به بازدهی خوبی برساند و صنعت بسته بندی را نیز به یکی از بهترین فرصت های تجاری گرجستان تبدیل کند.

صنعت توریسم و گردشگری نیز از دیگر فرصتهای تجاری گرجستان می باشد که با توجه به پیشرفت این کشور و جذب توریست از اقصی نقاط دنیا، سرمایه گذاری در این بخش می تواند بسیار سودمند باشد.

بسیاری از سرمایه گذاران به ساخت هتل ها، رستوران های بین المللی و کافی شاپ های مجهز پرداختند که علاوه بر زیبایی شهر به جذب گردشگران نیز کمک کرده است.

انواع سرمایه گذاری در گرجستان

انواع سرمایه گذاری در گرجستان علاوه بر صنعت های مختلف ذکر شده می تواند شامل مواردی با ابعاد کوچکتر نیز باشد که از سوددهی خوبی برخوردار است و می توان آنها را نیز در زمره فرصتهای تجاری گرجستان آورد.

در این موارد نیاز به سرمایه اولیه اندکی می باشد و به سهولت می توان این سرمایه گذاری کوچک را انجام داد و در بازه زمانی کوتاهی به سوددهی رسید.

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان

برای نمونه تجارت قهوه و راه اندازی کافی شاپ می تواند سود قابل توجهی را به سرمایه گذار بدهد. از دیگر فرصت های تجاری گرجستان می توان به پرورش مرغ و تولید تخم مرغ اشاره داشت که برای تامین مرغ در رستوران ها کاربرد زیادی دارد و بازدهی این صنعت بسیار قابل توجه می باشد.

دایر کردن یک رستوران خوب در محل مناسب و شلوغ که مورد توجه گردشگران قرار دارد می تواند انتخاب مناسبی برای سرمایه گذاری با ریسک کم در کشور گرجستان باشد.

همچنین خدمات مربوط به خشکشویی، تاسیس داروخانه، مهدکودک و آموزشگاه ها، تاسیس محل نگهداری از سالمندان، و حتی ایجاد بازار میوه را نیز می توان از دیگر موارد فرصت های تجاری گرجستان به شمار آورد که رو به رشد هستند و با سرمایه گذاری در این زمینه ها می توان به سود رسید.

5/5 (5 Reviews)

  نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *