سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان با توجه به اقلیم مناسب کشور گرجستان می تواند جالب توجه سرمایه گذارها باشد.

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان ، در صورتی که با برنامه ریزی دقیق و مدون و همراه با تجربه و سرمایه مناسب انجام شود می تواند نتایج جالب توجهی در بر داشته باشد.

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان

با توجه به کم آبی های گسترده در منطقه خاورمیانه و بخصوص در کشور ایران ، سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان و سپس صادرات محصولات کشاورزی به ایران یا سایر کشورهای کم آب منطقه می تواند درآمد و سود سرشاری داشته باشد و یکی از مناسب ترین سرمایه گذاری در گرجستان می باشد.

باتوجه به منابع آبی گسترده در کشور گرجستان و همچنین وجود خاک غنی در این کشور ، سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان را مقرون به صرفه کرده است.

میزان مصرف کودهای شیمیایی در گرجستان با توجه به خاک غنی آن نسبت به سایر کشورها بسیار کمتر است و همین موضوع می تواند هزینه های اولیه پروژه های کشاورزی در گرجستان را کاهش دهد.

تنها مشکل پیش روی سرمایه گذارهای خارجی در بخش کشاورزی گرجستان عدم فروش زمین کشاورزی است. بر اساس لایحه تصویبی در سال 2014 میلادی فروش زمین کشاورزی به خارجی ها منع شده است.

ولی دولت گرجستان تمهیداتی را نیز برای آن اندیشیده است از جمله اینکه اگر شما طرح جالب توجه در زمینه کشاورزی در گرجستان داشته باشید و از طرف دیگر سرمایه گذاری مناسبی نیز بخواهید انجام دهید ، دولت گرجستان بر طبق طرح توجیهی شما همیاری کرده و زمین کشاورزی برای اجرای پروژه در اختیار شما قرار خواهد داد.

واگذاری زمین های کشاورزی در طرح های توجیهی توسط دولت گرجستان ، یکی از امتیازاتی است که به سرمایه گذاری های خارجی در این بخش تعلق می گیرد. البته این نوع زمین های واگذاری از سمت دولت ، مدت زمان مشخصی داشته که جهت آگاهی از کلیه قوانین آن با کارشناس های باتجربه آناجورجیا به رایگان مشورت کنید.

البته به غیر از واگذاری زمین توسط دولت راه های دیگری نیز جهت مهیا کردن زمین کشاورزی در گرجستان وجود دارد :

یکی از این راه ها ، مشارکت در زمین کشاورزی است. برای مثال یک تبعه گرجی صد هکتار زمین کشاورزی دارد و به دلیل مشکلات مالی فقط چند هکتار از آن را به زیر کشت برده است.

می توانید پیشنهاد دهید که چندین هکتار زمین را طی یک قرارداد محضری برای مدت زمان طولانی در اختیار شما قرار دهد و شما نیز درصدی از سود سالیانه از زمینه را به صاحب آن خواهید داد.

روش دیگر این است که چندین هکتار از یک زمین کشاورزی در گرجستان را برای مدت زمان طولانی اجاره کنید. اجاره سالیانه زمین کشاورزی در گرجستان اندک است و از هکتاری سیصد لاری در سال به بالا می باشد که رقم قابل توجهی برای اجاره زمین کشاورزی نیست.

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان به چندین بخش تقسیم می شود با توجه به گستردگی صتعت کشاورزی :

سرمایه گذاری در بخش احداث گلخانه در گرجستان :

این نوع سرمایه گذاری چندان مقرون به صرفه نیست و معمولا دوره بازگشت سرمایه طولانی است. مهمترین علت سود کم پروژه های گلخانه با توجه به سرمایه اولیه ، گران بودن انرژی در گرجستان است.

بنزین ، گازوئیل و گاز در گرجستان گران است و اگر بتوانید برای گلخانه خودتان به غیر از سوخت های مذکور ، نوعی دیگر از سوخت جایگزین کنید شاید بتوانید سود مناسبی را کسب کنید. به همین دلیل است که گلخانه ها در گرجستان رشد چندانی نداشته اند.

سرمایه گذاری در بخش زراعت گرجستان :

این نوع سرمایه گذاری معمولا با توجه به فراوانی زمین و آب و همچنین غنای خاک می تواند یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان محسوب شود.

البته بایستی توجه کنید که معمولا برخی از غلات مانند : گندم ، جو و ذرت با قیمت پایین تر از قیمت تولید در گرجستان از کشورهای همجوار مثل روسیه در برخی اوقات وارد گرجستان می شود که ممکن است ضرر و زیانی را متوجه کشاورز کند.

بنابراین بایستی با داشتن یک مشاور قوی در این زمینه با درایت وارد بازار کشاورزی گرجستان شوید.

سرمایه گذاری در بخش باغات گرجستان :

این نوع سرمایه گذاری هم هر چند یک سرمایه گذاری بلند مدت می باشد ولی سود سرشاری دارد. مهمترین محصولات در این رده در گرجستان : گردو ، فندق ، انواع میوه جات مانند : گیلاس ، توت فرنگی ، گلابی ، آلبالو و …. هستند.

جهت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان می توانید به رایگان با مشاوران باتجربه آناجورجیا مشورت کنید . بهترین طرح های توجیهی و بهترین و به روز ترین اطلاعات کشاورزی در گرجستان را از ما بخواهید.

برخی از متقاضیان گرامی جهت سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان نیز سوالات زیادی درباره نحوه همکاری دولت جهت اخذ وام دارند. بایستی خدمت این عزیزان عرض کنیم که دولت گرجستان هیچ وامی به اتباع خارجی در زمینه پروژه های داخلی این کشور نمی دهد.

ولی در صورتی که طرح خوبی داشته باشید شاید بتوانید با بانک های خصوصی در گرجستان مشارکت کنید. مشارکت یعنی اینکه بخش از سرمایه توسط شما تامین شود و بخشی دیگر توسط بانک ها. بنابراین در مشارکت حتما بایستی آورده قابل قبولی داشته باشید و بدون آورده و سرمایه امکان مشارکت وجود ندارد.

ولی با توجه به سود زیادی که بانک های خصوصی گرجستان در سال از شما می گیرند ممکن است بخش زیادی از محاسبه سود شما در سال از بین برود که توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهید و با سرمایه خودتان وارد این بخش شوید.

لازم به ذکر است که بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، مالیات سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان صفر است. این به نوعی امتیاز ویژه ای برای سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان محسوب می شود. زیرا در حال حاضر مالیات بر درآمد در گرجستان در اغلب صنف ها ، حدود بیست درصد است.

جهت سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان نیاز به تجربه و تخصص دارید زیرا کشاورزی در گرجستان با سایر کشورها کمی متفاوت است و بازار هدف مشخصی دارد که بایستی حتما از یک مشاور قوی و باتجربه سود ببرید.

آناجورجیا با داشتن آرشیو قوی کاری در زمینه سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان و با داشتن نزدیک به یک دهه سابقه آماده ارائه مشاوره های رایگان در این زمینه است.

5/5 (2 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *