خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان : اخذ اقامت گرجستان از روش های مختلف امکان پذیر است و یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها جهت اخذ اقامت گرجستان سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاری در گرجستان در بخش ها و صنایع مختلف این کشور امکان پذیر است که یکی از آن ها سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

اقتصاد کشور گرجستان تا حد قابل توجهی به صنعت کشاورزی وابسته می باشد زیرا تعداد زیادی از ساکنین این کشور در روستاهای آن زندگی می کنند.

صنایع غذایی با کیفیت و سالم این کشور از زمان حکومت جمهوری شوروی بر این کشور از شهرت قابل توجهی برخوردار بوده است و حتی تا امروز نیز صنعت کشاورزی در این کشور مشهور می باشد.

یکی از روش های مطمئن جهت اخذ اقامت گرجستان سرمایه گذاری در این کشور است و سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان به دلیل مزایای زیاد همراه با آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد.

اگر شما نیز قصد اخذ اقامت گرجستان را از این طریق دارید توصیه می کنیم ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

چگونگی وضعیت شغل کشاورزی در گرجستان

اگر قصد اخذ اقامت گرجستان و دریافت زمین کشاورزی از طریق سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی را دارید باید این نکته را مد نظر خود قرار دهید که در این روش قادر نیستید که زمین مورد نظر را به مالکیت خود در آورید بلکه تنها قادر به اجاره زمین کشاورزی برای مدت مشخص از دولت خواهید بود، در این مدت زمان مشخص امکان بهره برداری از زمین برای شما وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان
سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

بر اساس قوانین تصویب شده در گرجستان شهروندان خارجی قادر به خرید زمین کشاورزی نخواهند بود اما می توانند امتیاز 99 ساله زمین های کشاورزی این کشور را کسب کنند.

قیمت زمین های کشاورزی در گرجستان با در نظر گرفتن هزینه آب و برق محاسبه می شوند از این رو اگر قصد دریافت زمین کشاورزی با مساحت 1 تا 3 هکتار را دارید باید مبلغی معادل 10000 لاری ( واحد پول گرجستان ) پرداخت نمایید.

در صورتی که جهت خرید زمین های کشاورزی با مساحت 3 تا 10 هکتار برای خرید هر هکتار از آن باید مبلغی حدود 5000 لاری پرداخت کنید.

جهت خرید زمین های کشاورزی در کشور گرجستان با مساحت 20 تا 50 هکتار به ازای هر هکتار باید 3000 لاری پرداخت کرده و اگر مساحت زمین کشاورزی بیش از 200 هکتار باشد باید به ازای هر هکتار از آن زمین مبلغ 1000 لاری پرداخت شود.

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان چه مزایایی دارد؟

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان با مزایای قابل توجه و زیادی همراه می باشد که در این بخش از مقاله برخی از این مزایا را بیان خواهیم نمود.

محیط زیست

از آنجا که منابع طبیعی و وضعیت آب و هوایی کشور گرجستان برای کشاورزی مناسب است سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان تا حد قابل توجهی اهمیت پیدا کرده است.

آب و هوا و خاک این کشور جهت کاشت انواع غلات، سبزیجات، میوه ها و غیره ایده آل است. همچنین به این دلیل که خاک این کشور جهت کشاورزی غنی است و انواع آفت کش ها در این کشور به صورت رایگان عرضه می شوند زمینه تولید محصولات ارگانیک فراهم شده است.

میزان پایین هزینه ها و مبلغ سرمایه گذاری اولیه

دستمزد کارگران جهت انجام کار کشاورزی کم است و از آن جا که منابع آبی به راحتی و با قیمتی اندک در اختیار کشاورزان قرار می گیرد سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از مهمترین مزایای کشاورزی در گرجستان مقرون به صرفه بودن هزینه های آب و انرژی می باشد.

بازار گسترده

با سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان از مصرف رو به افزایش در بازار داخلی این کشور و بازار صادرات به کشورهای واقع در منطقه آزاد تجاری از جمله : روسیه ، ترکیه، اوکراین، کشورهای مشترک المنافع و اتحادیه اروپا با ارزشی معادل 900 میلیون دلار بهره مند می شوید.

ایجاد انگیزه جهت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

از آنجا که جهت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان، ساخت پروژه های صنعت کشاورزی و پردازش گیاهان قادر به دریافت کمک مالی از دولت هستید سرمایه گذاری در کشاورزی گرجستان مورد توجه قرار گرفته است.

بر طبق قوانین جاری کشور گرجستان، اگر سود بدست آمده از سرمایه گذاری انجام شده در صنعت کشاورزی 4 برابر بیشتر از ارزش بازار آن باشد سرمایه گذار قادر به تملک اموال غیر منقول کشاورزی خواهد بود.

فرصت های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

از نظر اقلیمی کشور گرجستان سرزمین مناسبی جهت سرمایه گذاری در بخش صنعت کشاورزی می باشد.

از آنجا که کشاورزی در کشور گرجستان هنوز از روش های سنتی انجام می گیرد شرایط معیشتی و اقتصادی کشاورزان در گرجستان نا مناسب است؛ اما به طور کلی می توان گفت فرصت های سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان بسیار زیاد است.

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گرجستان
سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گرجستان

در این بخش از مقاله برخی از زمینه های کشاورزی در گرجستان که مورد حمایت دولت قرار گرفته اند و اداره ملی سرمایه گذاری آن ها را توصیه کرده است را معرفی خواهیم نمود :

 امکان تأسیس گلخانه
 امکان تولید محصولات لبنی
 پرورش ماهی و آبزیان خوراکی
 تولید آب معدنی
 مرغداری و ایجاد دامداری های صنعتی
 صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی

قوانین بانکی جهت سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

سرمایه گذاران در بخش کشاورزی قادر به افتتاح حساب جاری و سود ده هستند و این حساب ها از پرداخت واردات و مالیات های گمرکی معاف هستند.

کشور گرجستان به عنوان دروازه اروپا و آسیا در نظر گرفته می شود و دسترسی به دریای سیاه و منطقه آزاد تجاری بندری را امکان پذیر می سازد.

کارشناسان باتجربه آناجورجیا شما را در گرفتن انواع وام ها و مشارکت های بانکی در صنعت کشاورزی گرجستان یاری می دهند.

فاکتورهای کلیدی در رابطه با سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان

یکی از بخش های بسیار مطلوب جهت سرمایه گذاری در گرجستان صنعت کشاورزی می باشد.

یکی از فاکتورهای اصلی کشاورزی در کشور گرجستان یکنواخت بودن میزان بارندگی در طول سال می باشد.

از آنجا که آب و هوای گرجستان در تمام طول سال بارانی است کشاورزان جهت آبیاری زمین های کشاورزی خود با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.

امیدواریم راهنمایی های ارائه شده در زمینه سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی گرجستان در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از این اطلاعات بتوانید تصمیم قطعی خود مبنی بر سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان را بگیرید.

به این نکته توجه کنید که کشاورزی در این کشور با مزایای قابل توجه زیادی همراه است و با سرمایه گذاری در این بخش می توانید به سود خوبی دست یابید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان باتجربه آناجورجیا تماس بگیرید.

5/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان

پرورش زنبور عسل در گرجستان : طبق شواهد باستانی، فرهنگ پرورش زنبور عسل در گرجستان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *