رشد اقتصادی گرجستان 4.6 درصد برای سال جاری

رشد اقتصادی گرجستان 4.6 درصد برای سال جاری پیش بینی شده است : وزیر دارایی گرجستان گفت : برای سال جاری ( 2019 ) رشد اقتصادی معادل 4.6 درصد برای گرجستان پیش بینی می شود که در بین کشورهای منطقه این رشد اقتصادی بسیار زیاد است.

رشد اقتصادی گرجستان

آقای ” Ivane Machavariani ایوانه ماچاواریانی ” ، وزیر اقتصاد گرجستان در جریان دیدار با ” Koba Gvenetadze کوبا گونتادزه ” رییس بانک ملی گرجستان و همچنین مدیر صندوق بین المللی پول گفت :

پیش بینی رشد اقتصادی کشور ما برای سال جاری 4.6 درصد است که در منطقه ما بسیار زیاد است.

آنها درباره اتمام بررسی چهار مرحله ای مکانیسم پیش پرداخت وام جهانی به گرجستان صحبت کردند.

وزیر اقتصاد گرجستان

وزیر اقتصاد گرجستان

طبق گفته های آقای ماچاواریانی، پیش بینی رشد اقتصادی، کارایی اصلاحات انجام شده توسط دولت گرجستان را تایید می کند.

“پیش بینی رشد اقتصاد گرجستان در سال جاری 4.6 درصد است که به میزان قابل توجهی در کشورهای منطقه می باشد و اثربخشی اصلاحات انجام شده توسط مقامات گرجستان را نیز تائید می کند.

وزیر اقتصاد و دارایی گرجستان گفت :

که اعتبار رتبه بندی شده توسط Mood’s، Standard & Poor’s و Fitch بهبود یافته است. من اعتقاد دارم که این روند بر اساس برنامه در حال انجام و دینامیک اقتصادی کشور ما ادامه خواهد یافت.

اقتصاد گرجستان در چند سال گذشته بسیار متحول شده است و هر چند رشد آن با سرعت کمتری نسبت به گذشته ادامه می یابد ولی تداوم و گسترش آن بیشتر شده است.

در صورتی که در گذشته سرعت رشد اقتصادی این کشور بیشتر بود ولی با برنامه ریزی و آینده نگری همراه نبود.

دولت کنونی گرجستان اصلاحات اقتصادی را با نظم بیشتری همراه کرده است و همچنین روند رشد آن را به صورت منطقی پیش برده است چنانچه در منطقه هیچ کشوری به اندازه گرجستان چنین رشدی نداشته است. به امید موفقیت و پایداری بیشتر برای اقتصاد گرجستان.

5/5 (2 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *