سفرنامه گرجستان

سفرنامه گرجستان

سفرنامه گرجستان به تشریح کشور گرجستان می پردازد، کشوری دیدنی و با جاذبه های فراوان که یکی از مقاصد گردشگری سال های اخیر به خصوص در میان ایرانیان گشته است.

فرهنگ غنی و جاذبه های طبیعی و تاریخی به همراه امکانات گردشگری و مردم خونگرم و میهمان نواز سبب توسعه صنعت گردشگری گرجستان شده است. به همین دلیل و دلایل فراوان دیگری که بایستی از نزدیک ببینید ، سفر به گرجستان را به شما توصیه می کنیم.

شهرهای مهم گرجستان تفلیس و باتومی بوده که سالانه پذیرای تعدادی زیادی توریست از سراسر جهان است.

سفرنامه گرجستان به معرفی کشور گرجستان، جاذبه های تاریخی، شهرهای مهم توریستی، نقاط دیدنی و اطلاعات کلی در مورد سفر به گرجستان است.

کشور گرجستان کشوری هزار رنگ و با پیشینه تاریخی و باستانی، امکانات و زیرساخت های گردشگری مناسب و مردمی خونگرم و میهمان نواز پذیرای میلیونها گردشگر از سراسر جهان بوده و خاطرات بیاد ماندنی و زیبایی را در ذهن گردشگران برجای می گذارد.

سفرنامه گرجستان

سفرنامه گرجستان

کشور گرجستان در منطقه آسیای میانه و پل ارتباطی آسیا و اروپا بوده و از موقعیت استراتژیکی بهره مند است. در سفرنامه گرجستان اطلاعات کلی در مورد این قطعه ای از بهشت بر روی زمین برای شما بازگو می کنیم.

سفرنامه گرجستان : روش های سفر به گرجستان

در سفرنامه گرجستان روش های سفر به گرجستان به دو صورت زمینی و هوایی انجام می پذیرد.

چنانچه از طریق هوایی می خواهید به گرجستان سفر کنید می توانید از یکی از خطوط هوایی داخلی مانند قشم ایر و کیش ایر و یا خط هوایی گرجستان به نام Georgia Airways بلیط تهیه نمائید.

چنانچه می خواهید در سفرنامه گرجستان سفری پرماجرا را تجربه نموده و از زیبایی های مسیر نیز لذا ببرید و البته هزینه کمتری برای سفر خرج کنید می توانید از راه زمینی و با اتوبوس و یا خودروی شخصی خود به آنجا بروید.

جهت سفر زمینی می توانید از ترمینال غرب و بیهقی تهران بلیط تهیه نموده و یا از تبریز شروع به حرکت کنید. بهترین راه زمینی سفر از راه ترکیه است.

شما می توانید از ترکیه به تفلیس و یا باتومی رفته و سفر پرماجرای خود را آغاز نمائید.

سفرنامه گرجستان : شهرهای توریستی گرجستان

در بخش شهرهای توریستی گرجستان در سفرنامه گرجستان به معرفی شهرها و ایالت های گرجستان می پردازیم. کشور گرجستان به 12 استان تقسیم بندی شده است. از این 12 استان دو استان آبخازیا و اوستیای جنوبی از گرجستان به زور جدا شده اند ( طی جنگ سال 2008 میلادی بین روسیه و گرجستان ) که در شمال غربی گرجستان و مجاور دریای سیاه و مرز جنوبی روسیه و استان آجاریا در جنوب غربی گرجستان و مجاور دریای سیاه و مرز شمالی ترکیه خودمختار هستند.

بنابراین با احتساب جدایی آبخازیا و اوستیای جنوبی از گرجستان ، در حال حاضر این کشور 10 استان دارد.

استان تفلیس به مرکزیت تفلیس و استان آجارستان به مرکزیت باتومی دو شهر عمده و مهم توریستی گرجستان بشمار می روند.

سفر به تفلیس در سفرنامه گرجستان

سفر به تفلیس در سفرنامه گرجستان می تواند شما را با فرهنگ غنی و باستانی کشور گرجستان آشنا سازد.

تفلیس پایتخت گرجستان و مهمترین شهر گرجستان است. در واقع تمام اتفاقات مهم کشور در تفلیس صورت می پذیرد.

از جمعیت حدود پنج میلیون نفری گرجستان نزدیک به نیمی از آنها در تفلیس زندگی می کنند.

تفلیس شهری باستانی با انواع ساختمانها،  قلعه ها، کلیساهای قدیمی و مناظر بکر و طبیعی اطراف شهر و رودخانه متکواری که از وسط شهر می گذرد همانند تاریخ مصور کشور گرجستان، اوقات فراموش نشدنی را برای شما رقم می زند.

دیدنی های شهر تفلیس در سفرنامه گرجستان   

دیدنی های شهر تفلیس در سفرنامه گرجستان شامل جاذبه های طبیعی و مناطق بکر و کوهستانی اطراف شهر همانند :

دریاچه لیسی، دریاچه لاک پشت، دریاچه تفلیس و رودخانه متکواری، شهر سیغناغی ، کوه قازبکی و کلیسای گرگتی ترینیتی و ساحل سیمون آیلند، آثار باستانی و تاریخی همانند مجمسه مادر گرجستان یا کارتلیس ددا، قلعه ناریکالا، حمام های گوگرد، کلیسای سنت نیکلاس، کلیسای متخی و مجسمه یادبود شاه واختانگ، کلیسای سامبا و شهر سنگی اوپلیستیخه، خیابان ها و مکان های دیدنی شهر از جمله میدان آزادی،‌خیابان روستاولی، پل صلح و دوستی بر روی رودخانه متکواری و باغ گیاهشناسی، موزه های دیدنی مانند موزه ملی گرجستان، موزه پول تفلیس، موزه هنرهای معاصر، موزه قوم نگاری و موزه عروسکها و یا مراکز تفریحی مانند پارک آبی جینو، پارک ورا، تله کابین و بام تفلیس، پارک متاتسمیندا و پارک ریکه را از نزدیک دیدن کنید.

سفرنامه کشور گرجستان

سفرنامه کشور گرجستان

در سفرنامه گرجستان غذاهای گرجی جایگاهی خاص دارند، انواع رستورانها و کافه ها با سرو انواع غذاها و خوراکی های رنگارنگ، متنوع و دلچسب گرجی مانند چورچخلا، چاکاپولی، کوبداری، خاچاپوری، ساتسیوی، خینکالی، لوبیو و ششلیک یا متسوادی در خیابان های مجاور رودخانه متکواری، خیابان آقماشنبلی و خیابان شاردنی پذیرای شما هستند.

همچنین انواع مراکز خرید بزرگ شامل برندهای مختلف مانند ایست پوینت، تبیلیسی مال و بازار سنتی واگزال، لیلو و بازار پل خشک می باشد که می توانید نسبت به تهیه سوغاتی و لوازم مورد نیاز اقدام نمائید.

همانطور که می بینید گزینه های بسیار زیادی در شهر تفلیس جهت لذت بردن از بزرگترین شهر منطقه قفقاز و داشتن اوقات خوش پیش روی شماست.

سفرنامه گرجستان : هتل های گرجستان

بخش دیگری از سفرنامه گرجستان به رزرو و انتخاب هتلهای گرجستان مربوط می شود.

چنانچه مقصد سفر شما یکی از شهرهای تفلیس و یا باتومی است گزینه های متعددی پیش روی شماست و می توانید در هر یک از این شهرها به انتخاب هتل های لوکس و پنج ستاره تا هتلهای اقتصادی و سه ستاره و یا مسافرخانه و اجاره آپارتمان بپردازید.

اگر با تور به گرجستان سفر می کنید انتخاب هتل با توجه به هزینه پرداخت شده صورت می گیرد اما چنانچه خود می خواهید اقدام به رزرو هتل نمائید این کار شدنی است.

کافی است وارد یکی از سایت های رزرو هتل آنلاین شده و اقدام به انتخاب هتل نمائید. با توجه به اینکه گرجستان نیاز به ویزا ندارد می توانید با دانستن کمی دانش زبان انگلیسی خودتان اقدام به تهیه بلیط هواپیما و رزرو هتل نموده و به گرجستان سفر کنید.

سفر به باتومی در سفرنامه گرجستان 

سفر به باتومی در سفرنامه گرجستان بخش مفرح و هیجان انگیزی برای شما می تواند باشد.

چنانچه از شهر تفلیس به باتومی می روید می توانید از اتوبوس و یا قطار استفاده نمائید.

فاصله تفلیس و باتومی در حدود 400 کیلومتر است. بندر باتومی شهر ساحلی و توریستی در سواحل دریای سیاه و مجاورت مرز کشور ترکیه واقع شده است.

شهر باتومی به دلیل سواحل زیبای دریای سیاه و آفتاب دلپذیر آن همه ساله پذیرای میلیونها گردشگر خارجی است.

در سال های اخیر نیز انواع امکانات و زیرساختهای لازم جهت توسعه صنعت گردشگری ایجاد شده است و سفر به باتومی خاطرات زیبایی در سفرنامه گرجستان برای شما برجای می گذارد.

شما می توانید اقامتی لوکس و تجملاتی را در هتل های لوکس و پنج ستاره باتومی تجربه کنید و یا هتل ها و مراکز ارزان قیمت را انتخاب نمائید.

علاوه بر لذت بردن از سواحل دریای سیاه و ورزشها و تفریحات آبی و شنا کردن، در مدت اقامت در باتومی گزینه های دیگری هم جهت گذراندن اوقات خود دارید.

بازدید از مراکزی مانند کلیسای جامع مادر مقدس، میدان اروپا، برج الفبا، پارک میراکل، مرکز تجاری باتومی، فانوس دریایی، بلوار زیبای باتومی، مجسمه های فلزی علی و نینو، پارک دلفین ها، تله کابین آرگو، پارک آبی، باغ گیاه شناسی، میدان پیازا و بسیاری مکان های دیگر را می توان بازدید نموده و اوقاتی خوش در سفرنامه گرجستان خود سپری کنید.

5/5 (3 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *