قوانین جدید برای رانندگان تاکسی در گرجستان

قوانین جدید برای رانندگان تاکسی در گرجستان

قوانین جدید برای رانندگان تاکسی در گرجستان به زودی اجرایی می شود.

به گزارش آناجورجیا ، خانم ” مایا بیتادزه ” معاون شهرداری تفلیس اعلام کرد :

از تاریخ یکم نوامبر 2018 میلادی ، افرادی که شغل رانندگی تاکسی در گرجستان دارند ،بایستی در شهرداری تفلیس ثبت و تایید شوند ، در غیر اینصورت مبلغ 200 لاری جریمه خواهند شد.

رانندگان تاکسی در گرجستان

رانندگان تاکسی در گرجستان

قبلا اینگونه نبود و سازمان تاکسیرانی در گرجستان وجود نداشت به طوری که هر شخص با خرید یک تابلو به قیمت نهایتا 10 لاری و نصب آن بر روی ماشین شخصی ، خودش را تاکسی معرفی می کرد.

بدلیل ایجاد امنیت بیشتر و همچنین در راستای ساماندهی تاکسیرانی در گرجستان ، شهرداری ها موظف به نظارت و صدور مجوز برای تاکسی ها در گرجستان شده اند و افرادی که ثبت نام نکرده و یا تایید نشده اند از تاریخ یکم نوامبر 2018 میلادی ، در صورت کار کردن بدون مجوز دویست لاری جریمه خواهند شد.

نمایندگان پارلمان گرجستان ، پیش نویس قانون تاکسیرانی را با سه ماده تصویب کرده است ، و در هفته آینده شورای شهر تفلیس کار بر روی این لایحه را آغاز می کند.

ثبت نام رانندگان تاکسی در گرجستان از اواخر ماه آگوست آغاز می شود و پس از چند روز به اتمام خواهد رسید و از ابتدای نوامبر سال جاری تاکسی های بدون مجوز جریمه خواهند شد.

هزینه ثبت نام برای مجوز تاکسی در گرجستان 50 لاری برای هر نفر اعلام شده است و فقط کارت شناسایی ( آی دی کارت ) در ابتدا برای صدور مجوز تاکسی در گرجستان کافی است.

ولی اعلام نشده است که این مجوز دائمی یا موقتی است و اگر برای مثال سالانه صادر می شود برای تمدید آن چه مقدار پول بایستی پرداخت شود. با توجه به اینکه فعلا این قانون جدید است انتظار می رود تا در آینده کامل تر و منسجم تر شود.

5/5 (3 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *