ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان و شرایط آن

ثبت شرکت در گرجستان و شرایط آن چگونه است؟ آیا با ثبت شرکت در گرجستان می توان اقامت گرجستان را اخذ کرد؟

در اینجا می خواهیم درباره کلیات ثبت شرکت در گرجستان و همچنین انواع و کاربردهای آن بحث کنیم.

ثبت شرکت در گرجستان به منظور اخذ مجوزهای لازم از دولت گرجستان جهت راه اندازی یک تجارت استفاده می شود.

ثبت شرکت در گرجستان به راحتی انجام می شود و بسته به نوع تقاضای شما ، پاسخ آن و صدور مجوزهای لازم از چند ساعت تا ماکزیمم یک روز کامل طول می کشد.

بنابراین صدور مجوزهای لازم در گرجستان خیلی سریع انجام می شود به گونه ای که هیچ گونه بوروکراسی اداری در این کشور وجود ندارد.

در سال 2017 میلادی کشور گرجستان از نظر سهولت صدور مجوزهای کاری در دنیا رتبه هشتم را کسب کرد که نشان دهنده سهولت صدور انواع مجوز در این کشور است.

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در گرجستان

در صورتی که قصد سرمایه گذاری و یا راه اندازی یک کسب و کار در گرجستان را دارید نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید. هرچند که ثبت شرکت در کشور گرجستان به سهولت انجام می شود ولی اخذ اقامت گرجستان از این طریق بسیار مشکل است به گونه ای که اداره اقامت گرجستان بایستی به این اطمینان برسد که ثبت شرکت شما در این کشور صوری نیست و واقعا جهت راه اندازی یک کسب و کار می باشد.

بنابراین سعی کنید در صورتی که قصد اخذ کارت اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت را دارید حتما از طریق یک وکیل رسمی گرجی اقدام کنید و از سپردن کار خودتان به کارگزارهای معمولی که وکیل ندارند جدا خودداری کنید. زیرا این پروسه بسیار مشکل بوده و در حال حاضر ارائه مدارک زیادی می خواهد که در صورت عدم ارائه آن پروسه اقامت شما مردود خواهد شد.

ثبت شرکت در گرجستان با حداقل یک نفر انجام می شود که همان یک نفر هم میتواند مدیرعامل باشد و هم صاحب 100 درصد سهام شرکت.

ولی اگر قصد دارید که شریک یا سهامدار شرکت داشته باشید بایستی به این نکته توجه کنید که اگر قصد اخذ اقامت گرجستان را دارید حتما مقدار سهام متقاضی اقامت نبایستی کمتر از 25 درصد باشد.

در ثبت شرکت در گرجستان بایستی دقت کنید که چون این کار جزو امورات حقوقی محسوب می شود و اشتباه در ثبت یا بروز مشکلی در آن می تواند در آینده شما را دچار مشکل کند ، از سپردن امورات حقوقی به افراد عادی که پروانه وکالت رسمی در گرجستان ندارند خودداری کنید.

انواع ثبت شرکت در گرجستان

1 – شرکت با مشارکت محدود که به آن LP می گویند. LP مخفف کلمات Limited Partnership است که به معنی مشارکت محدود می باشد. مشارکت محدود شرکتی است که در آن چندین نفر به صورت مشترک فعالیت های مختلف کار آفرینی مستقل از هم را تحت نام یک شرکت انجام می دهند.

در شرکت با مشارکت محدود تعهدات یک یا چندین شریک در قبال بستانکاران این شرکت محدود به سرمایه های آنان در شرکت است (به معنی شرکای محدود) در حالیکه دیگر شرکا شخصا در قبال بدهی شرکت مسئولیت دارند.

 

2 – شرکت با مشارکت عمومی که به آن GP می گویند. GP مخفف کلمات General Participation است. شرکت با مشارکت عمومی شرکتی است که در آن چندین شریک در کارهای مختلف کارآفرینی به صورت مستقل عمل می کنند. در این نوع شرکت موسس یا موسسان شرکت در قبال کلیه بدهی های شرکت شخصا مسئول هستند.

انواع ثبت شرکت در گرجستان

انواع ثبت شرکت در گرجستان

3 – شرکت با مسئولیت محدود که به آن LLC گفته می شود. LLC مخفف کلمات Limited Liability company می باشد. تقریبا بالای نود درصد شرکت ها در گرجستان از این نوع ثبت می شوند زیرا در این حالت شرکت شما از نوع جنرال تریدینگ ( general trading ) ثبت می شود و شما با اخذ یک مجوز قادر به انجام کلیه امورات دیگر هستید.

برای مثال اگر شرکت شما از این نوع ثبت شود قادر هستید تا با آن یک هتل احداث یا راه اندازی کنید ، یک رستوران ، کارواش ، ساخت و ساز یا هر کاری که فکرش را بکنید می توانید راه اندازی کنید ولی اموراتی که مستقیما با بهداشت و درمان جامعه گرجستان سروکار دارند در این دسته قرار نمی گیرند و نیازمند مجوز جداگانه از وزارت بهداشت گرجستان است مانند : مطب پزشکی – مطب دندانپزشکی – داروخانه – تولید ، توزیع و پخش دارو.

در زمان ثبت این نوع شرکت در گرجستان لیست انواع کارهایی که قرار است شما انجام دهید را می خواهند ، هرچند گزینه ای نیز هست که می گوید کلیه کارها و بیزینس ها انجام شود. بنابراین قبل از ثبت شرکت با مسئولیت محدود حتما روی آن به درستی فکر کنید.

به دلیل اینکه با این نوع ثبت شرکت در گرجستان فقط با یک پروانه یا مجوز ثبت قادر به انجام کلیه امورات دیگر هستید ، لذا شرکت با مسئولیت محدود و از نوع جنرال تریدینگ محبوبیت خاصی در گرجستان دارد.

شرکت با مسئولیت محدود، یک نهاد بازرگانی قانونی است که تعهدات آن به بستانکارانش محدود به دارایی موجود آن می باشد و میتواند حداقل با یک نفر هم تاسیس شود که آن شخص هم مدیرعامل و هم صاحب صد در صد سهام قانونی این شرکت با مسئولیت محدود شمرده می شود.

 

4 – شرکت سهامی که به آن JSC گفته می شود. JSC مخفف کلمات Joint stock company می باشد. شرکت سهامی یک نهاد قانونی است که سرمایه آن به مقادیر اسمی مساوی تقسیم شده است.

شرکت سهامی معمولا یک شرکت بزرگ با سرمایه بالا می باشد و این نوع ثبت شرکت در گرجستان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. بدهی یک شرکت سهامی به دارایی کل آن محدود می شود.

تمامی سهامدارها مشمول تعهدات شرکت سهامی نیستند. این سهام به یک وثیقه گفته می شود که ضامن مطالبات یک سهامدار در ارتباط با دارایی شرکت سهامی و حقوق و تعهدات سهامدارها و شرکت سهامی در قبال یکدیگر می باشد.

جهت ثبت شرکت در گرجستان با قیمت مناسب و توسط وکیل رسمی گرجی با کارشناس های باتجربه آناجورجیا تماس بگیرید. آنها شما را در امر مشاوره ثبت شرکت در گرجستان نیز یاری می دهند. لازم به یادآوری است که کلیه مشاوره های شرکت آناجورجیا در محل این شرکت به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

5/5 (7 Reviews)

  نظرات

5 نظر برای “ثبت شرکت در گرجستان”

 1. تنهائى گفت:

  سلام
  بسيار عالى و متشكريم

 2. ali aminian گفت:

  با سلام
  هزینه ثبت یک شرکت با مسولیت محدود چقدر است ؟

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   لینک زیر را دنبال کنید :

   هزینه ثبت شرکت

 3. ali aminian گفت:

  با سلام
  بنده در خصوص استانداردهای مدیریتی iso فعال هستم با همکاری شرکهای اروپایی و میخواهم در گرجستان ثبت شرکت کنم
  ایا بازار کار ایزو از نظر شما مناسب است ؟ یعنی شرکتهای صنعتی و تولیدی و خدماتی زیادی در انجا می باشند که نیاز به ایزو داشته باشند ؟
  و شما چه کمکی می توانید به بنده بکنید و با چه هزینه ای
  ممنون

  1. admin گفت:

   با سلام …..
   تنها کمکی که می توانیم در این زمینه به شما بکنیم ارائه مشاوره های لازم ، در اختیار قراردادن مترجم رسمی جهت مذاکره با شرکت ها و اداره جات دولتی در گرجستان و …..
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *