خرید ملک در گرجستان یا ترکیه

خرید ملک در گرجستان یا ترکیه : از آنجا که شرایط اقتصادی کشورمان به طور پیوسته در حال بدتر شدن می باشد بسیاری از ایرانیان متقاضی اخذ اقامت کشورهای خارجی هستند و از این بین کشور ترکیه و گرجستان طرفداران بیشتری دارند. همانطور که می دانید از طریق خرید ملک می توان اقامت کشورهای دیگر را به دست آورد از این رو قبل از مهاجرت بهتر است شرایط خرید ملک در گرجستان یا ترکیه را با یکدیگر مقایسه کنید.

کدام یک بهتر است؟ خرید ملک در گرجستان یا ترکیه

روش های مختلفی جهت اخذ اقامت گرجستان یا ترکیه وجود دارد و یکی از این روش ها خرید ملک می باشد.

تعداد متقاضیان ایرانی اخذ اقامت گرجستان به طور پیوسته در حال افزایش است اما بسیاری از آن ها در انتخاب مقصد مورد نظر خود با مشکلات خاصی مواجه شده اند.

ترکیه و گرجستان از کشورهایی هستند که بیشتر مورد توجه متقاضیان ایرانی مهاجرت به خارج از کشور قرار گرفته اند اما خرید ملک در هر یک از این کشورها شرایط خاص خود را دارد.

خرید ملک در گرجستان یا ترکیه

خرید ملک در گرجستان یا ترکیه

با انجام مقایسه خرید ملک در گرجستان یا ترکیه می توانید تصمیم خود را راحت تر بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا شرایط و هزینه های مورد نیاز جهت خرید ملک در گرجستان و ترکیه را با هم مقایسه کنیم.

مقایسه خرید ملک در گرجستان یا ترکیه

جهت اخذ اقامت گرجستان ممکن است تنها به 35000 دلار آمریکا نیاز پیدا کنید شما می توانید همزمان با خرید ملک در گرجستان اقامت این کشور را نیز دریافت نمایید اما اگر قصد خرید ملک در ترکیه را داشته باشید به پول بیشتری نیاز خواهید داشت زیرا 35000 دلار برای خرید ملکی معمولی در کشور ترکیه کافی نمی باشد.

خرید خانه در گرجستان

اگر تصمیم قطعی خود مبنی بر اخذ اقامت کشورهای خارجی با خرید ملک در گرجستان یا ترکیه را گرفته اید اما در انتخاب خرید ملک در گرجستان یا ترکیه شک دارید بهتر است ابتدا شرایط مختلف و مزایای خرید ملک در هر یک از این کشورها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. در این بخش از مقاله قصد داریم شرایط خرید ملک در گرجستان را به صورت مختصر بررسی کنیم.

از آنجا که تعداد جاذبه های گردشگری موجود در کشور گرجستان بسیار زیاد می باشند و در آینده ای نه چندان دور این کشور به عضویت اتحادیه اروپا در می آید تعداد متقاضیان اخذ اقامت در این کشور به صورت روزانه افزایش می یابد.

همچنین به این دلیل که اخذ اقامت گرجستان بسیار ساده و راحت می باشد این کشور به یکی از مقصدهای اصلی برای مهاجران ایرانی ها تبدیل شده است.

شما می توانید با خرید ملک در گرجستان اقامت موقت سالیانه این کشور را به دست آورید. شما می توانید در کشور گرجستان تنها با پرداخت 15 هزار دلار ملکی برای خود خریداری کنید البته اگر قصد دارید از طریق خرید ملک در گرجستان اقامت این کشور را نیز دریافت کنید باید مبلغی معادل 35 هزار دلار سرمایه گذاری کنید.

قیمت ملک در گرجستان یا ترکیه به امکانات موجود در ملک و لوکس بودن آن بستگی دارد. گاهی اوقات قیمت ملک در گرجستان ممکن است به 10 میلیون دلار هم برسد.

خرید ملک در ترکیه

در این مقاله سعی کرده ایم تا اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با خرید ملک در گرجستان یا ترکیه در اختیار شما قرار دهیم.

در این بخش از مقاله شرایط خرید ملک در ترکیه را به طور مختصر بررسی خواهیم کرد. جهت اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک باید مبلغی معادل 250 هزار دلار سرمایه گذاری کنید که این مبلغ در مقایسه با کشور گرجستان بسیار زیاد می باشد.

پس از گذشت 5 سال از خرید ملک در ترکیه قادر به دریافت کارت اقامت این کشور خواهید بود. قیمت ملک در ترکیه به شهر و محله آن بستگی دارد و به طور کلی می توان گفت هزینه مورد نیاز جهت خرید ملک در ترکیه از 50 هزار لیر آغاز می شود.

اهداف مورد نظر جهت خرید ملک در گرجستان یا ترکیه

خرید ملک در ترکیه ممکن است به دلایل مختلفی انجام گیرد و متقاضیان اخذ اقامت ترکیه یا گرجستان از خرید ملک در گرجستان یا ترکیه اهداف مختلفی دارند. برخی از این اهداف را در این بخش بیان خواهیم نمود :

 خرید ملک در گرجستان یا ترکیه برای گذراندن اوقات فراغت
 خرید ملک در گرجستان یا ترکیه جهت دریافت اقامت کشور مورد نظر و همچنین دریافت پاسپورت آن کشور
 از آنجا که ارزش پول ایران به طور پیوسته در حال پایین آمدن است می توانید با خرید ملک در گرجستان یا ترکیه ارزش پول خود را حفظ کنید.

خرید ملک در گرجستان یا ترکیه جهت حفظ ارزش پول

با خرید ملک در گرجستان به سود قابل توجهی دست نخواهید یافت و همچنین ارزش پول شما تا حد قابل توجهی حفظ نخواهد شد اما از آنجا که ارزش ملک در ترکیه سالانه حدود 15 تا 20% افزایش دارد با خرید ملک در ترکیه علاوه بر این که قادر به دریافت کارت اقامت این کشور خواهید بود می توانید ارزش پول خود را حفظ کنید.

خرید ملک در گرجستان یا ترکیه جهت گذراندن اوقات فراغت

در کشور گرجستان جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارند و در مقایسه با ترکیه کشوری آرام تر و خلوت تر می باشد.

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

از این رو به یکی از گزینه های اصلی جهت گذراندن اوقات فراغت تبدیل شده است. هرچند ترکیه به عنوان یکی از مقصد های اصلی گردشگران شناخته شده است ولی کشوری شلوغ می باشد بنابراین اگر جهت استراحت و گذراندن اوقات فراغت خود اقدام به خرید ملک می کنید بهتر است دست نگاه دارید زیرا این کشور برای استراحت مناسب نمی باشد.

خرید ملک در گرجستان یا ترکیه جهت اخذ اقامت دائم کشورهای خارجی

اخذ اقامت کشورهای خارجی از روش های مختلف امکان پذیر است اما یکی از روش های پر طرفدار جهت اخذ اقامت کشور ترکیه یا گرجستان سرمایه گذاری در صنعت ساختمان این کشورها می باشد.

با خرید ملک در گرجستان پس از تمدید کردن کارت اقامت برای شش سال به طور متوالی موفق به دریافت اقامت دائم این کشور خواهید شد اما برای دریافت اقامت ترکیه تنها به 5 سال زمان نیاز خواهید داشت.

پس از مطالعه این مقاله متوجه خواهیم شد هرچند ترکیه به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری و اقامتی اصلی برای متقاضیان ایرانی مهاجرت به کشورهای خارجی تبدیل شده است اما از آنجا که هزینه های زندگی در گرجستان پایین تر است بهتر است این کشور را برای اقامت خود انتخاب کرده و سپس اقدام به خرید ملک در این کشور کنند؛ اما از طرفی می توان گفت خرید ملک در گرجستان با سود قابل توجهی همراه نخواهد بود.

5/5 (5 Reviews)

  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *