خانه / اخبار / شرایط جدید خرید ملک در گرجستان برای ایرانیان

شرایط جدید خرید ملک در گرجستان برای ایرانیان

شرایط جدید خرید ملک در گرجستان برای ایرانیان : با توجه به سوالات گوناگون درباره خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت از این طریق تصمیم گرفتیم تا با توضیحاتی کوتاه برخی از سوالات شما عزیزان را پاسخگو باشیم. اگر علاقمند به اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

شرایط جدید خرید ملک در گرجستان برای ایرانیان

 

در گرجستان هر ساله تغییر و تحولات زیادی روی میدهد که مسیر مهاجرت را اندکی تغییر می دهد .

 

خرید ملک در گرجستان از 2 سال پیش شرایط جدیدی را برای مهاجرت برای اتباع خارجی بوجود آورده که افراد زیادی با اهدافی نظیر خرید خانه در گرجستان، سرمایه گذاری در گرجستان و یا دیگر اهداف سرمایه گذاری یا مهاجرتی به سمت گرجستان کشانده است.

 

در نوشته های قبلی بحث مفصلی راجع به اخذ اقامت از طریق خرید ملک انجام شد که می توانید آن مقاله مفید را از این لینک مشاهده بفرمایید.

 

در سال 2018 ، تحولاتی در اقامت ها رخ داد . از عدم صدور اقامت برای جمعیت زیادی که از قبل اقامت داشته اند تا مطرح شدن قوانین جدید خرید املاک و اقامت گرجستان .

 

مواردی که به موجب آنها شرایط جدیدی را برای سرمایه گذاری و خرید ملک در سال 2019 بوجود آورده است.

 

قوانین جدید مربوط به خرید ملک در گرجستان
قوانین جدید مربوط به خرید ملک در گرجستان

قوانین جدید خرید املاک در گرجستان

با مطالعه مقالات سایت آناجورجیا متوجه می شوید که اگر حداقل صد هزار دلار آمریکا مثلا خانه خریداری کنید میتوانید اقامت 1 ساله گرجستان را بگیرید .

 

اینگونه قوانین برای اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک نیز ممکن است تغییراتی را داشته باشند.

 

هرگونه ملکی که در گرجستان در مالکیت شخص باشد و مبلغ آن حداقل صد هزار دلار باشد میتواند منجر به اقامت شود.

 

ملک میتواند مسکونی، اداری یا تجاری باشد. به خرید زمین نیز اقامت تعلق میگیرد اما زمینی که کاربری آن کشاورزی باشد طبق قانون مالکیت آن به خارجی ها تعلق نمیگیرد .

 

قانون فعلی خرید ملک در گرجستان این است که اگر شما یک ملک را که حداقل مبلغ کارشناسی شده آن صد هزار دلار باشد بخرید میتوانید از طریق سند ملک اقامت یک ساله گرجستان را بگیرید. قوانین جدیدی که همین امسال و در سال 2019 میلادی به تصویب رسید و در رسانه های گرجستان نیز بازتاب زیادی داشت ، شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک را کمی دشوارتر کرد و حداقل 35 هزار دلار خرید ملک برای اخذ اقامت موقت گرجستان تبدیل به صد هزار دلار آمریکا شد.

به افرادی که قصد مهاجرت و زندگی دائم در گرجستان را دارند توصیه میکنیم اگر توانائی مالی دارند خرید خود را بروی حداقل یک صد هزار دلار انجام دهند تا بتوانند اقامت موقت گرجستان را برای خود و سایر اعضای خانواده به ارمغان آورند. البته اگر و بر طبق قوانین جدید صد هزار دلار ملکی خریداری شود و از روی آن اقامت گرفته شود و مثلا دو سال بعد اعلام شود حداقل ها تغییر کرده و به دویست هزار دلار تبدیل شده است ، چون قوانین گرجستان عطف به ماسبق نمی شود همان صد هزار دلار اول که از روی آن اقامت گرفته شده است ملاک تمدید اقامت های بعدی خواهد بود.

شرایط جدید خرید ملک در گرجستان
شرایط جدید خرید ملک در گرجستان

قوانین جدید سرمایه گذاری

 

قوانین جدیدی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت در خبرگزاری های مختلف گرجی دیده می شوند که اعلام کرده اند مبالغ مربوط به سرمایه گذاری و خرید ملک تغییر کرده است و بر طبق قوانین جدید 2019 میلادی  حداقل سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت دائم از مبلغ سیصد هزار لاری ( حدود 110 هزار دلار ) به مبلغ حداقل سیصد هزار دلار تغییر کرده است که مبلغ نسبتا زیادی می باشد برای اقامت دائم کشوری مثل گرجستان.

 

توصیه می کنیم مبلغ سرمایه گذاری و خرید ملک خود را افزایش دهید تا برای اقامت و سرمایه گذاری دچار مشکل نشوید.

 

مبلغ سرمایه گذاری که دولت گرجستان تعریف کرده بود قبلا و 300 هزار لاری گرجستان بود که به سبب آن در ابتدا به شخص سرمایه گذار و خانواده وی اقامت دائم گرجستان تعلق می گرفت ، به سیصد هزار دلار آمریکا تغییر کرده است که جای بسی شگفتی دارد.

 

در کشور گرجستان به افرادی که سرمایه گذار باشند اقامت دائم تعلق میگیرد و غالبا ساخت و ساز نوعی سرمایه گذاری مطلوب است که سود بسیار خوبی را برای سرمایه گذار دارد . برای اطلاع از سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز و خدماتی که شرکت آناجورجیا در این زمینه ارائه می کند اینجا را بخوانید.

 

قوانین در گرجستان عطف به ما سبق نمی شوند به این معنا که اگر سرمایه گذاری شما 300 هزار دلار آمریکا باشد و قوانین تغییر کنند قوانین جدید شامل حال شما نمی شوند اما باز هم اگر قصد سرمایه گذاری به صورت خاص و جدی در گرجستان دارید بهتر است سرمایه گذاری شما حداقل ها را شامل شود و چند درصد هم از حداقل ها بالاتر باشد تا برای اخذ اقامت دچار مشکل نشوید.

 

 

شهرک هوالینگ در تفلیس
شهرک هوالینگ در تفلیس

 

قوانین جدید اقامت در گرجستان

 

روشهایی که ذکر شد روشهایی هستند که بر اساس آنها میتوانید اقامت بگیرید. اما روش های دیگری هم برای اقامت وجود دارد مثل اقامت کارمندی در گرجستان که جز خدمات آناجورجیا محسوب نمی شوند.

 

اخذ اقامت گرجستان از طریق کلیه روش ها نسبت به قبل شامل قوانین جدیدی شده که نیازمند بررسی بیشتر توسط ساختمان عدالت گرجستان است که نمونه آن گواهی عدم سوء پیشینه است که برای همه نوع اقامت نیاز است.

 

قبل از سفر به گرجستان گواهی عدم سوء پیشینه را با ترجمه رسمی حاضر کنید. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه بعد از ارائه درخواست اقامت توصیه نمی شود.

 

پرداخت مالیات از مهمترین نکاتی است که به متقاضی کمک می کند بتواند اقامت های بعدی خود را تمدید کند.

 

نسبت به قبل حضور در گرجستان دارای اهمیت بیشتری شده است. متقاضیانی که کارت اقامت دریافت میکنند بهتر است مدت زمانی را در گرجستان حضور داشته باشند.

 

همچنین داشتن حساب بانکی فعال نیز مزیت بزرگی محسوب میشود. توصیه میشود افرادی که کارت اقامت دریافت می کنند حساب بانکی افتتاح کنند و از حساب بانکی و کارت بانکی خود به نحو احسنت استفاده کنند چرا که تراکنش های مالی کارت های بانکی بنام آنها ذخیره شده و جز سوابق آنها ثبت می شود و همچنین توصیه می کنیم در خریدهای خود بجای استفاده از پول نقد، از کارت بانکی خود استفاده کنید.

 

 

جواب سوالات خود را از ما بخواهید
جواب سوالات خود را از ما بخواهید

 

سوال و جواب های کوتاه در باب خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت

 

 1. چه روشهایی برای اخذ اقامت گرجستان وجود دارد؟
  سرمایه گذاری در گرجستان، خرید خانه در گرجستان (یا هرگونه ملک)، اقامت کاری، اقامت گرجستان از طریق پذیرش تحصیلی، ازدواج با اتباع گرجی، اقامت از طریق خویشاوندی ، اقامت ویژه و ….
 2. ساده ترین روش برای اخذ اقامت گرجستان کدام است ؟
  خرید ملک در گرجستان
 3. حداقل مبلغ خرید ملک در گرجستان چقدر است ؟
  صد هزار دلار آمریکا
 4. آیا در گرجستان بصورت اقساطی نیز میتوان خانه یا ملک خرید؟
  بله
 5. آیا با خرید املاک در گرجستان بصورت قسطی می توان اقامت گرفت؟
  در برخی از پروژه های ساختمانی ، سازنده حاضر است با پرداخت مبلغ پیش پرداخت توسط متقاضی سند را بنام وی کند اما در برخی از دیگر پروژه ها خیر. بسته به پروژه ساختمانی دارد. کلیه پروژه های ساختمانی اقساطی تیم آناجورجیا امکان اخذ اقامت را دارند.
 6. قیمت ملک بصورت دلار است یا لاری؟
  قیمت املاک در گرجستان به دلار آمریکا ذکر میشود ولیکن برخی اوقات معادل مبلغ مورد نظر توسط متقاضی به لاری پرداخت میشود.
 7. تنظیم قرار و بازدید از املاک تا زمان خرید چقدر نیاز به زمان دارد؟
  حضور شما به مدت 5 روز در گرجستان کافی است. بازدید املاک حداکثر 2 روز. انتخاب ملک و پرداخت مبلغ 1 روز و انتقال سند و درخواست اقامت نیز 2 روز به طول می انجامد.
 8. زمانی که خانه ای را در گرجستان میخرم آیا باید مالیات پرداخت کنم؟
  تا زمانی که ملک به فروش نرفته نیازی به پرداخت مالیات ندارید.
 9. آیا خانه خریداری شده را میتوانم اجاره دهم؟
  بله، میتوانید.
 10. آیا پس از خرید ملک در گرجستان حضور من در گرجستان الزامی است؟
  خیر، میتوانید به تعداد دفعات دلخواه از گرجستان خارج شده و یا در گرجستان حضور داشته باشید.
 11. پس از خرید خانه چه مدت زمان میبرد تا اقامت بگیرم؟
  پس از آنکه خانه را خریداری کردید و سند خانه بنام شما منتقل شد درخواست اقامت میدهید. پس از ارائه درخواست اقامت بهمراه گواهی عدم سوء پیشینه ماکزیمم 30 روز زمان میبرد که جواب اقامت شما مشخص شود.
 12. زمانی که اقامت گرفتم برای چه اشخاص دیگری میتوانم اقامت بگیرم؟
  اقامت نسبت برای خانواده شخص یعنی پدر، مادر، همسر و فرزندان زیر 26 سال قابل اخذ است. زمانی که ملک خریداری میکنید سن فرزندان محدودیتی ندارد.
 13. حداقل سن لازم برای خرید ملک در گرجستان چقدر است ؟
  18 سال تمام .
 14. آیا می توانم ملکی را بصورت شریکی با دوستم بخرم و اقامت بگیرم؟

بله می توانید. به شرطی که درصد شراکت شما در خرید ملک به حداقل صد هزار دلار آمریکا برسد.

سوالات بیشتر را میتوانید با ما در بخش نظرات مطرح کنید.

با آناجورجیا به هدف بزنید!

4.1/5 (12 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

اجاره روزانه آپارتمان در گرجستان

اجاره روزانه خانه در گرجستان

اجاره روزانه خانه در گرجستان : با توجه به سفر بسیاری از گردشگران خارجی به …

8 دیدگاه

 1. با سلام
  آیا زمان خرید ملک در گرجستان میتوان وام گرفت؟ تا چه مبلغی؟ چه شرایطی نیاز دارد؟ آیا باید از قبل اقامت داشت؟
  میشه از طریق ثبت شرکت اقامت گرفت؟ این نوع اقامت برای همسر و خانواده هم اقامت ایجاد میکند؟
  با تشکر

  • با سلام …..
   امکان خرید ملک به صورت اقساط بدون نیاز به کارت اقامت وجود دارد که در این باره بایستی با کارشناس های ما در تماس باشید.
   از طریق ثبت شرکت هم امکان اخذ اقامت گرجستان وجود دارد.
   زمانی که سرپرست خانواده اقامت بگیرد به همسر و سایر فرزندان هم به صورت اتوماتیک از طریق گواهی نسبت اقامت داده می شود.
   موفق باشید.

  • سلام
   میخواستم بدونم مبلغ خرید ملک باید چقدر باشه تا در بدو ورود بتونیم اقامت دائم بگیریم.
   به من گفته شده با ۱۲۲هزار دلار اقامت دائم از ابتدا داده میشه آیا درسته؟

 2. با درود.با اقامت یک ساله پاس گرجی میدهند؟یا با اقامت یک ساله میتوان به کشورهایی که برای گرجی ها ویزا نیاز ندارد میتوان رفت.ممنون

 3. سلام قیمت اپارتمان را در کدام قسمت مدارک که از ساختمان قارچی می‌گیریم می‌نویسند؟ در مدارک من مبلغ خرید یا مبلغ کارشناسی شده درج نشده چطور میتوانم از آن اگاه شوم/ ممنون

  • سلام….وقت بخیر…..
   قیمت آپارتمان توسط کارشناس رسمی قیمت گذاری می شود و طی یک مدرک به شما داده خواهد شد. ثبت قیمت آپارتمان در هیچ سند ملکی درج نمی شود.
   موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *