خانه / اخبار / اخبار گرجستان / جشن هالووین در گرجستان

جشن هالووین در گرجستان

جشن هالووین در گرجستان

جشن هالووین در گرجستان از جمله جشن های معروف این کشور می باشد که هر ساله همزمان با کشورهای دیگر برگزار می شود. از مشخصه های جشن هالووین در گرجستان رقص بالماسکه می باشد که در این کشور اجرا می شود. کشور گرجستان هر ساله برگزار کننده جشن ها و مراسم مذهبی بسیاری می باشد.

جشن هالووین در گرجستان هر ساله با شکوه فوق العاده و حیرت انگیزی به صورت یکی از مراسم مهم در این کشور زیبا برگزار می گردد.

در سال های دور آن چنان که باید به جشن هالووین در گرجستان بها داده نمی شد ولی در سال های اخیر جشن هالووین در گرجستان از پر طرفدارترین جشن های کشور گرجستان به شمار می آید.

جشن هالووین در گرجستان
جشن هالووین در گرجستان

کشور گرجستان از قدیم شاهراه ارتباطی بین کشورهای قاره اروپا و قاره آسیا و همچنین منطقه اوراسیا به شمار می رود.

همچنین کشور زیبا و رنگارنگ گرجستان به دلیل دارا بودن جاذبه های فوق العاده و شگفت انگیز از جمله طبیعت سبز و کوهستان زیبا، موزه های تاریخی و جذاب و خاص که برخی در دنیا مقام اول را دارند، شهرهای مدرن که با حفظ قدمت و فرهنگ گرجی از لحاظ پیشرفت و تکنولوژی قابل توجه می باشند و مراکز خرید و اماکن پیشرفته ای در آن ها ساخته شده است، و دیدنی های بسیار دیگر هر ساله مورد بازدید توریست های زیادی از کشورهای دور و نزدیک قرار می گیرد و می توان از این کشور به عنوان اولین انتخاب های علاقه مندان برای بازدید نام برد.

از آداب و آئین مخصوص کشور گرجستان می توان از جشن ها و مراسم مذهبی این کشور گرجی به خصوص جشن هالووین در  گرجستان نام برد.

برخی از این جشن ها مانند جشن هالووین در گرجستان به صورت مشترک با کشورهای دیگر در یک زمان مشخص اجرا می شوند که هر کشوری طبق آداب و رسوم خود مراسم جشن را به گونه ای خاص به اجرا در می آورد؛ و برخی دیگر از جشن ها مختص کشور گرجستان است که بیشتر جشن های مذهبی و جشن های بزرگداشت از این جمله اند.

در کشور تاریخی گرجستان با وجود مردمان شاد، جشن ها و مراسم به طور بسیار  زیبا و پر جنب و جوشی برگزار می گردد که جذب کننده علاقه مندان زیادی از کشور های دیگر با فرهنگ های متفاوت می باشد و بسیاری از توریست ها برای دیدن این مراسم به این کشور سفر می کنند. در ادامه به شرح انواع جشن ها به خصوص جشن هالووین در گرجستان می پردازیم.

انواع جشن ها در گرجستان

جشن اگریسوبا (Egrisoba) : جشن اگریسوبا یکی از بهترین و زیباترین جشن های کشور گرجستان می باشد که همانند جشن هالووین در گرجستان در ماه اکتبر و در فصل پائیز برگزار می گردد.

نواختن موسیقی محلی گرجی در این جشن از مشخصات آن می باشد. همچنین در جشن اگریسوبا نمایشگاه های هنرهای دستی گرجی و رقص محلی نیز برگزار می گردد.

میوه های فصل پائیز در این جشن به نمایش گذاشته می شود و این جشن گرجی هر ساله به بهترین و شادترین نحو اجرا می شود و مردمان زیادی را از نقاط دیگر جذب خود می کند.

جشن سال نو میلادی : در روز اول ژانویه همزمان با بسیاری از کشورهای جهان جشن سال نو در گرجستان برگزار می شود.

در این جشن که بزرگ ترین جشن کشور گرجستان به شمار می رود کنسرت های بزرگ و شاد در شهرهای بزرگ گرجستان برگزار می گردد و مردمان گرجی به رقص و شادی می پردازند.

همچنین روز دوم ژانویه را به نام روز شانس نامیده اند که روز عشاق نیز می باشد.

جشن هالووین
جشن هالووین

در روز هفتم ژانویه نیز جشن مذهبی میلاد مذهب ارتودکس برگزار می گردد که محل برگزاری این آئین مذهبی کلیسای سامبا  تفلیس می باشد.

جشن تبلیسوبا : جشن تبلیسوبا یا فستیوال بزرگداشت شهر 1500 ساله تفلیس هر ساله همانند جشن هالووین در    گرجستان در ماه اکتبر برگزار می شود.

این جشن معروف در سراسر کشور گرجستان و حتی در برخی از شهرهای کشور روسیه توسط مردم گرجی اجرا می شود.

در سال های اول، برگزاری این فستیوال در روز 28 اکتبر بوده و از سال 1995 به آخرین یکشنبه ماه اکتبر منتقل شده است.

در این جشن مردم به رقص و شادی با موسیقی گرجی می پردازند و انواع نوشیدنی و غذاهای محلی گرجی موجود می باشد.

جشنواره رنگ گرجستان : جشنواره رنگ گرجستان که الگو برداری از جشنواره هولی کشور هندوستان می باشد هر ساله در دریاچه لاک پشتها در تفلیس برگزار می شود و تاریخ برگزاری آن معمولا همان سال تعیین می گردد.

در این جشن پر تحرک مردم به سمت یکدیگر رنگ می پاشند و با موسیقی هایی که اجرا می شود شادی می کنند.

جشن هالووین در گرجستان : جشن هالووین در گرجستان یکی از مهمترین و محبوب ترین جشن های گرجستان است که هر ساله در 31 اکتبر برگزار می شود.

در جشن هالووین در گرجستان مردم با رقص های بالماسکه به شادی و نشاط می پردازند. مردمان گرجی با پوشیدن لباس های خاص و برخی هم ترسناک در جشن هالووین در گرجستان شرکت می کنند.

جشن هالووین در گرجستان در تمام شهر ها برگزار می شود و مردم استقبال زیادی از آن می کنند.

جشن هالووین در تفلیس
جشن هالووین در تفلیس

جشن برکت خواهی در گرجستان : جشن برکت خواهی در گرجستان همزمان با شروع فصل بهار برگزار می شود.

در این جشن همانند جشن عید نوروز ایران مردم گرجی تخم مرغ رنگی تهیه می کنند و سبزه می کارند.

جشن آلیلو : جشن آلیلو که به نام یکی از شخصیت های نیکوکار گرجستان به نام آلیلو نامگذاری شده است هر ساله در 15 ژانویه برگزار می شود که در این جشن مردم به نیازمندان شهر خود کمک می کنند.

تاریخچه جشن هالووین در گرجستان

تاریخچه جشن هالووین به 2000 سال قبل و به زمان سلتیک ها بر می گردد.

سلتیک ها معتقد بودند در شب هالووین ارواح می توانند آزادانه به این دنیا بیایند و سعی در دور کردن ارواح داشتند.

در آن زمان جشن هالووین به عید ارواح نیز نامیده می شد. کشورهای کانادا و ایرلند و اسکاتلند در آن زمان برگزار کننده این جشن ها بودند.

آنها بر اساس اعتقادی که به زندگی پس  از مرگ و ارواح مردگان داشتند در این شب لباس  های عجیب و غریب به تن میکردند و با قاشق زنی  و روشن کردن آتش سعی داشتند ارواح خبیث مردگان و اجنه را دور کنند.

در آن زمان افراد نیازمند در خانه ثروتمندان شهر را می کوبیدند و از آنها طلب پول و چیزهای دیگر می کردند که امروزه این کار به قاشق زنی معروف شده که به جای پول، خوراکی می  گیرند و مختص افراد نیازمند نیست و به صورت یک رسم در آمده است.

در سال های بعد جشن هالووین در گرجستان و کشورهای دیگر نیز برگزار شد.

بدین ترتیب جشن هالووین در گرجستان هم هر ساله برگزار می شود و مردم با پختن کیک و شیرینی های محلی آمدن زمستان را جشن می گیرند.

جشن هالووین در گرجستان همانند دیگر مراسم این کشور می تواند سالانه پذیرای علاقه مندان زیادی از کشور ایران و دیگر کشورهای همسایه باشد.

5/5 (3 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

کاهش تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان

تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان کاهش یافت

تعداد مسافران فرودگاه های گرجستان کاهش یافت : به گزارش آناجورجیا و به نقل از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *