خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / سفر به گرجستان با اتوبوس

سفر به گرجستان با اتوبوس

سفر به گرجستان با اتوبوس

سفر به گرجستان با اتوبوس : گرجستان کشوری باستانی با مناظر زیبا و بدیع، تاریخ و فرهنگ غنی چندهزار ساله محل تلاقی فرهنگ شرق و غرب و متاثر از تمدن ایران، ترکیه و روسیه بوده لذا جذابیت های فراوانی برای گردشگران دارد.

کشور گرجستان به دلیل نزدیکی به ایران یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان در سالهای اخیر بوده و روز به روز در حال توسعه صنعت گردشگری خود می باشد.

چنانچه می خواهید سفری پرماجرا به کشور گرجستان داشته و از زیبائی های مسیر تا رسیدن به گرجستان بهره مند شوید سفر به گرجستان با اتوبوس را انتخاب نمائید.

سفر به گرجستان با اتوبوس
سفر به گرجستان با اتوبوس

هرچند که برای سفر به گرجستان با اتوبوس بایستی برنامه ریزی کرده و بهترین زمان برای سفر به گرجستان را انتخاب کنید.

تهیه ویزا در سفر به گرجستان با اتوبوس

پیرو مذاکرات صورت گرفته مابین دو کشور ایران و گرجستان در حال حاضر جهت ورود به کشور گرجستان تا 45 روز نیاز به صدور ویزا نمی باشد لذا گردشگران ایرانی می توانند به آسانی و همانند سفر به ترکیه و یا ارمنستان بدون ویزا به گرجستان بروند.

حذف صدور روادید در سالیان اخیر موجب افزایش تقاضای گردشگران ایرانی برای سفر به گرجستان شده است.

انواع مسیرها در سفر به گرجستان با اتوبوس

جهت سفر به گرجستان با اتوبوس و مسیر زمینی می توانید یکی از مسیرهای آذربایجان، ارمنستان و یا ترکیه را انتخاب نمائید.

جهت رفتن از مسیر کشور آذربایجان شما می بایست ابتدا از تهران به باکو و سپس از باکو به تفلیس بروید.

جهت ورود به کشور آذربایجان باید از مرز آستارا در نزدیکی شهر آستارا عبور کنید.جهت استفاده از مسیر کشور ارمنستان شما ابتدا از تهران به ایروان رفته و سپس از ایروان به تفلیس می روید.

جهت ورود به کشور ارمنستان باید از مرز نوردوز در نزدیکی شهر جلفا عبور کنید.

البته سرویس های مذکور از شهر تبریز هم راه اندازی شده است و چنانچه ساکن تبریز هستید می توانید سفر خود را از آنجا آغاز نمائید.

اما راحت ترین و سریع ترین مسیر جهت سفر به گرجستان با اتوبوس عبور از کشور ترکیه است.

برای اینکار شما باید ابتدا به مرز بازرگان رفته و وارد خاک کشور ترکیه شوید سپس از طریق ترابوزان و عبور از مرز سارپی خود را به شهر باتومی برسانید.

همچنین پس از ورود به ترکیه می توانید از طریق مرز واله واردگرجستان شده و به سوی تفلیس بروید.

مدارک مورد نیاز در سفر به گرجستان با اتوبوس

شما جهت سفر به گرجستان تا 45 روز نیاز به ویزا ندارید لذا از جمله مدارک مورد نیاز جهت سفر پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار، قبض پرداخت عوارض خروج از کشور، مدارک شناسایی و تهیه بلیط اتوبوس را می توان نام برد.

برای تهیه بلیط اتوبوس شما می توانید به ترمینال اتوبوسرانی غرب تهران یا پایانه اتوبوسرانی میدان آزادی و یا پایانه اتوبوسرانی بیهقی واقع در میدان آرژانتین مراجعه و طبق برنامه زمابندی موجود و برنامه سفر خود اقدام به تهیه بلیط برای سفر به گرجستان با اتوبوس نمائید.

فاصله تهران تا تفلیس و باتومی در سفر به گرجستان با اتوبوس

جهت سفر به گرجستان با اتوبوس شما باید از تهران تا شهر تفلیس حدود 1700 کیلومتر را طی کنید.

مدت زمان سفر بسته به زمان توقف در مرز و شلوغی جاده ها و شرایط آب و هوایی دارد ولی بطور متوسط یک شبانه روز را باید در نظر بگیرید.

سفر به گرجستان - مرز سارپ نزدیکی باتومی
سفر به گرجستان – مرز سارپی نزدیکی باتومی

جهت سفر به گرجستان با اتوبوس و به مقصد باتومی باید حدود 1400 کیلومتر را طی نمائید. مدت زمان سفر هم با در نظر گرفتن شرایط حدود یک شبانه روز طول می کشد.

امنیت جاده در سفر به گرجستان با اتوبوس

جهت سفر به گرجستان با اتوبوس نگران امنیت جاده ها و همچنین امنیت در کشور گرجستان نباشید.

تنها این نکته را در نظر بگیرید که به دلیل اینکه مسیر منتهی به تفلیس از کشورهای ارمنستان و آذربایجان کوهستانی است در فصول سرد سال از جمله پائیز و زمستان بهتر است که از مسیر ترکیه تردد نمائید.

بطور کلی مسیر ترکیه -گرجستان از نظر وضعیت جاده ها و شبکه بزرگراهی در موقعیت بهتری نسبت به ارمنستان و آذربایجان قرار دارد لذا اکثر مسافرین جهت سفر به گرجستان با اتوبوس این مسیر را انتخاب می کنند.

سفر به گرجستان با اتوبوس لذت بخش است
سفر به گرجستان با اتوبوس لذت بخش است

از نظر امنیت در کشور گرجستان نیز این نکته را یادآوری می کنیم که کشور گرجستان جهت توسعه صنعت گردشگری خود هزینه های بالایی انجام داده و امنیت و سلامت گردشگران را در خاک خود تضمین نموده است.

گواه این مطلب رتبه بالای امنیت کشور گرجستان بوده بطوریکه کسب رتبه سوم امنیت در دنیا توسط گرجستان گویای این مطلب است.

از این رو با خیال آسوده و حتی به تنهایی به گرجستان سفر کرده و از دیدنی های این کشور تاریخی لذت ببرید.

پول ملی گرجستان

واحد پول گرجستان لاری نام دارد و در اختصار و تابلوهای صرافی GEL ذکر می شود.

یکصد دلار آمریکا  در حال حاضر معادل 260 لاری گرجستان می باشد ، یا به عبارتی دیگر هر یک دلار آمریکا در حال حاضر 2.60 لاری گرجستان است .

جهت سفر به گرجستان شما نیاز به لاری دارید لذا می توانید در ایران مقداری لاری تهیه نمائید. چنانچه تهیه لاری مقدور نبود می توانید دلار تهیه و در گرجستان با مراجعه به صرافی آن را به لاری تبدیل کنید.

اقامتگاههای تفلیس در سفر به گرجستان

شما بسته به سلیقه و میزان بودجه در نظر گرفته برای سفر خود می توانید سفری اقتصادی و یا لوکس و پرهزینه را برنامه ریزی نمائید.

چنانچه می خواهید هزینه کمی برای اقامت خود در سفر به گرجستان با اتوبوس در نظر بگیرید می توانید از هاستل ها و یا آپارتمان های کم هزینه استفاده نمائید.

سفر به گرجستان با اتوبوس - هتل ها
سفر به گرجستان با اتوبوس – هتل ها
  • هتل : انواع بسیار مختلفی از هتل های 2، 3، 4 و 5 ستاره در شهر تفلیس وجود دارند که قیمت آنها بسته به نوع امکانات و درجه بندی از حدود 40 لاری به بالا بازای هر شب اقامت متفاوت است.
  • آپارتمان و سوئیت : هزینه اجاره آپارتمان و سوئیت با توجه به محل آن، تعداد اتاق، امکانات فاصله تا مرکز شهر متفاوت است. شما می توانید آپارتمان و سوئیت را از شبی 30 لاری اجاره کنید.
  • هاستل : هاستل به اقامتگاه یا خوابگاه گفته می شود و شما می توانید در آن تخت اجاره نموده و از امکانات مشترک آنها نیز استفاده نمائید. شما با پرداخت حداقل 10 لاری می توانید برای یک شب تخت اجاره کنید.
4.6/5 (8 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران : با توجه به داغ شدن موضوع واردات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *