خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / دانشگاه های پزشکی گرجستان

دانشگاه های پزشکی گرجستان

دانشگاه های پزشکی گرجستان

دانشگاه های پزشکی گرجستان : در این مقاله مفید میخواهیم شما را دانشگاه پزشکی گرجستان آشنا کنیم.

امروزه دانشگاه های دولتی و خصوصی گرجستان عموما دارای عالی ترین سطوح آموزشی در میان بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دنیا هستند و امکان تحصیل در رشته هایی از قبیل :

پزشکی عمومی، دندانپزشکی، بهداشت و سلامت جامعه، طب فیزیکی و توانبخشی را به زبان های انگلیسی، روسی و گرجی میسر نموده اند که قطعا به محبوبیت روزافزون دانشگاه های این کشور برای متقاضیان تحصیل در خارج، منجر می گردد.

دانشگاه های پزشکی گرجستان
دانشگاه های پزشکی گرجستان

در حقیقت شما در گرجستان طیف وسیع از دانشگاه هایی را می بینید که امکان تحصیل به زبان هایی مثل انگلیسی و روسی را در تعداد گسترده ای از رشته های مطلوب، پوشش داده اند که از این حیث در دنیا کم نظیر است.

و اما چرا رشته های پزشکی و دندانپزشکی تا این حد در میان متقاضیان تحصیل در دانشگاه، ارجحیت دارد؟

شما با تحصیل در این رشته ها در آینده ای نزدیک، فرصت های متنوع شغلی را در پیش رو خواهید داشت، از کار در مراکز علمی و تحقیقاتی گرفته تا مراکز آکادمیک یا مشاغل دولتی مانند کار در بیمارستان و درمانگاه یا حتی دایر کردن مطب  و کلینیک های خصوصی.

از طرفی این رشته ها و مشاغل مرتبط با آن جهانی هستند و آموزه های آن کمابیش در همه جا مشترک می باشند.

یک دکتر یا یک دندانپزشک، علاوه بر مزایای شغلی زیاد و برخورداری از دستمزدهای کلان که به رفاه او و اعضای خانواده اش منجر می گردد، می تواند مستقیما به بشریت خدمت کند و از این حیث لبخند رضایت را بر لب بیمارانی که درمان می شوند بنشاند، او با شفای آلام بشر، قادر است از حیات خویش و نقش موثری که در جامعه دارد، بیش از پیش به رضایت و شادی برسد.

دانشگاههای پزشکی گرجستان : اگر شما نیز به این دلایل و احیانا دلایل دیگری که مجال بیان آن ها نیست، متقاضی ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستید، پیشنهاد می کنیم حتما کشور گرجستان و دانشگاه های بین المللی این کشور را نیز مد نظر داشته باشید و در خصوص آن ها از طرق مطمئن تحقیق و پرس و جو نمایید.

لازم به ذکر است که مدارک دانشگاه های علوم پزشکی و دندانپزشکی گرجستان برای تمام کشورهای اروپایی و همچنین سازمان بهداشت جهانی، مورد تایید است.

البته هنوز توافقی مبنی بر پذیرش مدارک رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی از کشور گرجستان، در ایران و برعکس، بین دو کشور صورت نگرفته است.

لذا همان گونه که این مدارک تحصیلی  در گرجستان، برای ایران در حال حاضر فاقد اعتبار است، مدارک دانشگاهی ایران در رشته های مذکور نیز برای گرجستان از اعتبار برخوردار نیست.

از مزایای تحصیل در گرجستان این است که هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور در مقایسه با کشورهای عربی، اروپا، آمریکا یا استرالیا پایین تر است.

از طرفی این پایین تر بودن هزینه ها به سبب کاهش کیفی سطح آموزشی نیست بلکه گرجستان با پیوستن به قرارداد بولوگنا  (Blogna)در سال 2005 میلادی متعهد به همگام شدن با سیستم یکپارچه آموزشی در اروپا شده است و از سال 2016 به بعد امکانی فراهم شده که دانشجویان خارجی می توانند در حین تحصیل در گرجستان، به راحتی جهت دریافت ویزای شنگن اقدام نمایند و ضمن آن از تحصیل و بعدها کار در سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا  بهره مند شوند.

دانشگاه پزشکی گرجستان

لیست دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی گرجستان :

دانشگاه های پزشکی گرجستان عبارتند از :

دانشگاه ایالتی تفلیس  (TSMU)

دانشگاه دیوید تویلدیانی  (David Tvildiani Medical University (AIETI)

دانشگاه جیومدی     Geomedi Medical university

دانشگاه نیوویژن New vision Medical University

دانشگاه بین المللی (BAU)   BAU International University Batumi

دانشگاه بین المللی قفقاز گرجستان  Caucasus International University

متوسط هزینه شهریه جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان بین 5 تا 7 هزار دلار آمریکا در سال است و معمولا موفقیت در آزمون آیلتس با حد نصاب 6 یا 7 به بالا و کسب حد نصاب نمره از مجموع معدل دوره دبیرستان از سایر شروط اساسی جهت ورود به رشته های پزشکی یا دندانپزشکی است.

از طرف دیگر هر دانشگاه در یک بازه زمانی خاص ( دو بار در سال، معمولا در بهار و پاییز) اقدام به پذیرش دانشجو می کند که بایستی تاریخ دقیق آن را از قبل در وبسایت مربوط به آن ملاحظه نمود.

مهم ترین دانشگاه علوم پزشکی تفلیس که داشتن اطلاعات لازم در مورد آن کمابیش به بسیاری از سوالات شما در خصوص ادامه تحصیل در  رشته های پزشکی در گرجستان پاسخ خواهد داد، دانشگاه پزشکی ایالتی تفلیس (TSMU)  می باشد.

دانشگاه های پزشکی گرجستان :

  • دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس (TSMU)

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس : این دانشگاه در سال 1918 میلادی تاسیس گردید و پارتنر ( شریک ) دانشکده پزشکی ایموری در شهر آتلانتای ایالات متحده آمریکا می باشد.

دانشجویانی که دوره های تخصصی مربوطه را می گذرانند و چند مرحله آزمون را با موفقیت پشت سر می گذارند این امکان را دارند تا شانس خود را برای ورود به دوره های تخصصی در ایالات متحده آمریکا امتحان کنند.

دانشگاه پزشکی تفلیس
دانشگاه پزشکی تفلیس

دوره پزشکی در این دانشگاه مجموعه شش سال است. 2 سال پایه ( آمادگی جهت ورود به رشته پزشکی)، 1 سال تحصیلات پیش بالینی ( مباحث عمومی مربوط به بهداشت و طب) و 3 سال تحصیلات بالینی ( مباحث تخصصی پزشکی) .

در این دانشگاه، امکان تحصیل در رشته های دندانپزشکی و دارو سازی نیز وجود دارد.

جهت پذیرش در این دانشگاه، کسب نمره حد نصاب در آزمون ورودی و معدل دبیرستان و موفقیت در آیلتس با نمره 7 الزامی می باشد.

جهت ثبت نام در ترم پاییز می توانید از یکم سپتامبر و برای ترم بهار از یکم نوامبر الی یکم فوریه اقدام نمایید.

شهریه این دانشگاه به قرار زیر است:

دوره شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی: 7000 دلار در سال

دوره شش ساله پزشکی به زبان روسی: 4000 دلار در سال

  • دانشگاه علوم پزشکی دیوید تویلدیانی (David Tvildiani medical university)

این دانشگاه نیز از مراکز آموزشی بسیار معتبر در گرجستان است. که با نام اختصاری AIETI نیز شناخته می شود و در نهادها و سازمان های بین المللی از قبیل سازمان بهداشت جهانی (WHO)، انجمن پزشکی اروپا (AMEE)، انجمن مدارس پزشکی اروپا (AMSE)عضویت دارد.

دانشگاه های پزشکی گرجستان - دانشگاه علوم پزشکی دیوید تویلدیانی
دانشگاه های پزشکی گرجستان – دانشگاه علوم پزشکی دیوید تویلدیانی

بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه  در کشورهایی چون آمریکا، انگلستان و آلمان  مشغول به فعالیت هستند و همچنین فارغ التحصیلان امکان طی دوره های رزیدنسی یا تخصصی خود را در طیف وسیعی از کشورهای اروپایی و آمریکا دارند.

این دانشگاه با شهریه 7000 دلار در سال اول و در مابقی سال های تحصیلی شهریه ای برابر با 5000 دلار، دوره های شش ساله پزشکی به زبان انگلیسی را ارایه می دهد.

دانشگاه علوم پزشکی Geomedi

این دانشگاه دوره پزشکی عمومی (M.D) را در دوره ای 6 ساله به زبان انگلیسی ارایه می نماید و یکی از پیش نیازهای اساسی آن کسب امتیاز 60 به 40 در آزمون ورودی 100 امتیازی است.

دانشگاه های پزشکی گرجستان - دانشگاه علوم پزشکی Geomedi
دانشگاه های پزشکی گرجستان – دانشگاه علوم پزشکی Geomedi

هزینه تحصیل در این دانشگاه بالغ بر 3500 دلار در سال است و ارزیابی دانشجویان بر اساس سیستم اروپایی ECTS است.

این دانشگاه  از سوی سازمان بهداشت جهانی، فدراسیون جهانی آموزش پزشکی و سایر مجامع بین المللی مربوط به پژوهش های پزشکی به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه بین المللی  BAU

این دانشگاه تازه تاسیس در شهر زیبای باتومی با بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای در داخل و خارج از کشور، آخرین فناوری ها و جدیدترین  آزمایشگاه و امکانات را در اختیار دانشجویان رشته های پزشکی قرار می دهد و کاملا در چارچوب  استاندارهای بین المللی آکادمیک فعالیت می نماید.

دانشگاه های پزشکی گرجستان - دانشگاه بین المللی  BAU
دانشگاه های پزشکی گرجستان – دانشگاه بین المللی  BAU

این دانشگاه دوره های آموزشی را به دو زبان روسی و انگلیسی برگزار می نماید. و دارای هفت شعبه در سراسر جهان است.

دانشگاه بین المللی قفقاز گرجستان  Caucasus International University

این دانشگاه، یکی از بزرگترین دانشگاه های گرجستان و دارای زیرساخت و استاندارهای آموزشی بسیار عالی است.

این دانشگاه، دانشکده پزشکی را نیز در زیر مجموعه خود دارد و شهریه رشته های پزشکی در یک دوره شش ساله، سالانه 5000 دلار و رشته های دندانپزشکی در یک دوره 5 ساله، 4200 دلار در سال است.

دانشگاه های پزشکی گرجستان - دانشگاه بین المللی قفقاز گرجستان
دانشگاه های پزشکی گرجستان – دانشگاه بین المللی قفقاز گرجستان

تعداد دانشجویان این دانشگاه بالغ بر 6000 نفر از داخل و خارج از کشور گرجستان است.

شرکت آنا جورجیا، با ارایه بهترین و به روزترین مشاوره ها جهت اخذ اقامت تحصیلی و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کوتاهترین زمان، قادر است رضایت شما متقاضیان گرامی که قصد ادامه تحصیل در گرجستان را دارید، فراهم نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان با ما در تماس باشید.

5/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران : با توجه به داغ شدن موضوع واردات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *