خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / شرایط اقامت گرجستان از طریق تحصیل چگونه است

شرایط اقامت گرجستان از طریق تحصیل چگونه است

امروزه اقامت گرجستان از طریق تحصیل یکی از پر طرفدارترین راه های مهاجرت به کشور گرجستان و اخذ اقامت این کشور می باشد که شما می توانید از طریق تحصیل و دریافت پذیرش در یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی آن ،به راحتی اقامت و تابعیت موقت این کشور را به دست بیاورید.

گرجستان

کشور گرجستان در منطقه قفقاز قرار گرفته است و پایتخت این کشور شهر تفلیس می باشد.

واقع بودن این کشور در دو قاره اروپا و آسیا سبب شده است که از موقعیت جغرافیایی و اقتصادی بسیار ویژه ای برخوردار باشد.

کشور گرجستان عضو ناظر اتحادیه اروپا بوده و می توان گفت دولت گرجستان تلاش های بسیاری در راستای پیوستن به اتحادیه اروپا به کار برده است.

اقامت گرجستان از طریق تحصیل
اقامت گرجستان از طریق تحصیل

از این جهت کشور گرجستان در حال حاضر یکی از موفق ترین و پیشرفته ترین دولت های جهان به شمار می آید؛ که در سال های اخیر نظر و توجه بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف را به خود جلب کرده است.

پایین بودن هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان و هم چنین برخورداری از امکانات تحصیلی عالی از جمله دلایلی می باشد که هر فردی را برای تحصیل در این کشور ترغیب می کند.

اگر شما نیز خواهان تحصیل در این کشور و اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل می باشید تا آخر مقاله با ما همراه باشید و اطلاعات مفیدی را در این خصوص به دست آورید.

جهت اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل بایستی شرایط و قوانین مربوطه را رعایت و گام به گام طی کنید تا بتوانید اقامت تحصیلی گرجستان را کسب و دریافت نمایید.

تحصیل در گرجستان

تحصیل در گرجستان در سال های اخیر بسیار مورد توجه دانشجویان غیر بومی قرار گرفته است چرا که کالج ها و دانشگاه های گرجستان از بهترین و برترین امکانات در منطقه قفقاز برخوردار می باشند و اخذ مدرک از دانشگاه های گرجستان می تواند در آینده افراد بسیار تاثیر گذار بوده و آینده درخشانی را برای دانشجویان فراهم کند.

حال این که برای اقامت گرجستان از طریق تحصیل بایستی در گام اول با مراجعه به مشاورین باتجربه شرکت آناجورجیا در این خصوص مشاوره رایگان بگیرید و با توجه به توانایی های خود و تمامی شرایطی که بایستی مهیا کنید و داشته باشید از طریق این مشاوره بدست آورید.

برای گرفتن امتیاز اقامت گرجستان از طریق تحصیل ابتدا بایستی از یک دانشگاه ، کالج یا آموزشگاه یا هر موسسه آموزش عالی گرجستان پذیرش تحصیلی بگیرید.

شرکت آناجورجیا توانایی گرفتن پذیرش تحصیلی را بدون حضور شما عزیزان دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

ولی اگر قصد تحصیل در مدارس بین المللی در گرجستان و یا دانشگاه های بسیار معتبر گرجی را دارید بایستی یک امتحان و یا حداقل یک مصاحبه را بگذرانید. بنابراین در آن موقع حضور شخص متقاضی الزامی است.

اقامت گرجستان از طریق تحصیل چندان هم کار آسانی نمی باشد و باید تمامی مراحل و شرایط لازم مهیا باشد. بنابراین سعی کنید که از یک مشاور باتجربه استفاده کنید تا سرعت کار شما بیشتر و همچنین هزینه های جاری شما کمتر شود.

اقامت گرجستان از طریق تحصیل

در اول می توان به این نکته اشاره کرد که اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان بسیار متفاوت می باشد.

در اقامت گرجستان متقاضی می تواند چندین سال در این کشور اقامت و زندگی کند و از تمامی حق و حقوق شهروندی این کشور بهره مند شود تنها حق رای دادن و داشتن پاسپورت گرجستان را نخواهد داشت.

اقامت گرجستان از طریق تحصیلی که از راحت ترین روش های اخذ اقامت این کشور می باشد؛ که در صورت اقدام به اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل به فرد متقاضی کارت اقامت گرجستان به اعتبار زمانی یک سال صادر می شود و در صورت ادامه تحصیل، فرد می توانید کارت اقامت خود را تمدید نماید.

توجه داشته باشید فرد متقاضی برای اخذ اقامت تحصیلی خود پس از ارائه مدارک و ثبت نام، نامه ای از مرکز آموزشی اخذ کرده و با تکمیل فرم های مربوطه در جهت اقامت تحصیلی درخواست می دهد و در صورتی که فرد از تحصیل در این کشور منصرف شود بایستی در مدت زمان 45 روز کشور گرجستان را ترک کند.

پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به هر کاری در جهت اقامت گرجستان از طریق تحصیل با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور خودتان تماس حاصل کنید و پس از اطمینان خاطر از ارزشیابی مدارک اقدامات لازم را انجام دهید.

ویزای تحصیلی گرجستان

نکته مهم بعدی اخذ ویزای تحصیلی گرجستان می باشد که برای اتباع کشورهایی که قصد سفر به گرجستان با ویزا را دارند صادق است و نیازی به اخذ ویزای تحصیلی برای کشورهای بدون ویزا جهت سفر به گرجستان نیست. دانشجویان بایستی برای صدور و دریافت آن به سفارت خانه کشور گرجستان واقع در کشور خودشان مراجعه کنند.

ویزای تحصیلی گرجستان که از ویزای نوع c می باشد دارای حداقل 30 روز و حداکثر 90 روز اعتبار زمانی می باشد.

توجه داشته باشید که در صورت تمدید اقامت گرجستان به مدت زمان 6 سال می توانید در سال بعدی جهت دریافت پاسپورت گرجستان و شهروندی این کشور اقدامات لازم را انجام دهید؛ اما این موضوع در مورد دانشجویان صدق نمی کند و دانشجویان اگر کارت اقامت خود را به مدت 6 سال تمدید کنند در سال بعدی نمی توانند جهت اخذ پاسپورت گرجستان و یا حتی اقامت دائم گرجستان اقدام کنند.

شرایط فوق تنها برای افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند و یا شرکتی در این کشور ثبت کرده اند و سرمایه گذاری انجام داده اند، صدق می کند.

تحصیل در گرجستان
تحصیل در گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیلی

تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور گرجستان یکی از موقعیت های تحصیلی مناسب برای دانشجویان غیر بومی با همراه داشتن هزینه های مقرون به صرفه خواهد بود.

این کشور با انداختن امضا پای قرارداد بولونیا به سیستم یکپارچه آموزشی در قاره اروپا ملحق شده و دانشجویان خارجی بسیاری را جهت تحصیل در دانشگاه ها و کالج های خود جذب می کند.

مقاطع تحصیلی در این کشور در مقطع کارشناسی، ارشد، مقطع دکترا می باشد؛ و زمان پذیرش در دانشگاه های این کشور در بهمن و اسفند ماه و در شهریور و مهر ماه انجام می شود.

از مزیت های تحصیل در دانشگاه های گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– امکان اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا پس از فارغ التحصیلی

– هزینه زندگی و تحصیلی مقرون به صرفه

– مدرک مورد تایید برای دانشگاه های اروپا و آمریکا

کیفیت آموزشی مطابق با استانداردهای اروپا

پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور گرجستان به صورت خصوصی و یا دولتی انجام می شود؛ که هر دو این دانشگاه ها تحت نظر وزارت علوم گرجستان بوده و تنها در ساختمان های این دو نوع دانشگاه تفاوت هایی را می توان مشاهده کرد که دانشگاه های دولتی معمولا ساختمان هایی قدیمی و دانشگاه های خصوصی دارای ساختمان های مدرن می باشند.

از مهم ترین مزیت های اقامت گرجستان از طریق تحصیل می توان به این مورد اشاره کرد که به طور مستقیم می توانید با دانشگاه های بین المللی جهان در ارتباط باشید.

در دانشگاه های این کشور معمولا به سه زبان گرجی ، روسی و انگلیسی تدریس می شود. از این جهت متقاضیان بایستی به یکی از این سه زبان رسمی مسلط باشند.

5/5 (6 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

لسلیدزه یکی از معروفترین خیابان های تفلیس

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان

خیابان لسلیدزه تفلیس از دیدنی های پایتخت گرجستان : دیدنی‌های تفلیس آنقدر زیاد هستند که توصیف …

4 دیدگاه

 1. سلام. خسته نباشید،
  برای اقامت از طریق تحصیل کارت پایان خدمت الزامی است ؟

  • با سلام. اگر با پاسپورت قانونی وارد گرجستان شوید کفایت می کند. گرجی ها که کارت پایان خدمت شمارو چک نمی کنند.

   • منظورم اینه که ایران اجازه ی خروج میده ؟

    • با سلام. وقتی پاسپورت دارید و مشکلی هم ندارید قطعا می توانید از ایران خارج شوید. البته اگر مشمول باشید امکان جلوگیری از خروج شما زیاد است. با یک وکیل در ایران مشاوره کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *