خانه / اخبار / اخبار گرجستان / روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه

روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه

روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه : سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در یک نشست خبری گفت : “وی مایل است پروازهای روسیه با گرجستان از سر گرفته شود.”

 

روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه

 

 

به گزارش آناجورجیا و به نقل از خبرگزاری اینترپرس نیوز گرجستان ، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای با کومرسانت چنین گفت:

 

”من مایلم پروازهای روسیه با جمهوری گرجستان از سر گرفته شوند. من فکر می کنم این قدمی در جهت صحیح است، پس از آن که اکثریت مردم گرجستان متوجه نتایج سوء تحریکاتی شوند که در پارلمان گرجستان در جلسه مجمع نمایندگان پارلمان کشورهای ارتدکس اتفاق افتاد.

 

سپس احزاب مخالف این رویداد را به شدت محکوم کردند و روسیه را به خاطر اقداماتی که به نظر می رسد باعث ایجاد یک کارزار “روس هراسی” شده است ، سرزنش کردند.

 

اما این تنها یک رویه توافق شده بود که توسط گروهی از افراد خشمگین متوقف شد. آنها پوسترهای از پیش آماده شده داشتند. آنها این کار را با فکر و قصد قبلی انجام دادند. دلیل این تشنج “روس هراسی” هیئت روسی حاضر در پارلمان نبودند. “

 

روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه
روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه

 

وزیر امور خارجه روسیه گفت که او همیشه از دوستی با گرجستان حمایت کرده است.

 

وی همچنین گفت که روسیه قصد داشت رژیم ویزا با گرجستان را در تابستان سال 2019 لغو کند ، اما حوادث ژوئن این روند را به تاخیر انداخت.

 

وی همچنین گفت :

 

“این کار آسان نبود. روند آماده سازی برای آن، به دلایل واضح دشوار بود. سرانجام ، ولادیمیر پوتین تصمیم گرفت که ما این کار را انجام دهیم تا مردم بتوانند ارتباط برقرار کنند و گردشگری را ترویج دهند. با این حال ، وقایع ژوئن این روند را کاملا به تأخیر انداخت. “

 

لاوروف در پاسخ به این سؤال كه آیا روسیه با به رسمیت شناختن “آبخازیا” و “اوستیای جنوبی” به عنوان “كشورهای مستقل” ، عضویت گرجستان در ناتو را مسدود كرده است ، پاسخ داد كه این هدف روسیه نیست.

 

“ما چیزی را مسدود نکرده ایم ، هدف ما این نبوده است. ما به نفع ساكنان آبخازیا و اوستیای جنوبی عمل كردیم ، وقتی كه میخائیل ساكاشویلی رییس جمهور سابق گرجستان تمام تعهداتی را كه به مقامات روسی داده شد نقض كرد، دستور فوری برای استقرار سربازان روسی در اوستیای جنوبی صادر كردیم.

 

در آن زمان ما به فکر ناتو نبودیم، ما فقط به فکر نجات جان انسانهای بی گناه بودیم. اما ، مطمئناً نزدیک شدن ناتو به مرزهای ما تهدیدی برای روسیه است. “

 

روابط روسیه و گرجستان از زبان وزیر امور خارجه روسیه :

 

وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ به این سؤال که در صورت ورود گرجستان به ناتو بدون “آبخازیا” و “اوستیای جنوبی” چه خواهد شد ، گفت :

 

“روسیه جنگی را آغاز نخواهد کرد.”

 

“ما قول می دهیم که جنگی را شروع نخواهیم کرد ، اما روابط ما با “اتحاد آتلانتیک شمالی ( ناتو )” و کشورهایی که پیوستن به آن را به عنوان اولویت در نظر می گیرند ، به طور جدی تغییر خواهد کرد.

5/5 (1 Review)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت

متوسط حقوق در گرجستان افزایش یافت : متوسط دستمزدها در کشور گرجستان به نسبت مشابه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *