خانه / اخبار / اخبار گرجستان / سخنرانی رییس جمهور گرجستان سازمان ملل

سخنرانی رییس جمهور گرجستان سازمان ملل

سخنرانی رییس جمهور گرجستان سازمان ملل متحد : پرزیدنت سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان روز گذشته در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. رییس جمهور منتخب گرجستان در این سخنرانی بیشتر وضعیت مناطق اشغالی گرجستان توسط روسیه را بازگو کرد.

سخنرانی رییس جمهور گرجستان در سازمان ملل

سخنرانی رییس جمهور گرجستان : سالومه زورابیشویلی وضعیت مناطق اشغالی و اشغال تدریجی روستاهای همجوار و پیشروی اشغال توسط روسیه و ادامه مذاکرات ژنو از مهم ترین محور های سخنرانی زورابیشویلی بوده است.

رییس جمهور گرجستان در سخنان خود با بیان اینکه گرجستان همواره دنبال حل مسالمت آمیز مناقشات آبخازیا و اوستیای جنوبی بود، خواستار توسعه چارچوب مذاکرات صلح ژنو شد. بگفته سالومه زورابیشویلی، بجای نشست های کارشناسی باید مذاکرات سیاسی برای حل مناقشات برگزار شود.

سخنرانی رییس جمهور گرجستان در مقر سازمان ملل متحد
سخنرانی رییس جمهور گرجستان در مقر سازمان ملل متحد

 

زورابیشویلی در بخش دیگر سخنرانی خود دمکراسی را از دستاورده های گرجستان دانست و بر ضرورت تحکیم آن تاکید کرد. او با اشاره به انتخابات پارلمانی سال 2020 میلادی اظهار داشت احتمال می رود پس از برگزاری انتخابات پارلمانی 2020 اولین دولت ائتلافی در گرجستان تشکیل شود.

زورابیشویلی همچنین بر ادامه همگرایی گرجستان با نهاد های یورو آتلانتیک تاکید کرد. به گفته وی هیچگونه قدرت و هیچگونه فشار نمی تواند کشور گرجستان را از این مسیر منحرف کند.

روسیه بارها و بارها نسبت به عضویت گرجستان در پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو هشدار داده است. مناطق اشغال شده در گرجستان شامل مناطق آبخازیا و اوستیای جنوبی هستند که از سال 2008 میلادی با توسل به زور توسط ارتش روسیه از کشور گرجستان جدا شده اند و حاکمیت مستقلی دارند البته زیر نظر روسیه.

این مناطق اشغالی حدود بیست درصد از خاک گرجستان را تشکیل می دهند. با این حال روسیه ضمن نپرداختن به موضوع اشغال سرزمین های گرجستان همواره از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی می کند و برای منحرف کردن افکار عمومی مرتب گرجستان را تهدید می کند که اگر عضو ناتو شود روابط سیاسی در منطقه متشنج خواهد شد.

در حال حاضر گرجستان عضو ناظر ناتو و همچنین اتحادیه اروپا محسوب می شود. ولی به نظر می رسد ناتو نیز هیچ علاقه ای به پیوستن گرجستان به جمع خودشان ندارند تا زمانی که مشکلات بین روسیه و گرجستان حل و فصل شود.

5/5 (2 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت : متوسط دستمزدها در کشور گرجستان به نسبت مشابه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *