خانه / املاک گرجستان / خرید خانه در گرجستان / خرید آپارتمان در گرجستان,فروش آپارتمان در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان,فروش آپارتمان در گرجستان

شرایط خرید آپارتمان در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان دارای چه شرایط و ضوابطی است؟ آیا پس از خرید آپارتمان در گرجستان پس از مدتی از خرید در صورت نیاز به پول میتوانیم فروش آپارتمان در گرجستان را به راحتی انجام دهیم؟

بر طبق قوانین جاری گرجستان ، شما با خرید آپارتمان در گرجستان حداقل با هزینه 35 هزار دلار آمریکا می توانید اقامت یکساله گرجستان را دریافت کنید و تا زمانی که این ملک به نام شما است ، اقامت های یکساله بعدی به راحتی تمدید خواهد شد و پس از گذشت حدود شش سال از تمدید متوالی کارت اقامت گرجستان می توانید ، اقامت دائم گرجستان را دریافت کنید.

خرید آپارتمان مسکونی در گرجستان
خرید آپارتمان مسکونی در گرجستان

خرید آپارتمان در گرجستان دارای شرایط یا ضوابط خاصی جهت دریافت کارت اقامت نیست و شما با خرید آپارتمان نوساز و یا حتی کلنگی می توانید نسبت به اخذ کارت اقامت گرجستان اقدام کنید و از طریق گواهی نسبت نیز می توانید برای دریافت کارت اقامت سایر اعضای خانواده اقدام کنید.

جهت خرید آپارتمان در گرجستان سعی کنید به نکات زیر توجه کنید تا دچار مشکل نشوید :

1 – حتما خرید خودتان را در شهر تفلیس پایتخت گرجستان انجام دهید زیرا سایر شهرهای گرجستان بازار داغی جهت خرید و فروش املاک ندارند و اگر زمانی قرار شد که ملک خودتان را بفروشید در پایتخت گرجستان این کار با سرعت و اطمینان بیشتری انجام می شود ولی در سایر شهرهای گرجستان تبدیل به پول کردن املاک کمی مشکل است.

2 – سعی کنید آپارتمان خیلی گران با متراژ بالا نخرید زیرا صاحب اول و آخرش خودتان خواهید بود. قیمت آپارتمان شما در گرجستان بیش از 100 هزار دلار آمریکا نشود تا بتوانید اگر زمانی نیاز به پول داشتید آن را سریعتر بفروشید. آپارتمانها و خانه های گران قیمت در گرجستان ، توسط افراد کمی داد و ستد می شوند زیرا قدرت خرید مردم گرجستان پایین است و همچنین اتباع خارجی نیز که اقدام به خرید خانه در گرجستان می کنند صرفا برای اخذ اقامت گرجستان است، بنابراین نیازی به خرید آپارتمان یا خانه گران قیمت ندارند.

3 – قبل از خرید آپارتمان در گرجستان حتما از یک کارشناس رسمی ملک بخواهید تا آپارتمان شما را قیمت گذاری کند. متاسفانه در چند سال اخیر که بنگاه های املاک شکل گرفته اند بسیار مشاهده می شود که قیمت خانه را خیلی بیشتر از قیمت واقعی آن می فروشند و از این طریق ضرر و زیانی را به خریدار وارد می کنند در این بین شرکت ها و کارگزارهای ایرانی متاسفانه این عمل را بیشتر از بنگاه های دیگر گرجی یا خارجی انجام می دهند.

ولی شما بدون درنظر گرفتن ملیت مدیر یا کارشناس املاکی که میخواهید خانه بخرید ، حتما با چشم باز عمل کنید و از یک کارشناس رسمی بخواهید تا نرخ واقعی آپارتمان در آن منطقه را اعلام کند.

4 – دقت کنید که حتما آپارتمان یا خانه ای که می خرید زمین آن جزو اراضی کشاورزی نبوده باشد و حتما کاربری مسکونی آن برای شما مشخص شود. زیرا در غیر این صورت و با توجه به قوانین جاری کشور گرجستان که زمین کشاورزی به اتباع خارجی فروخته نمی شود ، با درخواست اقامت شما موافقت نخواهد شد.

خرید آپارتمان درگرجستان
خرید آپارتمان درگرجستان

این مشکل تقریبا چند سالی است که گریبان بسیاری از اتباع خارجی در گرجستان را که به قوانین روز این کشور آشنا نیستند را گرفته است.البته این مشکل بیشتر در زمینه خرید خانه یا ویلا در گرجستان می افتد و در مورد خرید آپارتمان در گرجستان کاربرد آنچنانی ندارد.

5 – کمیسیون خرید یا فروش آپارتمان در گرجستان معمولا سه درصد است که از فروشنده دریافت می شود و خریدار مبلغی را نخواهد پرداخت . البته در برخی موارد که فروشنده زیر بار این رقم نمی رود توافقی بین بنگاه با خریدار انجام می شود که بیشتر برای پرداخت دستمزد بنگاه املاک است.

در برخی موارد نیز بنگاه تا 5 درصد کمیسیون نیز از فروشنده دریافت می کند که البته این مورد کم اتفاق می افتد و بیشتر زمانی است که خانه یا آپارتمان در منطقه ای باشد که خوش فروش نیست.

6 – شما می توانید بدون واسطه نیز اقدام به خرید یا فروش آپارتمان در گرجستان کنید با مراجعه به وب سایت زیر :

Myhome.ge

وب سایت بالا جزو وب سایت های مرجع در زمینه املاک در گرجستان می باشد البته حضور بنگاه ها نیز در آن زیاد مشاهده می شود ولی میتوانید سوال کنید که بنگاه هستند یا فروشنده .

البته وب سایت های زیادی نیز در این زمینه در گرجستان وجود دارند که ما فقط معروفترین آن را معرفی کردیم. هرچند با توجه به اینکه ممکن است شما زبان گرجی یا روسی یا انگلیسی ندانید ، کمی صحبت با صاحب ملک به صورت مستقیم مشکل است زیرا مردم عادی گرجستان به زبان انگلیسی تسلط زیادی ندارند و برای ارتباط با آنها بایستی زبان رسمی کشور گرجستان را بلد باشید.

7 – مشاهده شده است که در برخی موارد صاحب ملک پس از دریافت وجه نقد ملک خودش از خریدار نسبت به انتقال سند کوتاهی کرده و یا اعلام کرده است که شریک دارد و بایستی آن هم حضور یابد و قرار انتقال سند را به چند روز دیگر موکول کرده و پس از آن نیز از انتقال سند سر باز زده است.

پس بهتر است حتما قبل از پرداخت وجه نقد قراردادی در بنگاه املاک و یا محضر رسمی در گرجستان منعقد شود سپس وجه نقد پرداخت گردد تا خدای ناکرده دچار مشکل نشوید.

در صورت بروز مشکل حتما به پلیس گرجستان مراجعه کنید آنها بلافاصله مترجم فارسی در اختیار شما می گذارند و مساله را با جدیت دنبال می کنند.

فروش آپارتمان در گرجستان
فروش آپارتمان در گرجستان

8 – از ارتباط با افراد ناشناس یا افرادی که در کوچه و خیابان با شما صحبت می کنند ، و دارای دفتر رسمی یا شرکت و مجوز رسمی از دولت گرجستان نیستند پرهیز کنید و سعی کنید کار خرید یا فروش آپارتمان در گرجستان را به کارشناس باتجربه و دارای مجوز واگذار کنید تا دچار مشکل نشوید.

9 – در برخی موارد مشاهده شده است که یک آپارتمان به خریدار نشان داده شده است و خریدار به علت اینکه زبان گرجی نمیدانسته ملکی دیگر در نقطه ای دیگر به نام وی زده شده است. مراقب این موضوع باشید که چون در کشور گرجستان زبان گرجی نمی دانید بسیار آسیب پذیر خواهید بود بنابراین بهتر است حتما از یک مترجم رسمی یا کارشناس رسمی املاک در گرجستان بهره ببرید تا دچار مشکل نشوید.

شرکت آناجورجیا با داشتن سوابق زیاد در زمینه ملک و مستغلات می تواند به عنوان یک کارشناس امین در کنار همه شما عزیزان باشد. جهت خرید یا فروش ملک و مستغلات در گرجستان با کارشناس های املاک آناجورجیا تماس بگیرید.

5/5 (5 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

اقامت با خرید ملک در گرجستان

اقامت با خرید ملک در گرجستان

اقامت با خرید ملک در گرجستان : به طور کلی می توان گفت یکی از …

یک دیدگاه

  1. خیلی عالی و صادقانه بود و ممنون از توضیحات خوبتون.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *