خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / سرمایه گذاری سودآور در گرجستان

سرمایه گذاری سودآور در گرجستان

سرمایه گذاری سودآور در گرجستان : در سال های اخیر، کشور گرجستان، به یکی از مکان های سرمایه گذاری مردم و سرمایه گذاران ایرانی، تبدیل شده است. برای سودبخش بودن سرمایه گذاری در گرجستان، باید به عواملی توجه کرد که در زیر آنها را بیان می کنیم .

بررسی موقعیت سرمایه گذاری سودآور در گرجستان

نکاتی که برای سرمایه گذاری در گرجستان باید به آنها توجه نمود به شرح زیر است :

کشور گرجستان یک کشور کوچک با جمعیتی در حدود 5.000.000 نفر است و جزو کشورهای کم جمعیت محسوب می شود.

از طرف دیگر درآمد سرانه مردم گرجستان نسبتا کم است ولی از آنجایی که فاصله گرجستان تا ایران کم است، هزینه رفت و آمد برای ایرانیان، گزاف نخواهد بود.

سرمایه گذاری سودآور در گرجستان
سرمایه گذاری سودآور در گرجستان

مالیات در این کشور به نسبت کشورهای توسعه یافته کمتر است و رشد اقتصادی گرجستان رو به جلو می باشد. اگر قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی و دامپروری در گرجستان

اقلیم مناسب کشور گرجستان زمینه را برای دامپروری و کشاورزی فراهم کرده است.

ولی با توجه به جمعیت کم کشور، احتمالا تمام محصولات در گرجستان فروش نخواهد رفت و باید صادرات به کشورهای همسایه را هم در نظر گرفت. از طرف دیگر کشاورزی در گرجستان صنعتی نیست و به صورت سنتی انجام می شود.

ولی نکته مهم این است که در کشور گرجستان، زمین های کشاورزی به اتباع خارجی فروخته نمی شوند و این امر می تواند کار سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری را کمی مشکل کند.

البته از طرف دولت گرجستان زمین کشاورزی و دامپروری به سرمایه گذارهای خارجی در قالب بیزینس پلن، بصورت رایگان و با مدت زمان طولانی واگذار می شود ولی مالکیت به اشخاص خارجی نمی دهند. همچنین می توان با اتباع گرجستان و کشاورزان این کشور طرح های مشارکتی را اجرا کرد و یا زمین های آنها را برای بلند مدت اجاره نمود.

در حال حاضر دولت گرجستان به طرح های توسعه صنعتی در بخش کشاورزی و دامپروری در گرجستان بسیار اهمیت می دهد و حتی میتوان به جز زمین رایگان ، وام های بلند مدت نیز دریافت کرد.

البته یک تبعه خارجی نمی تواند کل سرمایه گذاری پروژه را از دولت گرجستان وام دریافت کند بلکه می تواند بخشی از آن را از بانکها به صورت وام بلند مدت با سود کم دریافت کند.

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گرجستان
سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان برای احداث گلخانه

در این کشور، قسمت عمده محصولات کشاورزی در فضای باز تولید می شود و همین امر باعث شده است که، در فصل هایی از سال که به دلیل سرما محصولات کشاورزی ندارند، آنها را از کشورهای همسایه وارد کنند و همین امر باعث افزایش هزینه این محصولات می شود.

محصولاتی نظیر گوجه فرنگی، خیار، سیب زمینی و پیاز را می توان در گلخانه مدرن کاشت و از این طریق به سرمایه گذاری سودآور در گرجستان رسید.

صیفی جات در گرجستان مانند : خیار سبز ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای ، بادمجان و همچنین سیب زمینی و پیاز مصرف بسیار بالایی دارند از این رو در ماه های سرد سال می توان با احداث گلخانه در گرجستان این محصولات مهم را کشت و سود سرشاری را از آن دریافت کرد.

البته نباید فراموش کرد که هزینه انرژی در گرجستان بالاست و همین امر استفاده از بنزین ، گازوئیل ، گاز و برق را برای گلخانه مشکل می کند زیرا هزینه تمام شده تولید محصولات را بسیار بالا می برد و فروش آنها را غیرممکن می سازد.

بنابراین استفاده از سوخت های فسیلی نظیر زغال سنگ یا چوب خشک و نظیر آنها برای تامین انرژی گرمایی در گلخانه ها ضروری است زیرا بسیار ارزان هستند.

احداث گلخانه در گرجستان
احداث گلخانه در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان برای پرورش آبزیان

پرورش آبزیان در کشور گرجستان، در حال رشد می باشد و کشور هم تسهیلات مناسبی برای سرمایه گذاران این بخش در نظر گرفته است.

از طرفی تقاضا برای محصولات دریایی در این کشور بسیار بالا می باشد. دسترسی به چشمه ها و آب های تمیز برای پرورش ماهی آب های شیرین و همچنین امکان پرورش صدف و ماهی آب های شور با دسترسی به آب دریای سیاه، امکان سرمایه گذاری در این بخش را میسر کرده است.

سرمایه گذاری سودآور در گرجستان برای پرورش آبزیان شامل پرورش انواع ماهی ها مانند : ماهی قزل آلا و سالمون.

پرورش آبزیان دیگر شامل : پرورش انواع صدف ها ، خرچنگ ها و …. برای مصارف خوراکی.

سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز در گرجستان

کشور گرجستان شرایط خوبی برای پیوستن به اتحادیه اروپا در آینده را دارد و ساخت و ساز و نوسازی در این کشور، می تواند یک سرمایه گذاری سودآور در گرجستان باشد. زیرا یکی از استانداردهای اروپا نوسازی زیرساخت های شهری و همچنین ساختمان ها است.

سود این سرمایه گذاری می تواند بالغ بر 60 % باشد. ساخت و ساز می تواند در سه زمینه مسکونی، اداری و تجاری باشد که کاربری مسکونی، طالب بیشتر دارد و سودآورتر است.

شرکت های بزرگ چند ملیتی از کشورهای مختلف به خصوص از کشورهای اروپایی سرمایه گذاری مناسبی را در بخش ساخت و ساز گرجستان انجام داده اند و روز به روز هم علاقه مندی سرمایه گذارها به بخش ساخت و ساز در گرجستان بیشتر می شود.

ساخت و ساز در گرجستان
ساخت و ساز در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان در زمینه گردشگری

بر اساس آمار، در سال 2018 نزدیک به جمعیت اصلی کشور گرجستان، به عنوان توریست وارد این کشور شده اند.

بنابراین ایده احداث هتل و مراکز خرید می تواند در شهرهای پر رفت و آمدی مانند تفلیس و باتومی بسیار مناسب باشد.

همچنین احداث رستوران یا کافی شاپ، در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ شهر نیز راهی مناسب برای سرمایه گذاری سود آور در گرجستان می باشد.

البته بایستی توجه داشت که کلیه طرح ها و پروژه ها بایستی دارای پلن و برنامه ریزی مشخصی باشند و یک کارشناس باتجربه اقتصادی در گرجستان ، شخص سرمایه گذار را راهنمایی کند در غیر اینصورت امکان موفقیت کمرنگ می شود.

در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه ایجاد یک سرمایه گذاری سودآور در گرجستان را دارید می توانید با کارشناسان باتجربه آناجورجیا مشورت کنید. بهترین مشاوره های اقتصادی در گرجستان را برای کاهش درصد ریسک سرمایه گذاری به شما ارائه خواهیم داد. با آرزوی موفقیت برای تمامی کارآفرینان و سرمایه گذاران در کشور گرجستان.

سرمایه گذاری در بخش انرژی گرجستان

سرمایه گذاری در بخش انرژی نیز می تواند یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری سودآور در گرجستان باشد. با توجه به منابع آبی فراوان در کشور گرجستان و همچنین بادخیز بودن منطقه می توان بر روی تولید برق از طریق جریان باد یا آب نیز حساب کرد.

البته تولید برق از روش های مختلف دیگری نیز انجام می شود در حال حاضر، از جمله تولید برق از زباله های شهری.

به هر حال سرمایه گذاری در بخش انرژی می تواند یک سرمایه گذاری تقریبا با کمترین ریسک و خطر محسوب شود زیرا انرژی تولید شده توسط شرکت خصوصی شما تضمین خرید از سوی دولت گرجستان می شود و یا می توان آن را به سادگی صادر کرد. زیرا همیشه برای برق و تولید انرژی های پاک مشتری یافت می شود.

سرمایه گذاری در بخش انرژی گرجستان می تواند بسیار مناسب و سودآور باشد ولی میزان سرمایه گذاری در چنین بیزینس هایی معمولا خیلی بالاست و از عهده هرکسی بر نمی آید. بنابراین مخصوص سرمایه گذاران خاص است.

5/5 (7 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان : طبق شواهد باستانی، فرهنگ پرورش زنبور عسل در گرجستان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *