دریاچه لاک پشتها در تفلیس

دریاچه لاک پشتها در تفلیس

دریاچه لاک پشتها در تفلیس (Turtle Lake Tbilisi) از مناطق زیبا و گردشگری پایتخت گرجستان محسوب می شود.

مساحت دریاچه لاک پشتها در تفلیس حدود سه هکتار است و در ماه های گرم سال تفرجگاه دنج و بکری برای گذراندن اوقاتی از روز می باشد.

دریاچه لاک پشتها در تفلیس کمی بر روی بلندی قرار دارد و ارتفاعی در حدود 700 متر دارد. اما چرا به آن دریاچه لاک پشتها گفته می شود؟

علت اینکه به این دریاچه زیبا ، لاک پشتها گفته می شود این است که از بالا شبیه به یک لاک پشت می ماند به همین دلیل در زبان محلی به آن ” کوستبا” یعنی لاک پشتها گفته می شود.

دریاچه لاک پشتها در تفلیس

دریاچه لاک پشتها در تفلیس

حداکثر عمق دریاچه لاک پشتها تفلیس 2.6 متر است و در فصل بهار و تابستان پذیرای گردشگرهای زیادی از سراسر جهان است.

دور دریاچه لاک پشتها یک پیست دوچرخه سواری و همچنین پیاده روی وجود دارد و اغلب اوقات شاهد آن هستیم که افراد مختلف در این پیست ها به ورزش مشغولند یا دوچرخه سواری و یا دویدن.

دریاچه لاک پشتها در دامنه شمالی کوه متاتسمیندا ( کوه مقدس ) قرار گرفته است و همچنین نزدیک سفارت ایران در تفلیس می باشد.

کافه بارها و رستوران های فراوانی در گراگرد دریاچه لاک پشتها وجود دارد که پذیرای گردشگران است ولی کمی قیمت های آن نسبت به اماکن دیگر گرانتر است.

علت گرانتر بودن کافه بارها و رستوران های اطراف دریاچه ، فاصله مسیری است که با مرکز شهر تفلیس دارد و باعث افزایش کرایه حمل می شود.

شنا و قایق سواری از ورزش های مورد علاقه گردشگرانی است که از این دریاچه بازدید می کنند.

مردم گرجستان در فصول گرم سال خیلی کلافه می شوند و شنا در این دریاچه و سایر دریاچه های اطراف تفلیس را در دستور کار خودشان قرار می دهند.

دریاچه لاک پشت تفلیس

دریاچه لاک پشت تفلیس

دریاچه لاک پشتها تفلیس

در برخی اوقات در فصل تابستان کنسرت های موسیقی زنده در اطراف دریاچه لاک پشتها برگزار می شود که دیدن رقص و شادی مردم در کنار هم جذابیت زیادی دارد.

در دریاچه لاک پشتها در تفلیس در حقیقت هیچ لاک پشتی وجود ندارد و شاید هم خیلی کم وجود داشته باشد ولی چون از بالا شبیه به یک لاک پشت با لاک سنگی به نظر می آید به آن دریاچه لاک پشتها گفته می شود.

ولی ماهی های زیادی در این دریاچه وجود دارند که تا یک نفر به سطح آب نزدیک می شود به سمت آن می آیند و مرتب با دهان اشاره می کنند که دلیل آن ، غذاهایی است که برخی از توریست ها به ماهی های دریاچه داده اند و آنها به این موضوع عادت کرده اند.

قایق های پایی دو نفره در این دریاچه خیلی رواج دارد و بیشتر زوج های جوان سوار بر قایق های پایی که بصورت دوچرخه فقط پا می زنند ، آن را حرکت داده و به وسط دریاچه می روند و از آرامش آنجا جهت صحبت کردن در مکانی دنج استفاده می کنند.

شرکت آناجورجیا با داشتن تورهای شهری و برون شهری تفلیس با کیفیت بالا و قیمت مناسب آماده ارائه خدمات در این زمینه است.

یکی از مکان های تورهای درون شهری پایتخت گرجستان ، دریاچه لاک پشتها تفلیس است.

جهت داشتن خاطراتی فراموش نشدنی از کشور سرسبز و زیبای گرجستان ، تورهای آناجورجیا را تجربه کنید.

با شمائیم تا همیشه.

5/5 (3 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *