خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2019

شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2019

شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2019 : کشور گرجستان یکی از کشورهایی می باشد که به سبب دارا بودن شرایطی خاص در زمینه اشتغال و امنیت سرمایه گذاری، مورد توجه بسیاری از مهاجران کشورهای پیرامون خود می باشد. راه های مختلفی برای اخذ اقامت در این کشور وجود دارد؛ که از مهمترین آنها می توان، به اخذ اقامت با ثبت شرکت، اخذ اقامت با خرید ملک، اخذ اقامت با یافتن شغل و … اشاره نمود.

در این مقاله، سعی داریم ابتدا توضیحاتی را در ارتباط با گرجستان بیان نموده و در ادامه نیز، شرایط اخذ اقامت گرجستان را بررسی نماییم.

گرجستان

کشور گرجستان یکی از کشورهای آسیای میانه می باشد که با کشورهای روسیه، دریای سیاه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکیه هم مرز می باشد؛ زبان رسمی این کشور، گرجی است و فرهنگ این کشور، برگرفته از فرهنگ های غنی، اصیل و ریشه دار قفقاز می باشد.

آب و هوای این کشور بسیار متنوع بوده و بخش عظیمی از این کشور توسط ارتفاعات و کوهستان ها پوشیده شده است.

این کشور دارای پتانسیل بسیار بالایی در زمینه جذب گردشگر می باشد. داشتن پیشینه ای درخشان، با قدمت چند هزار ساله و همچنین مناظر زیبا و بکر طبیعی، این کشور را جزو کشورهای ممتاز منطقه از نظر مقصد گردشگران تبدیل نموده است.

شرایط اخذ اقامت گرجستان
شرایط اخذ اقامت گرجستان

با گسترش روز افزون گرایش به مهاجرت در کشورهای مختلف که به دلایل گوناگونی انجام می شود، اخذ اقامت و آگاهی از شرایط اخذ اقامت گرجستان، یکی از مباحث داغ و کلیدی در این مهم می باشد؛ این در حالی است که گزینش و انتخاب گرجستان، به عنوان قطب ویژه ای جهت مهاجرت و اخذ اقامت از میان سایرکشورها، می تواند بهترین گزینه محسوب گردد.

شرایط اخذ اقامت گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2019 : امنیت بالا، وضعیت ایده ال کار و تجارت، سهولت پیدا کردن کار و حرفه، ثبت سریع و آسان انواع شرکت ها، وضعیت مناسب درآمدی و سرمایه گذاری و خرید ملاک و زمین با مبالغ ارزان، از جمله مهم ترین دلایلی می باشد که توجه هر مهاجر یا متقاضی را برای ادامه زندگی، یافتن شغل و اقامت دائم گرجستان جلب می سازد.

کشور گرجستان که به عنوان یک نقطه مهم استراتژیکی بین قاره های اروپا و آسیا محسوب می گردد، یکی از کشورهای مورد توجه برای اقامت دائمی می باشد و پیوستن آن به اتحادیه اروپا، می تواند آینده این کشور را نیز درخشان تر نماید.

شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2019 میلادی با توجه به نوع اقامت، دارای شرایط متفاوتی و متنوعی خواهد بود؛ که لازم است ابتدا نوع اقامت مشخص شده، و سپس شرایط آن بیان گردد.

از انواع شرایط اخذ اقامت در کشور گرجستان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

الف)شرایط اخذ اقامت گرجستان به شیوه ثبت شرکت

نوعی از اقامت در گرجستان با ثبت شرکت برای متقاضیان امکان پذیر می باشد؛ بنابراین اگر می خواهید از این طریق، شرایط اخذ اقامت در کشورگرجستان را کسب کنید، باید از فرآیند آن آگاه باشید تا براحتی اقامت دائم خود را در گرجستان میسر سازید.

شرایط اخذ اقامت گرجستان با ثبت شرکت عبارتند از:

– درخواست ثبت شرکت که کمتر از 48 ساعت طول می کشد.

– اجاره نمودن محل کار و دفتر برای بازدید بازرسین و مأموران مالیاتی الزامی است .

– داشتن سابقه فعالیت حداقل چند ماه کاری و پرداخت حقوق به کارکنان.

– داشتن مدارک شرکت شامل، مهر شرکت، پروانه و مجوز فعالیت، کد مالیاتی و اساسنامه که به دو زبان انگلیسی و گرجستانی ترجمه شده باشد.

ب) شرایط اخذ اقامت گرجستان به شیوه گواهی اشتغال به کار یا کارمندی

این نوع اقامت به نام اقامت کارمندی گرجستان یا اقامت کاری معروف می باشد که می تواند با داشتن مهارت و حرفه و درخواست نیروی کار از طرف کار فرمای گرجستانی، برای متقاضیان صورت گیرد؛ و برای کارمندان نیز با ارائه نامه درخواست به اداره مهاجرت و دریافت تأییدیه آن، ممکن می گردد.

در این شکل از اقامت، می بایست شرکت طرف قرارداد در گرجستان، با شما قرارداد کاری ببندد؛ تا از این طریق شرایط اخذ اقامت گرجستان را برای خودتان ممکن سازید.

ج) شرایط اخذ اقامت گرجستان به شیوه ازدواج با یک شهروند گرجستان

در این نوع اقامت باید ازدواج با مرد یا زن گرجستانی به مدت سه سال به تأیید دستگاه های نظارتی و امنیتی دولت گرجستان برسد؛ تا ثابت شود ازدواج به دلیل اقامت نبوده است.

چنانچه برای دولت گرجستان اثبات شود، ازدواج صوری بوده است، متقاضی از گرجستان اخراج و امکان برگشت و اقامت برای وی غیر ممکن می گردد.

دولت گرجستان با دقت و وسواس بسیار زیادی مجوزهای لازم را برای اخذ اقامت از این طریق صادر می کند.

د) شرایط اخذ اقامت گرجستان به شیوه خرید ملک

یکی از شیوه هایی که اخیراً برای اخذ اقامت در کشور گرجستان رایج شده است، خرید ملک و خانه در این کشور است؛ در این شیوه براحتی با خرید یک ملک به مبلغ 35 هزار دلار می توانید اقامتی یک ساله را داشته باشید؛

و هر سال هم امکان تمدید آن را خواهید داشت. در شرایط کنونی، ساده ترین و معمول ترین روش اخذ اقامت در این کشور، خرید ملک می باشد و بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت در این کشور، از این طریق اقدام می نمایند.

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک
اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

ه) شرایط اخذ اقامت گرجستان به شیوه تحصیل 

در صورتی که نوع اقامت متقاضی، ادامه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کشور گرجستان باشد، باید نامه ای از دانشگاه یا یکی از مراکز آموزش عالی را به اداره مهاجرت تحویل نموده تا بتواند اخذ اقامت خود را ممکن سازد.

قبل از اخذ اقامت، باید متقاضی مدارک و اسناد خود را به یکی از دانشگاه های گرجستان ارسال نماید، تا بعد از ارزیابی و بررسی کارشناسان مربوطه، پذیرش وی قطعی شود.

امکان ادامه تحصیل در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی برای متقاضیان در کشور گرجستان وجود دارد و مدارک تحصیلی صادر شده در اغلب کالج ها و دانشگاه های این کشور، معتبر بوده و ارزش بین المللی دارند.

و) شرایط اخذ اقامت گرجستان به شیوه سرمایه گذاری

در این شیوه، متقاضی باید نوعی سرمایه گذاری را در کشور گرجستان با مبلغ حداقل 300 هزار لاری ( واحد پول گرجستان ) انجام دهد؛ تا علاوه بر امکان اخذ اقامت دائم، حتی امکان اخذ شهروند گرجستانی نیز برای فرد مسجل گردد.

در این نوع اقامت، باید تمامی هزینه ها، پرداخت های گوناگون و نوع سرمایه گذاری در گرجستان با ارائه مدارک و رسیدهای بانکی دقیقاً مشخص گردد؛ تا همه چیز کاملاً روشن و شفاف باشد؛

و متقاضی مورد اتهام پولشویی از طرف دولت گرجستان و بازرسین مربوطه، قرار نگیرد.

دولت گرجستان و مأموران آن در این زمینه بسیار حساس بوده و با دقت بسیار بالایی کلیه مدارک و شرایط لازم را بررسی می نمایند.

بعد از تأیید از سوی دولت گرجستان، متقاضی صلاحیت لازم و شرایط اخذ اقامت گرجستان را خواهد داشت که براحتی می تواند موفق به اخذ اقامت دائم گرجستان شود.

5/5 (15 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه لوبیانی گرجستان

طرز تهیه لوبیانی گرجستان

طرز تهیه لوبیانی گرجستان : لوبیانی از غذاهای لذیذ گرجی محسوب می شود که طرفداران …

2 دیدگاه

  1. درود بر شما و نوروزتان پیروز. آیا از طریق قهرمان ورزشی امکان اخذ پاسپورت گرجستان وجود دارد؟

    • درود بر شما و نوروز شما هم پیروز…..بله امکان پذیر است ولی در ابتدا از شما در رشته ورزشی تخصصی تان یک تست گرفته می شود. جهت اطلاع از جزئیات آن با ما تماس بگیرید.موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *