سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان

سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان : با توجه به سوالات برخی از عزیزان در زمینه بازیافت زباله در کشور گرجستان و سرمایه گذاری در این زمینه تصمیم گرفتیم تا در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی را در این باره منتشر کنیم. پس اگر علاقمند به سرمایه گذاری در گرجستان در زمینه بازیافت زباله هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در زمینه بازیافت زباله گرجستان

بر اساس تحقیقاتی که شرکت آناجورجیا در زمینه سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان انجام داده است ، برخلاف آن چیزهایی هست که در برخی از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی درج شده است.

شرکت آناجورجیا همواره سعی داشته است تا واقعیات سرمایه گذاری در گرجستان را بیان کند.

اول اینکه در برخی از وبلاگ ها ، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی که معمولا از روی هم کپی مطالب می کنند، عنوان شده است که شخص سرمایه گذار می تواند زباله های موجود در سایت های مخصوص جمع آوری زباله را تفکیک و بازیافت کند که این مطلب به هیچ عنوان صحت ندارد.

بر طبق تحقیقات ما سایت های زباله در شهر تفلیس زیر نظر شهرداری اداره می شوند و کسی حق ورود به سایت های زباله را ندارد.

سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان

سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان

از طرف دیگر تنها اشخاص یا شرکت هایی حق جمع آوری زباله از سطح شهر تفلیس را خواهند داشت که دارای مجوز جمع آوری باشند. حال آنکه معمولا چنین مجوزی برای شرکت خصوصی دیگر صادر نمی شود زیرا از قبل قراردادهایی بین برخی از شرکت های خصوصی و شهرداری ها جهت جمع آوری و انتقال زباله از سطح شهر بسته شده است.

پس اگر بخواهیم در زمینه بازیافت زباله گرجستان سرمایه گذاری کنیم چگونه بایستی عمل کنیم؟

معمولا زباله ها در سایت های جمع آوری توسط شرکت های خصوصی طرف قرارداد شهرداری تفکیک و بسته بندی می شوند و برای فروش به اشخاص حقیقی و یا شرکت ها به مزایده گذاشته می شوند.

برای مثال از کل زباله های شهر تفلیس ، مواد پلاستیکی در ابتدا جدا و شسته می شوند و به صورت پک های فشرده در می آیند و سپس برای فروش به مزایده گذاشته می شوند.

همچنین مقوا و کاغذ ، شیشه ، انواع فلزات شامل : مس ، آلومینیوم ، آهن و …. نیز به همین ترتیب جدا و بسته بندی می شوند و به فروش می روند.

بنابراین امکان اینکه شما بعنوان یک شرکت خصوصی بتوانید از سطح شهرها زباله ها را جمع آوری کنید و یا از سایت های جمع آوری آنها را بازیافت کنید وجود ندارد ، مگر آنکه پس از پایان قرارداد یکی از شرکت های خصوصی که در این زمینه قرارداد با شهرداری ها دارند بتوانید جایگزین آنها شوید.

آنهم اگر در مناقصه برنده شوید فقط می توانید زباله ها را جمع آوری و انتقال دهید و حق هیچ گونه دخالتی در آن را نخواهید داشت.

احداث کارخانه بازیافت مواد و زباله در گرجستان

برخی از عزیزان سوال کرده اند که آیا امکان احداث کارخانه بازیافت مواد و زباله در گرجستان وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ بایستی بگوییم احداث این قبیل کارخانه ها در گرجستان امکان پذیر است به شرط آنکه باعث آلودگی محیط زیست گرجستان نشوند.

دولتمردان گرجستان بر روی محیط زیست کشورشان بسیار حساس هستند و به کارخانه هایی که باعث آلودگی محیط زیست می شوند به هیچ عنوان مجوز فعالیت نمی دهند.

وزارت منابع طبیعی یکی از ارگان هایی است که در گرجستان وظیفه رسیدگی به اینگونه مجوزهای زیست محیطی را برعهده دارد.

طبق جلسه ای که حدود چند ماه قبل با این وزارت خانه در زمینه برخی از استانداردهای لازم برای احداث کارخانه بازیافت مواد و زباله در گرجستان داشتیم عنوان کردند :

مجوز زیست محیطی برای فعالیت این قبیل کارخانجات تنها در صورتی صادر می شوند که آلودگی محیط زیستی آنها بسیار کم باشد.

برای مثال به ما گفتند : کارخانه بازیافت پلاستیک در گرجستان اجازه فعالیت ندارد چون تبعات زیست محیطی و آلودگی ایجاد می کند.

بنابراین امکان احداث کارخانه بازیافت پلاستیک در گرجستان در حال حاضر وجود ندارد ولی شخص سرمایه گذار می تواند با خرید پک های پلاستیک که از سایت های زباله در گرجستان جمع آوری ، شسته و فشرده سازی شده است آنها را به بیرون از خاک گرجستان بفرستند و در یک کارخانه بازیافت پلاستیک در خارج خاک گرجستان آنها را بازیافت کنند.

با توجه به ارزان بودن پک های پلاستیک و همچنین انواع فلزات جمع آوری شده در گرجستان معمولا این قبیل محصولات بازیافت، مشتری های زیادی دارند به ویژه از کشورهای همسایه گرجستان.

به همین دلیل است که بدون در نظر گرفتن شرایط خاصی مزایده برگزار می شود و هرکس در این مزایده بالاترین قیمت را بدهد برنده می شود و آن محصول به وی فروخته خواهد شد.

از دیدگاه آناجورجیا تنها می توان در زمینه خرید محصولات بازیافتی از زباله ها و صادرات آن به سایر کشورها سرمایه گذاری کرد و امکان احداث کارخانه بازیافت زباله گرجستان و یا بازیافت مواد در گرجستان در حال حاضر بسیار کم است زیرا معمولا آلودگی زیست محیطی این قبیل کارخانجات بالاست.

بنابراین بازیافت زباله گرجستان شرایط و ضوابط خاصی در حال حاضر دارد. هر چند معتقدیم که ممکن است در آینده این قوانین دچار تغییر شوند. بنابراین شرایط مذکور تا پایان سال 2019 میلادی حکمفرماست و ممکن است در سال های بعدی دچار تغییرات شوند.

ولی در کل گرجی ها بر روی محیط زیست خودشان حساس هستند و امکان تغییر قوانین تولید بر اساس آلودگی های محیط زیستی در آینده کمی بعید به نظر می رسد.

امیدواریم که تا اینجا به برخی از سوالات شما پاسخ داده باشیم. ولی آگاه باشید که برخی از قوانین کشور گرجستان واقعا پیچیده است و نیاز شما به وکیل رسمی گرجی بسیار احساس می شود.

شما می توانید قبل از اقدام به هر کاری در گرجستان با وکلای زبده شرکت آناجورجیا به رایگان مشورت کنید.

با توجه به اینکه کارشناسان ما دارای تجارب گرانبهایی در زمینه های سرمایه گذاری و تولید در گرجستان هستند قبل از هر اقدام با ما به رایگان مشورت کنید.

امیدواریم که از این مقاله درباره سرمایه گذاری در بازیافت زباله گرجستان اطلاعات مقدماتی را جمع آوری کرده باشید. در صورت داشتن سوالات بیشتر و یا کسب اطلاعات جامع تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آناجورجیا امین شما در گرجستان.

5/5 (2 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *