خانه / اقامت گرجستان / سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم

سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم

کشور گرجستان به دلیل واقع شدن بین دو قاره اروپا و آسیا و احتمال ملحق شدن به اتحادیه اروپا و از طرفی بخاطر هزینه های پائین برای کار از گزینه های بسیار خوب برای سرمایه گذاران محسوب می شود. طبق قوانین دولت گرجستان، سرمایه گذاران و کارآفرینان در بیشتر موارد می توانند براحتی اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند و از مزایای آن بهره مند گردند.

سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم

سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور در سال های اخیر بسیار مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است. برای دریافت اقامت دائم کشور گرجستان چندین راه وجود دارد.

برای نمونه چنانچه یک فرد خارجی با شخصی که تبعه گرجستان است ازدواج کند می تواند اقامت دائم گرجستان را دریافت نماید.

همچنین در صورتیکه که فردی در بازه زمانی 6 سال در کشور گرجستان باشد و به اندازه کافی در این کشور حضور داشته باشد و کارت اقامت موقت خود را بصورت متوالی تمدید کرده باشد، می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم
سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم

همچنین افراد خارجی می توانند به راحتی با سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور از مزایای این اقامت بهره مند گردند.

قابل ذکر است که دریافت کارت اقامت دائم و شهروندی دو مقوله جدا از هم هستند. کسانی که کارت اقامت دائم دارند نمی توانند از حقوق شهروندی همانند رای گیری و شرکت در انتخابات کشور، استفاده از وام های بانکی و موارد دیگر بهره مند گردند.

طبق قوانین مصوب کشور، برای سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور باید حداقل مبلغ 300 هزار لاری به عنوان سرمایه به فعالیت مورد نظر اختصاص داده شود و اگر فرد سرمایه گذار در گرجستان ملکی بخرد نمی تواند آن را جزو سرمایه خود به حساب بیاورد.

در صورتیکه فرد سرمایه گذار مبلغ کمتری برای فعالیت خود اختصاص دهد برای اخذ اقامت دائم می تواند از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی اقدامات لازم را انجام دهد.

کارت اقامت دائم که از طریق سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم برای افراد صادر می گردد دارای اعتبار 5 ساله است که بعد از اتمام این مدت زمان می توانند به راحتی برای تمدید آن اقدام نمایند و تا پایان عمر در کشور گرجستان بمانند.

انواع سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم

انواع سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم به همراه آن در بخش های مختلف قابل اجرا می باشد. کشور گرجستان با وسعت کم و جمعیت حدودا پنج میلیون نفری خود گنجایش سرمایه گذاری موفق در همه زمینه های شغلی ندارد و می بایست با بررسی و تحقیق تجارت های مناسب و سودمند در این کشور را پیدا و فعالیت در آن رشته را آغاز نمود.

در بحث سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور می توان ساخت و ساز در دو شهر تفلیس و باتومی را در نظر گرفت که بسیار مورد توجه قرار گرفته و از سود بالایی برخوردار است.

اخذ اقامت دائم گرجستان با سرمایه گذاری
اخذ اقامت دائم گرجستان با سرمایه گذاری

همواره یکی از فرصتهای سرمایه گذاری در این کشور ، ساخت و ساز در گرجستان است.

امروزه در صنعت توریسم و گردشگری نیز سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم از طریق آن طرفداران زیادی پیدا کرده و رشد خوبی داشته است.

سرمایه گذاران در این صنعت با احداث رستوران های مجلل و بین المللی، کافی شاپ های مجهز، و به خصوص ساختن هتل های مدرن و با امکانات رفاهی برای گردشگران از سود خوبی بهره مند گشته اند و به دلیل توریستی بودن این کشور، گرجستان هنوز هم با کمبود هتل مواجه است و سرمایه گذاری در این بخش با ریسک کم خواهد بود.

در مبحث انواع سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور می توان به صنعت کشاورزی و دامپروری نیز اشاره کرد که با توجه به شرایط اقلیمی گرجستان بسیار پرطرفدار بوده و بازدهی خوبی دارد.

ایرادی که به این صنعت وارد است این می باشد که در سال های اخیر قانون ممنوعیت خرید زمین های کشاورزی توسط افراد خارجی به تصویب رسیده و سرمایه گذاران خارجی برای فعالیت در این زمینه می بایست با اجاره بلند مدت زمین های کشاورزی به فعالیت بپردازند که با توجه به حمایت دولت از این سرمایه گذاران این صنعت همچنان طرفداران خود را دارد.

از دیگر انواع سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور می توان به صنعت بسته بندی مواد غذایی که به خصوص برای تخم مرغ و لبنیات کاربرد زیادی دارد، و همچنین صنعت تولید برق و انرژی های پاک اشاره کرد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در کشور گرجستان با مشاوران باتجربه آناجورجیا به رایگان مشورت کنید.

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور، باعث هجوم بیشتر توریست ها و گردشگران برای بازدید از گرجستان و آشنایی بیشتر با این کشور و همچنین بررسی فرصت های تجاری سودمند کشور گرجستان شده است.

کشور گرجستان به دلیل داشتن اقتصاد پایدار و باثبات توانسته جایگاه ویژه ای در میان سرمایه گذاران پیدا کند. این کشور در حال پیشرفت با ملحق شدن به اتحادیه اروپا در سال 2020 رشد اقتصادی بسیار خوبی خواهد داشت و این موضوع از نظر سرمایه گذاران دور نمانده است.

افراد خارجی با سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور می توانند به بازارهای اروپایی نیز دسترسی پیدا کنند و همچنین با داشتن ویزای شنگن براحتی می توانند به دیگر کشورهای اروپایی سفر کنند.

اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری
اقامت دائم گرجستان از طریق سرمایه گذاری

از دیگر مزایای سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور می توان به زمین های ارزان و هزینه های پایین زندگی اشاره کرد.

برای شروع کسب و کار و یا تاسیس شرکت و یا برای خرید ملک این ارزان بودن زمین می تواند کمک بزرگی در جهت سود دهی سرمایه گذاری افراد باشد. نیروی انسانی با حقوق کم نیز از دیگر مزایای سرمایه گذاری در گرجستان است که برای سرمایه گذاران مسئله قابل توجهی می باشد.

دیگر مزایای سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم

از دیگر مزایای سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم این کشور می توان به موقعیت جغرافیایی گرجستان اشاره کرد که نزدیک دو کشور پیشرفته ترکیه و روسیه واقع شده و می تواند بسیار تحت الشعاع و در ارتباط با آنها باشد.

کشور گرجستان در راستای پیشرفت اقتصادی خود قوانین سهل و آسانی را برای سرمایه گذاران در نظر گرفته که از جمله می توان به قوانین مالیاتی اشاره کرد که مالیات در این کشور نرخ بسیار پایینی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد و همچنین برای شروع کار در گرجستان نیاز به سرمایه کمتری نسبت به جاهای دیگر می باشد.

طبق قوانین خاص کشور گرجستان سرمایه گذاران با سرمایه حداقل 300 هزار لاری می توانند از همان ابتدا برای دریافت اقامت دائم گرجستان اقدام کرده و حداکثر طی 3 ماه اقامت خود را دریافت نمایند.

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت دائم این کشور این است که افراد سرمایه گذار برای اقامت خانواده خود نیز می توانند اقدام کرده و با همین مقدار سرمایه، همه اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 26 سال خود را نیز به این کشور ببرند.

5/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

قوانین جدید اقامت گرجستان

قوانین جدید اقامت گرجستان و دیدگاه های برخی کارشناسان ایرانی

قوانین جدید اقامت گرجستان و دیدگاه های برخی کارشناسان ایرانی : طی دیروز و امروز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *