خرید ملک در باتومی

خرید ملک در باتومی

خرید ملک در باتومی : در این نوشته می خواهیم شما را با نحوه خرید ملک در باتومی و مزایا و معایب آن آشنا کنیم.

پس از تفلیس پایتخت گرجستان ، متقاضیان زیادی تمایل به خرید ملک در باتومی دارند.

باتومی ، عروس قفقاز نامیده می شود زیرا شهر بسیار زیبایی است و از نظر سازه و زیر ساخت های شهری تا حدودی از تفلیس نوسازتر و زیباتر است.

هرچند وسعت شهری باتومی زیاد نیست ولی به دلیل قرار گرفتن در سواحل زیبای دریای سیاه و همچنین راه داشتن به آبهای آزاد و بین المللی از اهمیت خاصی برخوردار است.

خرید ملک در باتومی

خرید ملک در باتومی

در حالت کلی یک ساختمان معمولی در باتومی ، معمولا قیمت کمتری به نسبت تفلیس دارد ولی اغلب ساختمان های ساخته شده در باتومی بسیار لاکچری هستند و از این بابت قیمت تمام شده بیشتری به نسبت تفلیس دارند.

تعداد ساختمان هایی که لاکچری نباشند در باتومی خیلی زیاد نیست و از این بابت بایستی بگوییم حتی آپارتمان به قیمت مترمربعی 6000 دلار آمریکا هم در باتومی وجود دارد که در تفلیس نیست.

ولی اگر یک ساختمان در باتومی لاکچری نباشد و به صورت معمولی ساخته شده باشد معمولا قیمت تمام شده کمتری به نسبت پایتخت گرجستان دارد.

شاید به دلیل زیبایی و لاکچری ساختن سازه ها و ساختمان های آن ، به باتومی لقب عروس قفقاز را داده اند و سالانه در فصول گرم سال بیشترین توریست گرجستان را دارد.

مزایای خرید ملک در باتومی

1 – شهر باتومی از نظر بافت و زیرساخت های شهری نوسازتر و زیباتر از تفلیس پایتخت و سایر شهرهای گرجستان است. در تفلیس ساختمان های قدیمی و کهنه زیادی وجود دارند که نمای شهری را بسیار زشت کرده اند.

2 – شهر باتومی هر ساله در فصول گرم سال ( حدود شش ماه در سال ) پذیرای خیل عظیمی از توریست ها از سراسر جهان است که می تواند از نظر ایجاد ارتباط با توریست های بسیاری از کشورها ، جالب توجه باشد و حتی بتوان پس از اسکان در باتومی به فکر ایجاد یک کسب و کار مفید بود.

3 – باتومی به دلیل قرار گرفتن در سواحل زیبای دریای سیاه و وجود هوای مطبوع و پاکیزه ، می تواند بهترین استراحتگاه برای افراد بازنشسته محسوب شود. در سواحل زیبای دریای سیاه ( باتومی ) می توانید با آسودگی خیال و به دور از هر هیاهو و سر و صدای شهری به استراحت بپردازید.

4 – آب و هوای باتومی به نسبت سایر شهرهای گرجستان و از جمله تفلیس معتدل تر و مطبوع تر است ، و در فصل پاییز و زمستان بدلیل قرار گرفتن در کنار دریا و وجود رطوبت ، آنچنان سرد نمی شود ، همچنین تابستان های خیلی گرم نیز ندارد.

5 – ترافیک و ازدحام شهری در باتومی بسیار کمتر از تفلیس پایتخت گرجستان است.

معایب خرید ملک در باتومی

1 – ارزش افزوده ملک خریداری شده در باتومی در طول زمان به نسبت تفلیس ، رشد کمتری دارد ولی به نسبت سایر شهرهای گرجستان رشد بیشتری دارد.

2 – به دلیل عرضه بیش از تقاضای ساختمان ، خرید ملک در باتومی آسان و فروش آن به نسبت تفلیس کمی مشکل تر و نیاز به زمان بیشتری دارد.

بنابراین اگر روزی تصمیم به فروش ملک در باتومی داشته باشید ، حداقل چندین ماه بایستی منتظر بمانید تا مشتری خرید را پیدا کنید.

خرید ملک در باتومی گرجستان

خرید ملک در باتومی گرجستان

لطفا مزایا و معایب خرید ملک در باتومی را که به آن اشاره کردیم خوب مطالعه کنید و سپس تصمیم به خرید ملک در تفلیس یا باتومی بگیرید.

به هر حال هر دو شهر مزیت ها و معایبی دارد و هیچ کدام از دید ما برتری محسوسی نسبت به دیگری ندارد بلکه بستگی به شرایط و اهداف خرید ملک شما دارد.

برای مثال اگر فقط با خرید ملک به دنبال اخذ اقامت گرجستان هستید ، و سپس می خواهید ملک خودتان را اجاره دهید و به کشور مبدا خودتان برگردید ، خرید ملک در تفلیس بهتر است.

اگر قصد دارید در گرجستان زندگی کنید و هدف از خرید ملک شما ، اخذ اقامت و زندگی در گرجستان است ، باتومی شرایط یهتری دارد.

بنابراین هدف آخر شما از خرید می باشد که خرید ملک در تفلیس یا باتومی را توجیه می کند.

قبل از هر خرید با کارشناس های باتجربه آناجورجیا مشورت کنید.

بهترین و منطقی ترین مشاوره ها را به شما ارائه خواهیم داد …..

آناجورجیا امین شما در گرجستان.

4.6/5 (5 Reviews)

کلمات کلیدی :
  نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *