صنعت گردشگری گرجستان

صنعت گردشگری گرجستان

صنعت گردشگری گرجستان : در اینجا می خواهیم شما عزیزان را با صنعت گردشگری گرجستان آشنا کنیم.

سرمایه گذاری در گرجستان در بخش صنعت گردشگری یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود.

زیرا صنعت گردشگری گرجستان در چند سال اخیر رشد قابل توجهی را داشته است.

صنعت گردشگری با نقش روزافزونی که در توسعه پایدار کشورها دارد، امروزه  پس از صنعت نفت و خودرو سازی، رتبه سوم را از حیث درآمدزایی به خود اختصاص داده است.

صنعت گردشگری گرجستان

صنعت گردشگری گرجستان

این صنعت، بدون ایجاد آلایندگی و بی آنکه همچون صنایع نفت یا خودرو سازی در اثر کج روی و اهمال، به خطری تهدید آمیز برای سلامت انسان و محیط زیست منجر گردد، توان گرداندن چرخ های عظیم  اقتصادی را داراست که البته میزان توفیق این صنعت بکر و پولساز در ایجاد توسعه پایدار،  به  مجموعه ای از عوامل طبیعی و انسانی در کنار هم و به موازات هم بستگی دارد.

این عوامل را می توان چنین برشمرد :

دارا بودن  فرهنگ و میراث تاریخی، بقایای تمدن های معروف جهان باستان، مناظر طبیعی جذاب، موقعیت جغرافیایی مناسب، آب و هوای چهار فصل و مطلوب، امکانات رفاهی برای گردشگران نظیر هتل ها، هاستل ها و مسافرخانه ها، وجود بانک ها، صرافی ها و خودپردازهای متعدد و معتبر، خدمات حمل و نقل زمینی، هوایی و دریایی مناسب، وجود امنیت کافی، وجود آزادی های اجتماعی از لحاظ نوع پوشش و سبک زندگی، میهمان نوازی مردم.

کشور گرجستان از حیث دارا بودن عواملی که برشمردیم، جایگاه قابل توجهی را به ویژه بعد از سال 2010  میلادی کسب کرده است.

اگر نگاهی به آمارهای موجود که هر ساله از سوی سازمان گردشگری ملی گرجستان (GNTA)منتشر می گردد، بیندازیم، متوجه رشد فزاینده صنعت گردشگری گرجستان می شویم.

ضمن آنکه این رشد فزاینده منجر به شکل گیری  امکانات فراوان  از حیث رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و فراهم کردن بسترهای شغلی تازه شده  و صنعت گردشگری گرجستان را به یکی از صنایع محبوب جهت سرمایه گذاری بدل نموده است.

صنعت گردشگری در گرجستان

البته صنعت گردشگری در گرجستان با وجود رشد پر شتاب، هنوز در مرحله نوباوگی قرار دارد و با چالش هایی نیز دست و پنجه نرم می کند.

این چالش ها شاید در نگاه نخست نگران کننده به نظر برسند، اما با وجود دورنمای بسیار روشن اقتصادی و سیاسی، می توانند به فرصت های طلایی برای جذب سرمایه  تبدیل شوند.

برای مثال زیرساخت های گردشگری در شهرهای گرجستان بعضا با ضعف هایی مواجهند. طبیعتا همه ضعف ها در همه جا وجود ندارد و بسته به منطقه و شهرهای مختلف تفاوت می کند. به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

نبود علایم و تابلوهای راهنما ویژه گردشگران به تعداد کافی، قرار ندادن نقشه های توریستی در سطح شهر، تعداد اندک پارک ها، فضای سبز و سرویس های بهداشتی، نبود مسیرهای ویژه پیاده روی و دوچرخه سواری در مسافت های قابل توجه، هموار نکردن راه های عبور و مرور برای معلولان، حمل نقل شهری به همراه  آلایندگی و بعضا با وسایل حمل و نقل قدیمی، عدم توسعه خطوط مترو در سراسر شهر، امکانات رفاهی نه چندان کافی برای اقامت گردشگران ( به ویژه در شهرهایی به جز تفلیس و باتومی)، نداشتن تیم بازاریابی حرفه ای و تخصصی به تعداد کافی جهت سازماندهی بخش های گردشگری و…

این ضعف ها، فرصت های بکری جهت سرمایه گذاری در بخش گردشگری ایجاد نموده اند چرا که هنوز صنعت گردشگری گرجستان ، جای رشد دارد و به مرحله اشباع نرسیده است.

صنعت گردشگری در گرجستان

صنعت گردشگری در گرجستان

لذا بنا به وجود زیر ساخت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مطلوب که خواهان پیشرفت این صنعت هستند، یعنی در واقع با وجود تشویق و حمایت دولت و رضایت مردم از پیشرفت صنعت گردشگری، سرمایه گذاران به اطمینان خاطر اولیه رسیده و در ادامه  می توانند با تحقیق و بررسی، حوزه ی مورد نظر را جهت سرمایه گذاری برگزینند.

قطعا اگر این انتخاب با روشن نگری و آگاهی کافی انجام گیرد و توسط مشاوران متخصص و دانا هدایت شود  به سوددهی بالایی نیز می رسد. این سرمایه گذاری ها در زمینه های مختلفی می تواند انجام پذیرد:

احداث هتل، دفاتر و آژانس های هواپیمایی،ساماندهی  تورهای گردشگری، استقرار دفاتر راهنمای گردشگری در سطح شهر به ویژه در زمان های اوج بازدید گردشگران، استقرار اتوبوس های گشت شهری، قایق های تفریحی یا حتی بالن، هواپیماهای تک موتوره، چترهای تفریحی، برگزاری جشنواره، کنسرت یا اقسام فستیوال با رویکرد جذب گردشگران و…

بی تردید برنامه ریزی به شیوه ی  صحیح،داشتن  پلان های دقیق برای شروع، ادامه و پایان کار، برآورد سود و زیان توسط مشاوران اقتصادی زبده و باسابقه، برخورداری از اطلاعات کافی در حوزه امور اداری و قوانین موجود گرجستان و… از پیش شرط های توفیق در سرمایه گذاری در صنعت گردشگری هستند.

تیم مشاوران اقتصادی آنا جورجیا، به ریاست جناب مهندس سعید درویشی مدیر عامل شرکت آنا جورجیا ( متخصص و مشاور امور سرمایه گذاری) با ارائه دقیق ترین و به روزترین مشاوره ها، شما را در خصوص سرمایه گذاری در بخش گردشگری گرجستان، راهنمایی خواهند کرد.

با مشاوران آنا جورجیا در تماس باشید.

4.4/5 (5 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *