دعوت نامه گرجستان

دعوت نامه گرجستان چیست و چگونه صادر می شود؟ دعوت نامه معمولا بایستی از سوی شخصی انجام پذیرد که کارت اقامت گرجستان را داشته باشد و همچنین منابع مالی کافی جهت ضمانت را داشته باشد.

دعوت نامه گرجستان

دعوت نامه گرجستان در چه مواردی نیاز است؟ دعوتنامه معمولا در مواردی استفاده می شود که ضمانت کسی را برای سفر عهده دار شوید.

دعوت نامه گرجستان در سایت وزارت امور خارجه

دعوت نامه گرجستان در سایت وزارت امور خارجه

برای مثال شخصی از ایران قصد سفر به گرجستان بعنوان توریست را دارد. این شخص گردشگر بایستی یا مدارک مربوط به رزرو هتل را به همراه داشته باشد و یا اصل مدارک یک دعوتنامه از گرجستان مبنی بر ضمانت مالی و همچنین ضمانت مکان جهت استقرار آن فرد گردشگر.

در غیر اینصورت از ورود شخص گردشگر به خاک گرجستان ممانعت بعمل می آید. البته اگر شخص گردشگر منابع مالی کافی به همراه داشته باشد می تواند بدون دعوتنامه از گرجستان به این کشور سفر کند ولی به همراه داشتن مدارک رزرو هتل الزامی است.

هر چند معتقدیم که دعوت نامه در شرایطی صادر می شود که یک تبعه خارجی که قصد سفر به گرجستان را دارد ، نیاز به تهیه ویزا داشته باشد.

برای شهروندان ایرانی که در حال حاضر برای سفر به گرجستان نیاز به تهیه ویزا ندارند ، داشتن دعوت نامه کمی سوال و تردید ایجاد می کند. ولی در توصیه های مسافرتی سفارت ایران در تفلیس و اطلاعیه ای که در این زمینه منتشر شد ، این موارد ذکر شده است.

این قانون نه فقط برای ایرانی ها بلکه چند ماه می شود که برای اغلب خارجی هایی که برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا دارند اجرایی شده است. بنابراین جهت جلوگیری از ریجکت احتمالی در مرزهای ورودی هوایی و زمینی گرجستان حتما دعوت نامه گرجستان و یا رزرو هتل را به همراه داشته باشید.

اگر در گرجستان فامیل یا دوستی دارید و می خواهید مدت زمانی را در خانه وی بگذرانید حتما از وی درخواست ارسال دعوت نامه کنید.

همانطور که ذکر شد سفارت ایران در تفلیس طی اطلاعیه ای که در وب سایت آناجورجیا نیز منتشر شد با عنوان : توصیه های مسافرتی جهت سفر به گرجستان برای اتباع ایران ، نکات مهمی را برای مسافران ایرانی عازم گرجستان مطرح کرد که توصیه می کنیم حتما آن را مطالعه فرمائید.

یکی از نکاتی که در اطلاعیه سفارت ایران در تفلیس مشاهده می شود داشتن همین دعوت نامه است. ولی همه ما می دانیم که دعوت نامه برای گرفتن ویزا است ، حال آنکه اتباع ایرانی در حال حاضر جهت سفر به گرجستان نیازی به ویزا ندارند.

این قضیه کمی گیج کننده به نظر می آید زیرا از نظر قوانین جاری کشور گرجستان هیچ گونه توجیهی ندارد. اگر ویزایی بین ایران و گرجستان وجود ندارد ، دعوت نامه بی معنی به نظر می رسد.

حتی در سایت وزارت امور خارجه گرجستان که در عکس مذکور نیز قابل مشاهده است توضیح داده شده که هدف از ارسال دعوت نامه تسهیل امور تهیه ویزا جهت سفر به گرجستان است.

شرایط ارسال دعوت نامه از گرجستان

دعوتنامه گرجستان چگونه صادر می شود و چه اشخاصی می توانند دعوتنامه از گرجستان ارسال کنند؟

شخص ارسال کننده دعوت نامه از گرجستان بایستی دارای شروط زیر باشد :

1 – کارت اقامت گرجستان داشته باشد.

2 – یک مکان را جهت زندگی به صورت قانونی اجاره کرده و یا خریده باشد و مکان زندگی وی مشخص شده باشد.

3 – صاحب یک کار یا بیزینس مشخص در گرجستان باشد و میزان درآمد ماهانه وی نیز شفاف و روشن باشد.

نحوه ارسال دعوت نامه از گرجستان به صورت زیر است :

-) شخصی که دارای شروط ذکر شده است می تواند با دانلود فرم دعوت نامه به زبان انگلیسی یا گرجی از وب سایت وزارت امور خارجه گرجستان آن را تکمیل کند.

می توانید فرم دعوت نامه را به زبان های انگلیسی و گرجی در زیر دانلود کنید :

دانلود فرم دعوتنامه به زبان انگلیسی

دانلود فرم دعوتنامه به زبان گرجی

لازم به ذکر است که فرم گرجی دعوت نامه برای کسانی است که به زبان گرجی مسلط هستند و فرم انگلیسی آن برای کسانی می باشد که به گرجی مسلط نیستند ولی زبان انگلیسی را می دانند.

اگر شخص دعوت کننده به زبان های گرجی و انگلیسی تسلط ندارد باید از یک مترجم رسمی که به زبان مادری وی تسلط دارد ، استفاده کند.

-) پس از دانلود و تکمیل فرم دعوتنامه بایستی به یک محضر اسناد رسمی در گرجستان مراجعه و آن را تایید کنید.

-) پس از تایید دعوت نامه گرجستان در محضر اسناد رسمی بایستی با پست آن را برای دعوت شونده بفرستید.

لازم به ذکر است که به هیچ عنوان کپی مدارک دعوت نامه برای پلیس مرزی گرجستان قابل قبول نیست و اصل آن همراه با تایدیه ویژه محضر اسناد رسمی در گرجستان الزامی است.

برخی از دوستان با تماس با مجموعه آناجورجیا عنوان کرده اند که رقم های هنگفتی را برای یک دعوت نامه به برخی از افراد پرداخت کرده اند.

تایید فرم دعوت نامه توسط محضر اسناد رسمی در گرجستان ماکزیمم 15 لاری هزینه دارد ولی بایستی توجه داشته باشید که شخص دعوت کننده کل اعتبار مالی و شخصی خودش را در گرو آمدن شما می گذارد و این برای وی قطعا هزینه دارد.

بنابراین با اخذ هزینه های بسیار هنگفت در این زمینه مخالفیم چون بیش از 15 لاری هزینه ندارد ولی با پرداخت هزینه معقول در مقابل یک ضمانت نامه مالی و ملکی شخص دعوت کننده موافق هستیم و اسم آن را نیز کلاهبرداری نمی گذاریم.

نکته بسیار مهم : توصیه می کنیم که شخص دعوت کننده به هیچ عنوان بدون شناخت از شخص دعوت شونده ، دعوت نامه ارسال نکند زیرا ممکن است گرفتاری های حقوقی و قضایی برای شخص دعوت کننده ایجاد شود.

انواع دعوت نامه صادر شده از گرجستان

صدور دعوت نامه از کشور گرجستان انواع مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم :

1 – ارسال دعوت نامه تجاری گرجستان : در این نوع دعوت نامه قصد سفر شخص دعوت شونده تحقیق و بررسی در زمینه ایجاد یک بیزینس و سرمایه گذاری در گرجستان است.

2 – ارسال دعوت نامه گردشگری گرجستان : در این نوع از دعوت نامه هدف سفر شخص دعوت شونده بازدید از جاذبه های گردشگری گرجستان است.

مهمترین انواع دعوت نامه گرجستان مواردی بود که در بالا ذکر کردیم. هرچند انواع دیگری از دعوت نامه نیز وجود دارند مانند : دعوت نامه پزشکی ، تحصیلی و ….

البته فرم کلیه دعوت نامه ها یکی است فقط در داخل آنها ذکر می شود که هدف از سفر شخص دعوت شونده به گرجستان چیست؟ که بایستی شخص دعوت کننده به این سوالات پاسخ دهد.

امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. با انتشار دیدگاه های سازنده خودتان ما را همراهی کنید. با آرزوی موفقیت و بهروزی برای تمامی شما عزیزان.

4.3/5 (6 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *