خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / شهر زوگدیدی گرجستان

شهر زوگدیدی گرجستان

شهر زوگدیدی

شهر زوگدیدی گرجستان : کشور گرجستان به عنوان یکی از کشورهای توریستی در نزدیکی کشور ایران همه ساله میزبان گردشگران بسیاری می باشد و یکی از مهمترین دلایل انتخاب کشور گرجستان آشنایی با آیین و آداب و رسوم گرجستان، لذت بردن از مناظر بکر و زیبای گرجستان، خوردن نوشیدنی ها و غذاهای لذیذ و خوشمزه و همچنین آشنایی با جاذبه های تاریخی و زیبای گرجستان است.

همانطور که می دانید مهاجرت و زندگی در یکی دو سال گذشته در کشور گرجستان رو به افزایش بوده و افراد بسیاری سعی دارند که به کشور گرجستان مهاجرت نمایند ولی در این بین افراد بسیاری کشور گرجستان را برای سفر و گردش مناسب دیده و تمایل دارند که هر ساله به این شهر زیبا مهاجرت نمایند ولی به دلیل آن که بسیاری از تورهای مسافرتی شهر تفلیس را به عنوان مکان گردشگری انتخاب می نمایند و به همین دلیل کمتر کسی از شهرهای دیدنی و تاریخی گرجستان آگاه بوده بنابراین ما در این بخش قصد داریم به سراغ یکی از شهرهای تاریخی و پر فراز و نشیب در غرب کشور گرجستان شهر زوگدیدی گرجستان برویم.

همانطور که کشور ایران شهرهای مختلف و زیبایی دارد کشور گرجستان هم همینطور بوده و دارای شهرهای فوق العاده زیبایی می باشد.

شهر زوگدیدی
شهر زوگدیدی

یکی از این شهرهای زیبا شهر زوگدیدی گرجستان بوده که با دارا بودن جاذبه های گردشگری و توریستی فراوانی در تمامی ایام سال میزبان گردشگران بسیاری می باشد.

با توجه به آن که بیشتر سفرها و پروازهای خارجی گرجستان به پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس ختم می شود بیشتر شهرهای گرجستان ناشناخته باقی مانده و حتی عده ای عقیده دارند که در سفر دوم به کشور گرجستان دیگر هیچ مکان تاریخی و گردشگری دیگری برای بازدید وجود ندارد ولی درست در نزدیکی شهر تفلیس یک شهر آرام و ناشناخته با جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوان میزبان گردشگران عزیز می باشد.

خوشبختانه در چند وقت اخیر با توجه به آشنایی و مهاجرت افراد بسیاری شهر زوگدیدی گمنام تا حدودی برای همگان آشنا به نظر می رسد.

شهر زوگدیدی گرجستان علاوه بر آن که شهری توریستی و تاریخی محسوب می شود به عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر در گرجستان شناخته شده است که به دلیل پیشرفت های چند ساله اخیر در زمینه تولید و اشتغال توجه مهاجران بسیاری را به خود جلب نموده است.

شهر زوگدیدی گرجستان در یکی از استان های غربی و تاریخی گرجستان به نام استان مینگرلیا واقع گردیده است و خود این شهر در شمال غربی استان مینگرلیا قرار دارد.

شهر زوگدیدی به عنوان مرکز دو منطقه تاریخی سامگرلو و سوانتی است و به طور کامل شهر زوگدیدی گرجستان این دو استان و منطقه تاریخی را شامل می شود.

معرفی کلی شهر زوگدیدی گرجستان

همانطور که گفته شد شهر زوگدیدی گرجستان به عنوان یکی از شهرهای استان مینگرلیا شناخته شده و دو منطقه تاریخی و گردشگری زیبا به نام ها سوانتی و سامگرلو را شامل می شود.

این شهر در نزدیکی و غرب شهر تفلیس بوده و در حدود 318 کیلومتر با شهر تفلیس فاصله دارد. فاصله این شهر با دریای سیاه در حدود 30 کیلومتر بوده و می توان از شهر زوگدیدی به عنوان یک شهر به همراه تفریحات دریای ویژه نام برد.

در بین سال های 1553 تا 1556 و در طی جنگ کریمه توسط عثمانی های شهر زوگدیدی تصرف گردید ولی با پادشاهای پرنسس گریگول دادیانی شهر زوگدیدی به عنوان یکی از شهرهای گرجستان دوباره به دست گرج ها افتاد ولی با این وجود عثمانی ها همچنان بر سر این شهر جنگ و دعوا داشته و حتی یک بار بطور کامل در اثر حمله عثمانی ها شهر سوخته و نابود گردید.

در حال حاضر در شهر زوگدیدی گرجستان می توان نشانه هایی از چهره قدیمی و سوخته شهر را مشاهده نمود.

نام زوگدیدی به معنای تپه های بزرگ در اوایل قرن 17 میلادی بر روی این شهر گذاشته شد است. از مهمترین دلایل انتخاب نام زوگدیدی به دلیل وجود تپه های بزرگی در بخش شرقی شهر زوگدیدی بوده که سبب می شود نام زوگدیدی بر روی این شهر گذاشته شود.

البته ناگفته نماند که در قرن 17 تا 19 میلادی شهر زوگدیدی گرجستان به عنوان یکی از شهرهای مهم از نظر سیاسی و فرهنگی برای گرجستان به حساب می آمد.

شهر زوگدیدی گرجستان
شهر زوگدیدی گرجستان

در واقع شهر زوگدیدی علاوه بر آن که به عنوان پایتخت شهر مینگرلیا شناخته شده است ولی با این وجود در گذشته خود خانواده سلطنتی مینگرلیا در این شهر زندگی می کردند.

با وجود آن که در گذشته شهر زوگدیدی گرجستان به عنوان شهری آرام و ناشناخته محسوب می شده ولی در حال حاضر با توجه به جاذبه های تاریخی دارای موقعیت خوبی از نظر اقتصادی و توریستی دارد و در چشم انداز آینده شهر زوگدیدی گرجستان به عنوان شهری با قطب اقتصادی و توریستی شناخته شده است.

با توجه به آن که شهر زوگدیدی گرجستان به عنوان منطقه آزاد توریستی و اقتصادی در گرجستان شناخته شده است ولی با این وجود دارای هتل های کمتری بوده و دولت گرجستان تصمیم گرفته است به افرادی که قصد ساخت هتل در شهر زوگدیدی گرجستان را دارند علاوه بر اعطای وام با سود کم بهره زمین رایگان در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

جاذبه های تاریخی و گردشی شهر زوگدیدی گرجستان

همانطور که گفته شد شهر زوگدیدی گرجستان به عنوان یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی گرجستان دچار فراز و نشیب های بسیاری بوده و از قدیم الایام خانواده سلطنتی در این شهر زندگی می کردند بنابرین می توان در این شهر جاذبه های تاریخی و گردشگری زیبایی پیدا نمود.

در شهر زوگدیدی گرجستان تنها یک اثر تاریخی آن هم کاخ موزه دادیانی وجود دارد و اگر به دنبال جاذبه های تاریخی هستید باید به منطقه سامگرلو بروید.

4/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان : طبق شواهد باستانی، فرهنگ پرورش زنبور عسل در گرجستان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *