خانه / اخبار / اخبار گرجستان / روسیه ملزم به پرداخت غرامت به گرجستان شد

روسیه ملزم به پرداخت غرامت به گرجستان شد

روسیه ملزم به پرداخت غرامت به گرجستان شد : به گزارش آناجورجیا و به نقل از خبرگزاری اینترپرس و آران نیوز، دادگاه حقوق بشر اروپا، روسیه را ملزم به پرداخت 10 میلیون یورو غرامت به گرجستان کرد.

روسیه ملزم به پرداخت غرامت به گرجستان

به گزارش آناجورجیا، دادگاه حقوق بشر اروپا، کشور روسیه را به دلیل اخراج دسته جمعی شهروندان گرجستان در سال 2006 میلادی به پرداخت 10 میلیون یورو غرامت محکوم کرد.

وزیر دادگستری گرجستان در یک نشست خبری در تفلیس اظهار داشت :

این پرونده طولانی در دو مرحله رسیدگی شد ، مرحله اول تا سال 2014 میلادی طول کشید که رای به نفع گرجستان صادر شد.

دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ فرانسه
دادگاه حقوق بشر اروپا در استراسبورگ فرانسه

مرحله دوم رسیدگی دادگاه مربوط به پرداخت غرامت از طرف روسیه برای جبران خسارت معنوی بود که در این مرحله کشور روسیه ملزم به پرداخت این غرامت ظرف مدت سه ماه شده است.

وی همچنین افزود : غرامت دریافت شده از روسیه حداکثر ظرف مدت 18 ماه بین خسارت دیدگان حادثه اخراج شهروندان گرجستان از روسیه توزیع می شود.

بر اساس رای صادره از سوی دادگاه حقوق بشر اروپا ، غرامت ده میلیون یورویی بین 1500 نفر از شهروندان آسیب دیده گرجستان بدلیل اخراج از روسیه توزیع خواهد شد.

در نیمه دوم سال 2006 میلادی بود که روابط سیاسی روسیه و گرجستان به سردی گرایید و تعداد زیادی از شهروندان گرجستان بدون دلیل از روسیه اخراج شدند و در آن زمان نیز سرویس مهاجرت روسیه اعلام کرد که :

بیش از یک میلیون نفر از شهروندان گرجستان به صورت غیرقانونی در روسیه زندگی می کنند.

پس از این اتفاق در ماه مارس سال 2007 میلادی دولت گرجستان در دادگاه حقوق بشر اروپا بر ضد روسیه اقامه دعوی کرد و این پرونده از آن سال در جریان بود.

دادگاه حقوق بشر اروپا که در شهر استراسبورگ فرانسه قرار دارد در سال 1959 میلادی و به ابتکار شورای اروپا پایه گذاری گردید.

5/5 (4 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و حمایت مردم این کشور

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و حمایت مردم این کشور : به گزارش آناجورجیا و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *