خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری

خرید زمین کشاورزی در گرجستان و بررسی شرایط واگذاری

کشور گرجستان با داشتن اقلیم مناسب و آب و هوا و خاک خوب و مناسب برای کشاورزی، در این صنعت پیشرفت های زیادی داشته است. بطوریکه در گذشته با روش کشاورزی سنتی با کمبودهایی مواجه بوده ولی امروزه با بکارگیری تکنولوژی جدید توانسته در بحث صادرات محصولات کشاورزی نیز پیشرفت کند.

خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری

خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری توسط افراد خارجی، طبق قوانین جدیدی که اخیرا به تصویب دولت گرجستان رسیده دستخوش تغییراتی شد که راه را برای افراد خارجی ناهموار ساخت.

بعد از آن دولت با تصویب قوانین اجاره بلند مدت زمین های کشاورزی توسط سرمایه گذاران خارجی که راغب به خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری و گرفتن اقامت گرجستان بودند، شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران به وجود آورد و در حقیقت به پیشرفت کشور گرجستان کمک شایانی کرد.

بدین ترتیب افراد خارجی به صورت مستقیم نمی توانند برای خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری اقدام کنند، بلکه طبق یک قرارداد 99 ساله می توانند زمین کشاورزی را در اختیار داشته و به فعالیت خود در زمینه کشاورزی یا یکی از زیر شاخه های آن بپردازند.

خرید زمین کشاورزی در گرجستان

خرید زمین کشاورزی در گرجستان

اجاره و یا خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری آن به خاطر قیمت پائین زمین ها و داشتن آب و برق، برای افراد خارجی بسیار راحت است.

با توجه به وسعت کشاورزی در گرجستان، این صنعت را می توان به چند بخش گلخانه ای، زراعتی، و باغ ها دسته بندی کرد که کشاورزی زراعی با توجه به آب وهوا و خاک مناسب این کشور از بخش های بدون ریسک کشاورزی محسوب می شود.

در برخی موارد خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری به قصد ساخت باغ و گلخانه انجام می شود.

دو دسته گلخانه و باغ نیاز به بازه زمانی طولانی برای بازگشت سرمایه دارند که در مورد کشاورزی گلخانه ای در گرجستان سود بسیار کمی دارد و این نوع کشاورزی توصیه نمی گردد.

صنعت کشاورزی در گرجستان

صنعت کشاورزی در گرجستان امروزه از تجارت های پر سود این کشور می باشد که افراد زیادی را راغب به خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری آن کرده، ولی از گذشته با مشکلاتی نیز همراه بوده است.

در گرجستان به دلیل وجود آب و هوای خوب، پرورش گیاهان و رشد درختان با شرایط خوبی قابل انجام است و از صنعت هایی است که همواره بسیار مورد توجه افراد داخلی و خارجی بوده است.

اغلب مردمان گرجستان به دلیل درآمد اندک، توانائی مالی برای سرمایه گذاری در این صنعت و خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری آن را ندارند.

همچنین برای موفقیت در بخش کشاورزی نیاز به دانش و آگاهی در این زمینه وجود دارد که متاسفانه اکثر مردمان گرجی، همانند زمان های قدیم کشاورزی را به روش سنتی انجام می دهند و از دانش روز و امکانات پیشرفته در کشاورزی بهره نمی برند.

امروزه وسایل پیشرفته برای کشاورزی مدرن ساخته شده که ابزار بسته بندی و صنایع تبدیل محصولات کشاورزی از آن جمله اند و برای کشاورزی بسیار ضروری هستند و با در اختیار نبودن این وسایل در دست کشاورزان سنتی، کشاورزی در این کشور با مشکلات زیادی مواجه می شود و ضرورت وجود سرمایه گذاران با تجربه در زمینه کشاورزی کاملا محسوس است.

شرایط واگذاری زمین کشاورزی در گرجستان

شرایط واگذاری زمین کشاورزی در گرجستان

با توجه به قانون دولت در راستای ممنوعیت خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری آن توسط سرمایه گذاران خارجی، و حمایت از آنها برای اجاره بلند مدت زمین های کشاورزی امروزه گرجستان در این زمینه رشد مناسبی داشته است.

زیر شاخه های کشاورزی در گرجستان

زیر شاخه های کشاورزی در گرجستان از موارد پر سود برای فعالیت در این کشور می باشند. در کشور گرجستان به خاطر وجود اقلیم مناسب و طبیعت بکر و زیبا، زمین های کشاورزی زیادی با خاک مناسب یافت می شود و برای خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری انتخاب های زیادی وجود دارد و برخی از این زمین ها هنوز به صورت دست نخورده باقی مانده، که در حدود 43 درصد کشور گرجستان را در برگرفته اند.

بسیاری از سرمایه گذاران راغب به خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری این زمین های بکر و مناسب برای کشاورزی و یا فعالیت های مرتبط با آن می باشند.

از نمونه های این زیر شاخه های کشاورزی می توان به پرورش دام و طیور، پرورش ماهی در گرجستان، گلخانه، سردخانه و موارد دیگر اشاره داشت که برای شروع این فعالیت ها در ابتدای کار می بایستی برای تهیه زمین با کاربری کشاورزی اقدام کرد.

طبق قوانین گرجستان، خرید زمین کشاورزی و شرایط واگذاری آن به مردمان گرجی با تسهیلاتی همراه است تا افراد داخلی بتوانند با حمایت دولت در این بخش به سوددهی برسند و به چرخه اقتصاد نیز کمک کنند.

برای نمونه سرمایه گذاری در بخش پرورش طیور در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و تولید مرغ و تخم مرغ با حجم بالا انجام می شود که با توجه به توریستی بودن گرجستان، این حجم بالای مرغ در رستوران های این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

در این بخش صنعت بسته بندی تخم مرغ نیز به کار گرفته شده و بخشی از تخم مرغ ها برای صادرات بسته بندی می شوند و بدین گونه به چرخه اقتصاد گرجستان کمک می شود.

بررسی سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان

سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی در گرجستان از جهات زیادی قابل بررسی می باشد. خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری این زمین ها توسط افراد خارجی می توانست سرمایه گذاران زیادی را برای فعالیت در زمینه کشاورزی و پیشرفت این کشور علاقه مند سازد.

کشور گرجستان دارای فاکتورهای مناسب بسیاری برای کشاورزی می باشد. بجز مسئله ممنوعیت خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری برای افراد خارجی، در بقیه موارد گرجستان بهترین گزینه برای کشاورزی است.

زمین های ارزان با خاک مناسب، بارش های خوب و پیاپی، منابع آبی بسیار زیاد در این کشور برای کشاورزی بسیار حائز اهمیت است.

شرایط و قوانین واگذاری زمین کشاورزی

شرایط و قوانین واگذاری زمین کشاورزی

شرایط اجاره و یا خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری و بهره برداری آن برای افراد خارجی بسیار مناسب و پرسود است بدین دلیل که نیروی کار در گرجستان دارای حقوق و مزایای اندک هستند و افراد خارجی در این مورد نیز می توانند با هزینه کم، فعالیت زیاد و سود قابل توجهی دریافت نمایند.

همچنین دولت گرجستان برای افراد خارجی سرمایه گذار که قصد اجاره و یا خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری آنها و فعالیت در این زمینه را دارند و با طرح و ایده تجاری پرسود و ویژه ای همراه هستند حمایت های خاصی را در نظر دارد که برای نمونه می توان به در اختیار گذاشتن زمین کشاورزی رایگان توسط دولت به این کارآفرینان اشاره کرد تا سرمایه گذاران به خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری توجهی نداشته و به فعالیت کشاورزی خود ترغیب شوند.

همه عوامل فوق سبب می شود که سرمایه گذاران در گرجستان فعالیت کشاورزی خود را با ریسک بسیار کم و با قدرت به سوددهی برسانند.

5/5 (3 Reviews)

  نظرات

2 نظر برای “خرید زمین کشاورزی در گرجستان و شرایط واگذاری”

 1. داود گفت:

  سلام
  برای خرید ۵۰ هکتار زمین کشاورزی ویا احداث گاوداری ۵۰ راسی چقدر سرمایه لازم است وآیا دولت گرجستان حمایت مالی دارد یا خیر
  ممنون

  1. admin گفت:

   با سلام ….
   جهت نیاز به میزان سرمایه جهت پرورش پنجاه راس گاو لطفا لینک زیر را بررسی بفرمایید :
   پرورش گاو در گرجستان

   در مورد حمایت دولتی هم با توجه به طرح اقتصادی شما فقط ممکن است که زمین رایگان واگذار شود. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *