خانه / تحصیل در گرجستان / شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان چیست

شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان چیست

شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان چیست : امروزه در حدود 20 دانشگاه دولتی و حدود 30 دانشگاه خصوصی در گرجستان در حال فعالیت هستند که رشته های تحصیلی متنوعی را در مقاطع مختلف و به زبان گرجی و انگلیسی ارائه می کنند. یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان مدرک تحصیلی حداقل دیپلم می باشد. و یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان مدت زمان تحصیل می باشد.

شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان

تحصیل در گرجستان جز فرصت های استثنایی با قیمت مناسب برای افرادی می باشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند و بعلاوه قصد اقامت بعد از فارغ التحصیلی در اروپا را هم خواهند داشت.

هزینه تحصیل در گرجستان جزو مهمترین فاکتورها جهت ترغیب دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل می شود.

گرجستان در حال حاضر یک کشور اروپایی محسوب می شود و در سال 2005 میلادی قرارداد بولونیا را امضا کرد و به سیستم آموزشی اروپا ملحق شده است.

شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان
شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان

کار کردن در گرجستان در حین تحصیل می تواند یکی از فاکتورهای مهم برای دانشجویان خارجی باشد، زیرا برخی از هزینه های جاری آنها تامین می شود.

جهت کار کردن در حیل تحصیل در گرجستان هیچ گونه منعی وجود ندارد و شما می توانید با داشتن کارت اقامت گرجستان در این کشور به راحتی کار و زندگی کنید.

دانشجویان خارجی که در این کشور تحصیل می کنند، می توانند در حین تحصیل در این کشور، به راحتی برای دریافت ویزای شنگن برای سفر به دیگر کشورهای اروپایی اقدام کنند.

البته در کل کسانی که کارت اقامت گرجستان دارند برای دریافت ویزای شینگن و سفر به اروپا مشکل خاصی ندارند و می توانند این مجوز را براحتی دریافت کنند. بنابراین یکی از مزیت های تحصیل در گرجستان برای اتباع کشورهایی که برای آنها اخذ ویزای شنگن سخت است ، اخذ آسان این مجوز است.

زمان پذیرش در دانشگاه های گرجستان دو نوبت در سال و در ماه های مارچ (اسفند/فروردین) و سپتامبر (شهریور / مهر) می باشد.

امروزه در حدود 20 دانشگاه دولتی و حدود 30 دانشگاه خصوصی در گرجستان در حال فعالیت هستند که رشته های تحصیلی متنوعی را در مقاطع مختلف و به زبان گرجی و انگلیسی ارائه می کنند.

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان مدرک تحصیلی حداقل دیپلم می باشد. و یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان مدت زمان تحصیل می باشد.

دوره پزشکی در کشور گرجستان 6 سال به طول می انجامد که شامل دو دوره ی 2 و 4 ساله می شود.

دوره ی 2 ساله به عنوان دوره ی پیش نیاز می باشد و بیشتر علوم پایه مثل درس های بیولوژی ، بیوشیمی و بیوفیزیک و علوم بهداشتی تدریس می شوند.

دوره 4 ساله در واقع دوره ی اصلی پزشکی است که شامل دروس تخصصی پزشکی مانند داروشناسی و پاتولوژی ، تشخیص و پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد.

دانشجویان سال آخر پزشکی عمومی در بیمارستان های گرجستان به گذراندن انترنی (دوره های کسب مهارت های پزشکی) من جمله : مهارت های کلینیکال تشخیص و درمان بیماری ، مهارت مدیریت آزمایشگاه و مهارت در زمینه ی مسائل اخلاقی پزشکی می پردازند.

شرط معدل یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان در رشته پزشکی می باشد.

برای پذیرش پزشکی، معدل هر مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی باید بیشتر از 14 باشد.

در مورد رشته های غیر از رشته پزشکی شرط معدل وجود ندارد و تنها ارائه مدرک دیپلم کافی است.

یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان در رشته پزشکی قبولی در آزمون ورودی برخی از دانشگاه ها می باشد.

این شرط از شرایط پذیرش دانشگاههای گرجستان می گوید که متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی باید در دروس زیست، ریاضیات، فیزیک و شیمی نمرات نسبتا خوبی داشته باشند و سپس با اخذ نمره قبولی در آزمون ورودی به تحصیل در رشته پزشکی بپردازند.

جهت پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی گرجستان می توانید از کارشناسان شرکت آناجورجیا مشاوره تحصیلی رایگان دریافت کنید.

از دیگر شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان

به جز مدارک ذیل شرایط خاص دیگری برای ادامه تحصیل در گرجستان وجود ندارد. شما حتی می توانید بدون مدرک زبان آیلتس هم در گرجستان تحصیل کنید.

هر چند داشتن مدارک زبان انگلیسی و یا آشنایی کامل با زبان انگلیسی می تواند طول دوره تحصیل را کوتاه تر کند و همچنین هزینه های تحصیل در گرجستان را کاهش دهد.

مدارک مورد نیاز جهت ادامه تحصیل در گرجستان

ترجمه رسمی به زبان انگلیسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات برای مقطع کارشناسی و رشته های علوم پزشکی جز شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان می باشد.

ترجمه رسمی به زبان انگلیسی مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات برای مقطع کارشناسی

پاسپورت معتبر و ترجمه پاسپورت به زبان گرجی و تایید آن توسط محضر اسناد رسمی در گرجستان

عکس رنگی 3 در 4 و 6 در 4 هر سایز 6 عدد

تایید مدارک توسط سفارت کشور متبوع خودتان (برای برخی از دانشگاه ها )

پس از آن تایید مدارک توسط کنسول وزارت امور خارجه گرجستان

اصل و کپی پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و بیشتر

که مدارک فوق از شرایط پذیرش دانشگاه های گرجستان می باشند.

برخی از عزیزان خیلی سوال می پرسند که مثلا امکان دارد یکی از مدارک کم و یا یک کاری برای ما بکنید؟

بایستی عرض کنیم که کشور گرجستان قانون مند است و در این کشور فساد اداری وجود ندارد ، از طرف دیگر نیز شرکت آناجورجیا فقط به وظایف قانونی خودش آشنا هست و بر طبق قوانین جاری گرجستان می توانیم انجام وظیفه کنیم.

شرایط پذیرش دانشگاههای گرجستان در رشته دندانپزشکی

شرایط پذیرش در دانشگاه و موسسات آموزش عالی گرجستان تحصیل در رشته پزشکی و تحصیل در گرجستان در رشته دندانپزشکی به یکی از پرطرفدارترین دوره های تحصیلی در دنیا تبدیل شده است زیرا بیشتر دانشگاه های پزشکی کشور گرجستان بدون آزمون ورودی می باشند و رشته تحصیلی مقطع قبلی شما ملاک دانشگاه نیست و به همین علت مورد استقبال زیادی از مردم کشورهای دیگر قرار گرفته شده است.

تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تفلیس می تواند یکی از گزینه های ایده آل برای شما عزیزان باشد.

یکی از دانشجویانی که از طریق شرکت آناجورجیا در دانشکده دندانپزشکی تفلیس ثبت نام کرده و فارغ التحصیل شده بود ، توانست با موفقیت در کشور نروژ با حقوق و مزایای بالا استخدام شود.

این موضوع اعتبار بالای دانشگاه دندانپزشکی تفلیس را می رساند. بنابراین هزینه کردن در این دانشگاه آینده درخشانی را می سازد.

جهت تحصیل در کشور گرجستان در کلیه مقاطع تحصیلی و اخذ اقامت تحصیلی می توانید با کارشناسان باتجربه آناجورجیا به رایگان مشورت کنید. با ما تماس بگیرید.

آناجورجیا امین شما در گرجستان.

4.3/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

دانشگاه هنر گرجستان - تفلیس

دانشگاه هنر گرجستان

دانشگاه هنر گرجستان دانشگاه هنر گرجستان : در این مقاله می خواهیم درباره دانشگاه هنر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *