خانه / اخبار / اخبار گرجستان / خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید آن

خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید آن

خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید آن : قوانین جدید برای خرید ملک در گرجستان در حال اجرا است که لازم دانستیم با ارائه برخی نکات، متقاضیان گرامی که قصد اخذ اقامت گرجستان از این طریق را دارند ، آگاه کنیم. اگر علاقمند به این موضوع هستید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. سپاس از شما.

خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید

خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید آن چگونه است؟ آیا فقط افرادی که تازه وارد گرجستان شده اند، شامل قوانین جدید خواهند شد؟

با توجه به تغییرات و اصلاح قوانین مهاجرت به گرجستان ، از تاریخ یکم سپتامبر 2018 میلادی ( 10 شهریور 1397 خورشیدی )

قوانین خرید خانه در گرجستان دچار تغییراتی می شود.

بر طبق اعلام دولت گرجستان از تاریخ مذکور ، اقامت گرجستان با خرید ملک تنها برای متقاضیانی امکان پذیر خواهد بود که گواهی عدم سو پیشینه داشته باشند.

این گواهی بایستی ترجمه رسمی به انگلیسی شود و همراه فرد متقاضی باشد. می توانید گواهی عدم سوپیشینه را از کشور خودتان دریافت کنید و آن را ترجمه رسمی کنید.

بدون ترجمه رسمی به انگلیسی گواهی عدم سوپیشینه در گرجستان فاقد ارزش و اعتبار است. ترجمه رسمی یعنی تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری کشور خودتان.

در قانون قبلی و حال حاضر ، کلیه اتباع خارجی متقاضی دریافت اقامت گرجستان از طریق خرید ملکی حداقل به مقدار 35 هزار دلار آمریکا می توانند ، اقامت موقت یکساله را دریافت کنند.

قوانین خرید خانه در گرجستان
قوانین خرید خانه در گرجستان

سپس تا زمانی که ملک خریداری شده بنام شخص خریدار بود ، اقامت های یکساله تمدید می شود.

پس از گذشت شش سال از تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان ، اخذ اقامت دائم امکان پذیر می شود.

در قانون جدید مهاجرتی گرجستان ، سقف خرید ملک از مبلغ 35 هزار دلار به 100 هزار دلار قرار بود افزایش یابد.

ولی در سال 2019 نیز شاهد عدم افزایش این مبلغ بودیم. بنابراین فعلا قوانین قبلی حداقل خرید پابرجاست.

همچنین اخذ اقامت دائم گرجستان قرار بود از شش سال به ده سال افزایش پیدا کند که فعلا چنین چیزی تا کنون اتفاق نیفتاده است.

البته در حال حاضر خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید مربوط به آن هنوز توسط پارلمان گرجستان تصویب نشده است.

در حال حاضر نیز آقای ” کویریکاشویلی” نخست وزیر سابق گرجستان که مبتکر این طرح جدید مهاجرتی به گرجستان بود ، استعفا داده است و در حال حاضر آقای ” ماموکا بختادزه ” نخست وزیر فعلی گرجستان است.

البته تا کنون نخست وزیر جدید گرجستان علاقه ای به تصویب چنین طرحی از خودش نشان نداده است و ما هم گمان بر آن نداریم که تصویب شود.

ولی باتوجه به نارضایتی کشورهای اتحادیه اروپا از گرجستان در زمینه سیل عظیم مهاجران غیرقانونی به کشورهای اروپایی از طریق گرجستان ، امکان تصویب و اجرای این قانون دور از ذهن نیست.

زیرا با توجه به اینکه اتباع گرجستان برای سفر به کشورهای اروپایی و عضو معاهده شینگن نیازی به ویزا ندارند ، برخی از مهاجران خارجی به گرجستان مانند اتباع عراق ، افغانستان ، ایران و …. با اخذ کارت اقامت گرجستان از داخل خاک این کشور راحت تر از کشور مبدا خودشان ویزای شنگن را اخذ می کنند.

سپس با سفر به یکی از کشورهای اروپایی در آنجا یا تقاضای پناهندگی می دهند و یا اقامت غیرقانونی را انتخاب می کنند.

این موضوع به پای کشور گرجستان نوشته شده است زیرا آنها با کارت اقامت گرجستان درخواست ویزای شنگن می کنند.

هر چند در سال 2019 سخت گیری های بیشتری در زمینه صدور ویزای شنگن برای اتباع خارجی که کارت اقامت گرجستان را دارند انجام شده است.

بحث پناهندگی اتباع خارجی که از طریق گرجستان به اروپا می روند، باعث اعتراض شدید آلمان و سوئد شده است و حتی معاون وزیر امور خارجه آلمان ، کشور گرجستان را تهدید به مواضع سخت تر اروپا در قبال این کشور کرده است.

با این تفاسیر قوانین مهاجرتی گرجستان و همچنین خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید آن چند ماه هست که بسیار سختگیرانه تر از قبل اجرا می شود.

به گونه ای که هیچ تضمینی برای اخذ کارت اقامت گرجستان از طریق خرید ملک نیست و افراد بسیاری نیز در چند ماه اخیر مردود شده اند.

بنابراین مراقب سودجویانی که می خواهند جیبشان را از پول شما پر کنند، باشد. زیرا حتی از طریق خرید ملک اطمینان صد در صد برای اخذ اقامت گرجستان وجود ندارد.

البته این شرایط برای اتباع ایران ، عراق ، افغانستان، سوریه و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه که به گرجستان زیاد می آیند ایجاد شده است. بنابراین حتی با خرید ملک در گرجستان نیز هیچ تضمینی برای اخذ اقامت از دیدگاه ما وجود ندارد.

اغلب قوانین مهاجرتی گرجستان عطف به ما سبق ندارد ، یعنی اینکه در صورت تصویب قوانین جدید مهاجرتی در گرجستان ، این قوانین فقط برای ورودی های جدید اجرا می شود و برای قبلی ها همچنان بر طبق قوانین قبلی اجرا خواهند شد.

در حال حاضر همان شرایط قبلی اقامت گرجستان از طریق خرید ملک برقرار است.

در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره کلیات خرید خانه در گرجستان و قوانین جدید مربوط به آن با ما تماس بگیرید. به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

آناجورجیا با داشتن وکیل و کادر مجرب گرجی و ایرانی آماده ارائه مشاوره های رایگان در کلیه امورات ملک و مستغلات ، تور و گردشگری ، سرمایه گذاری و امورات حقوقی در گرجستان است.

4.6/5 (17 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و حمایت مردم این کشور

عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و حمایت مردم این کشور : به گزارش آناجورجیا و …

16 دیدگاه

 1. با سلام.بجز 35000 دلار هزینه خرید ملک چه میزان هزینه های اضافی وسربار پیش بینی م یکنید.هزینه های اداری یا بنگاهی و…کلا هر هزینه دیگر؟

  • با سلام …..
   در جشنواره تابستانی خرید ملک شرکت آناجورجیا هیچ هزینه اضافی نخواهید داشت و اقامت شخص متقاضی و کلیه اعضای خانواده بدون در نظر گرفتن شرایط سنی بصورت کاملا رایگان از طریق خرید ملک اخذ می شود.

 2. جشنواره تابستانی کدام تاریخ است
  و در ضمن از کارخانه چای و باغ هلی چای سبز خبر دهید

 3. با سلام و خسته نباشید
  من سه سوال دارم
  1) برای اینکه شامل طرح 35000 دلار برای خرید ملک و اقامت بشم (تا 10 شهریور) حداکثر تا چه روزی باید با شما قرارداد بنویسم و پول واریز کنم؟
  2) اگر قانون 50000 دلار تصویب بشه برای تمدید سال آینده باید ارزش ملکم رو به 50000 برسونم یا با همون ملک قبلی تمدید میکنن؟
  3)اگر از طریق ملک اقامت موقت بگیرم، پاسپورت گرجی هم بهم میدن؟ اگر اقامت کاری بگیرم چقدر طول میکشه تا پاسپورت بگیرم؟
  خیلی ممنون

  • با سلام …..
   ج1 ) هر چه سریعتر و قبل از تاریخ تغییر قوانین اقدام کنید بهتر است.
   ج2 ) کلیه قوانین جاری گرجستان عطف به ما سبق نمی شود. یعنی شامل قوانین قبلی خواهید بود و نیاز به افزایش ارزش ملک نیست.
   ج3 ) اخذ پاسپورت گرجستان از طریق خرید ملک امکان پذیر نیست ولی می توانید پس از شش سال از تمدید متوالی کارت اقامت ، اقامت دائم را دریافت کنید.

   موفق باشید.

 4. سلام . ضمن سپاس
  متوسط قیمت هرمتر آپارتمان در تفلیس چند دلار هست .؟ نحوه انتخاب موقعیت و نقشه و سال ساخت و سایر مشخصه های خرید به چه صورت است ؟
  با تشکر

  • با سلام …..
   متوسط خرید یک ملک نوساز مسکونی ( آپارتمان ) در مرکز شهر تفلیس به ازای هر مترمربع 1000 دلار آمریکا و در شهرک های حومه تفلیس از 600 تا 800 دلار آمریکا برای هر مترمربع.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس های املاک ما تماس بگیرید.

   شماره تماس کارشناس املاک : 00995595459040 ( تلگرام – واتس آپ – ایمو )

 5. سلام
  فرمودید درگرجستان قانون عطف به ماسبق نمیشود،
  بنده مطلبی دریکی از سایتها خواندم با مضمون ذیل :
  از ماه مه سال 2017، خارجی ها مجاز به خرید زمین های کشاورزی نیستند. منظور از “زمین های کشاورزی” هر زمینی است که در خارج از مرزهای شهرهای بزرگی مانند تفلیس و باتومی قرار دارد. بنابراین هر کسی که علاقه مند به خرید خانه با باغ در حومه یا روستاهای کوچک اطراف شهرها باشد، با مشکل مواجه می شود، چرا که این زمین ها همچنان به عنوان زمین کشاورزی شناخته می شوند. بر اساس گزارش های موجود، خارجی هائی که قبل از ماه مه 2017 چنین املاکی خریداری کرده اند، مجبور به تحویل باغ های خود برای رعایت مقررات جدید شده اند.
  آیا این مغایر با فرمایش شما نیست؟
  اگر هست ، چگونه میتوان با اتکا به قوانین این کشور برای آینده خودبرنامه ریزی کرد؟
  به فرض با اتکا به قانون خرید خانه 35هزار دلاری و اخذ اقامت بعد از6سال ، باتغییر قوانین آیامیتوان مطمئن بود که قانون جدید شامل ما نمیشود؟
  باتقدیم احترام

  • با سلام …..
   تا جایی که ما باخبر هستیم هیچ زمینی از کسی مصادره نشده و کذب محض است و همچنان قوانین گرجستان عطف به ماسبق ندارد.
   در زمینه اقامت گرجستان از طریق خرید ملک ، این قانون نیز شامل بقیه قوانین می شود و عطف با ماسبق ندارد ولی ما قانونگذار در گرجستان نیستیم و ممکن است قوانین شامل تغییرات شوند.
   موفق باشید.

 6. باسلام
  آیا با اخذ اقامت موقت با خرید ملک ،لازم است که مدت مشخصی از سال را لزوما در گرجستان اقامت واقعی داشت یا خیر؟

 7. محمد حسیب نوری

  با سلام، تبعه افغانستان هستم و فعلاً در افغانستان زندگی می کنم. سوالم اینجاست که چگونه میتوانم برای خود و خانواده خود ویزای گرجستان (جورجیا) را اخذ کنم و آیا ویزای اقامت برای ما صادر خواهد شد و یا خیر؟؟؟

  • با سلام و وقت بخیر. اتباع افغانستان مطابق قوانین جاری کشور گرجستان با بقیه اتباع خارجی هیچ تفاوتی ندارند و می توانند کارت اقامت بگیرند. در مورد اخذ ویزا هم می توانید از طریق سفارت گرجستان در کشورهای همسایه افغانستان اقدام کنید چون فعلا گرجستان در کشور افغانستان سفارت خانه ندارد. با تشکر.

 8. سلام وقت بخیر گرجستان مدارس ابتدایی آمریکایی هم داره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *