خانه / اخبار / اخبار گرجستان / ظاهر تاکسی در گرجستان تغییر می کند

ظاهر تاکسی در گرجستان تغییر می کند

تاکسی در گرجستان و تغییر ظاهری آنها بزودی : به زودی تاکسی ها در شهر تفلیس و به تدریج در سایر شهرهای گرجستان از نظر ظاهری تغییر می کنند و به رنگ سفید با علائم مخصوص در می آیند. این فرآیند باعث یکدست شدن کلیه تاکسی ها در گرجستان می شود.

تغییر ظاهر تاکسی در گرجستان

به گزارش آناجورجیا و به نقل از خبرگزاری های داخلی گرجستان، آقای ” ایراکلی خمالادزه ” معاون شهردار تفلیس در نشست شهرداری تفلیس عنوان کرد :

شرکت ” آلما ” در مناقصه برگزار شده توسط شرکت حمل و نقل تفلیس ( این شرکت زیر نظر شهرداری تفلیس اداره می شود ) برنده شده و موظف است طبق تصمیم اتخاذ شده حداکثر تا پایان ماه اکتبر 2019 میلادی کلیه تاکسی ها در گرجستان را به رنگ سفید نقاشی کند.

ایراکلی خمالادزه معاون شهرداری تفلیس
ایراکلی خمالادزه معاون شهرداری تفلیس

همچنین رانندگان تاکسی در گرجستان نیز موظف هستند پس از نقاشی اتومبیل، آرم و تبلیغات شرکت آلما ( برنده مناقصه ) را به مدت حداقل دو سال بر روی اتومبیل های خودشان قرار دهند و بابت این کار هیچ هزینه ای به تاکسی ها پرداخت نخواهد شد.

وی همچنین متذکر شد که تاکسی ها در گرجستان علاوه بر حفظ وضعیت ظاهری خودشان بایستی نظافت داخل اتومبیل ها را به نحو شایسته ای انجام دهند.

در سال 2018 میلادی نظام تاکسیرانی در گرجستان تاسیس شد و شهرداری تفلیس مسئول نظارت بر وضعیت تاکسیرانی در گرجستان شد. قبل از سال 2018 میلادی هیچ نظام مشخصی بر وضعیت تاکسیرانی در گرجستان وجود نداشت و اشخاص حقیقی با ماشین شخصی مسافرکشی می کردند.

ولی در حال حاضر بدون مجوز تاکسیرانی در تفلیس ( مجوز تاکسی در تفلیس ) ، هیچ کس حق جابجایی مسافران را ندارد و تخطی از آن جریمه های سنگین مالی ( حداقل 200 لاری جریمه بار اول ) در بر دارد.

ضمن اینکه کسانی نیز که مجوز تاکسیرانی در گرجستان دریافت کرده اند موظف هستند سالانه برای تمدید مجوز تاکسی خودشان مبلغی را به شرح زیر پرداخت کنند :

1 – اتومبیل های هیبریدی سالانه 50 لاری

2 – اتومبیل های معمولی سالانه 100 لاری

3 – اتومبیل های برقی هیچ مبلغی پرداخت نمی کنند.

ضمن اینکه در سال 2018 میلادی و برای اولین بار که مجوز سالانه تاکسیرانی در تفلیس صادر شد از همه اتومبیل ها مبلغ 50 لاری جهت ثبت نام و مجوز یکساله اخذ گردید.

5/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

کاهش تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان

تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان کاهش یافت

تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان کاهش یافت : به گزارش آناجورجیا و به نقل از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *