خانه / اطلاعات عمومی کشور گرجستان / ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی گرجستان

ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی گرجستان

ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی : گرجستان به وسیله حمایت از یک اقتصاد بازارگرا و طرفدار سیاست های دولتی موافق بیزینس به سرمایه گذاران محیط کاری پویا و پرجنب و جوش زمینه رفع نیاز های ایده آل برای رشد و سود را ارائه میدهد، ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی و دیگر مناطق آزاد گرجستان باعث میشود که سرمایه گذاران از پرداخت کلیه مالیات ها معاف شوند.

ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی

ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی چه مزایایی دارد؟ آیا ثبت شرکت در مناطق آزاد مناسب همگان است یا فقط بیزینس های خاصی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند؟ ثبت شرکت در گرجستان چه مزایا و معایبی دارد؟

معافیت مالیاتی برای شرکت های ثبت شده در مناطق آزاد

نکته بسیار مهمی که در این بین وجود دارد این است که کالای وارد شده در منطقه آزاد نگهداری می شود و در صورت ارائه آن به بازار های داخلی مشمول بر واردات و همچنین مالیات بر ارزش افزوده خواهند شد.

ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی
ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی

مناطق آزاد و صنعتی گرجستان ( FIZ ) توسط شرکت های خصوصی اداره می شوند و سرمایه گذاران و متقاضیان موظف به اجاره فضا از اپراتور هستند، ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان برای همه مناسب نیست چون هزینه ثبت شرکت در این مناطق زیاد است و بیشتر برای شرکت هایی مناسب است که تراکنش مالی زیادی در سال دارند.

این نوع شرکت ها برای معاف از مالیات در گرجستان بهتر است مناطق آزاد ثبت شرکت کنند. ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان بیشتر برای شرکتهای بازرگانی که در امورات صادرات و واردات فعال هستند ، مفید است و نه برای همه شرکتها.

معمولا شرکت های بازرگانی که واردات و صادرات زیادی دارند اگر در مناطق آزاد گرجستان و مناطق صنعتی آزاد گرجستان تاسیس شوند بسیار بهتر است.

به طور کلی شرکت هایی با تراکنش حداقل بالای 500 هزار یورو در سال بهتر است در این مناطق تاسیس شوند.

شاید برای خیلی ها سوال پیش آید که هزینه ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی چه قدر است؟ برای چه کسانی مناسب است؟

بندر پوتی گرجستان

مناطق آزاد به مناطقی گفته میشود که در آن صاحب بیزینس خودش مقررات کسب و کارش را تعیین میکند، یعنی به عبارتی هیچ گونه مالیاتی به مبادلات مالی شرکت ها تعلق نمیگیرد، یکی از مناطق آزاد گرجستان که بر آب های بین المللی راه دارد و معروف می باشد بندر پوتی گرجستان است.

بندر پوتی نسبت به مناطق آزاد دیگر که یکی از آنها در نزدیکی کوتائیسی است، مهمتر است.

این منطقه در سال 2008 میلادی تاسیس شد، موسس این منطقه آزاد شرکت اماراتی RAKIA بوده است. ولی در حال حاضر منطقه آزاد پوتی توسط یک شرکت سرمایه گذار چینی خریداری شده است و دیگر در انحصار اماراتی ها نمی باشد.

همانطور که بالاتر اشاره کردیم ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی و دیگر مناطق گرجستان بسیار بالاست، هم چنین نیاز به تمدید سالانه لایسنس دارد که هزینه آن هم بالاست.

مزیت های ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی

1)معاف از کلیه مالیات ها در گرجستان

2)راه اندازی آسان تجارت (هیچ گونه بروکراسی اداری وجود ندارد و سریع میتوانید کار خودتان را شروع کنید.)

3)ارزان ترین تعرفه ها (به دلیل عدم وجود مالیات در این مناطق اجناس و تعرفه ها ارزانتر از داخل خاک گرجستان است.)

4) امکان اخذ اقامت گرجستان بدون هیچ دلیلی برای ریجکت شدن. ثبت شرکت در مناطق آزاد باعث می شود که دولتمردان گرجستان به این موضوع پی ببرند که شما واقعا یک مرد تجارت هستید و بنابراین هیچ دلیلی برای مردود شدن اقامت شما در گرجستان وجود ندارد.

از جمله مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی دسترسی به گذرگاه آبی دریای سیاه و ارتباط با کشورهای ترکیه، روسیه و بلغارستان و همچنین دسترسی به خط راه آهن سراسری کشورهای آذربایجان، ارمنستان و روسیه است.

منطقه آزاد پوتی در بخش های تجاری و خدمات، صنایع سنگین و تولیدی مشغول به فعالیت است.

از دیگر مزیت های منطقه آزاد پوتی نزدیکی به فرودگاه بین المللی باتومی است، بطوریکه این منطقه تنها 75 کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد.

واردات و صادرات بدون تعرفه در مناطق آزاد گرجستان
واردات و صادرات بدون تعرفه در مناطق آزاد گرجستان

مساحت کل منطقه حدود سه میلیون و ششصد هزار متر مربع بوده و در مجاورت دریای سیاه و رودخانه ریونی قرار دارد.

5) امکان اخذ تسهیلات بانکی در امورات بازرگانی در مناطق آزاد گرجستان

همچنین در مناطق آزاد تجاری گرجستان سایه تحریم های بانکی بر سر بازرگانان ایرانی کمتر است و امکان گشودن حساب های بین المللی در بانک های این مناطق برای اتباع ایرانی بیشتر است.

آیا ثبت هزینه شرکت در منطقه آزاد پوتی و دیگر مناطق آزاد گرجستان با ثبت شرکت در خاک گرجستان تفاوت دارد؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی و دیگر مناطق آزاد گرجستان با ثبت شرکت در خاک گرجستان تفاوت دارد از نظر نوع لایسنس بسیار متفاوت است و حتی ممکن است تا بیست هزار دلار هم برسد.

هزینه تمدید سالانه لایسنس مناطق آزاد نیز تا حدود 25000 دلار هم می رسد.

شاید این نکته برای شما جالب باشد که در سال 2013 میلادی میزان سرمایه گذاری خارجی در گرجستان 942 میلیون دلار بوده که این میزان سرمایه گذاری در سال 2015 به یک میلیارد و سیصد و پنجاه و یک میلیون دلار بالغ گردیده است.

همچنین طبق گزارشات بانک جهانی کشور گرجستان در سال 2015 رتبه پانزدهم دنیا از نظر میزان سهولت کسب و کار را از آن خود کرده است و در حال حاضر رتبه هشتم جهان در سهولت کسب و کار را داراست.

شرایط ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی و دیگر مناطق گرجستان

طبق قوانین جاری گرجستان ، پس از ثبت شرکت باید حتما مکان تجاری یا اداری شرکت به اداره مالیات گزارش شود. در اداره مالیات ، یک ارگانی وجود دارد به نام پلیس مالیاتی که همه امورات مربوط به وضعیت کسب و کار تجارت های احداث شده در گرجستان را بررسی می کند.

بنابراین اولین کاری که از سوی اداره مالیات گرجستان صورت می گیرد این است که اگر مدیر شرکت ثبت شده در گرجستان اقدام به اخذ کد مالیاتی و دستگاه آپارات مالیاتی کند ، بلافاصله تمامی مشخصات شرکت مذکور در اداره مالیات ثبت ، و جهت بررسی های اولیه وجود چنین شرکتی معمولا ، بازرس هایی برای بازدید از آنها فرستاده می شوند.

در صورتی که کد مالیاتی و یا دستگاه آپارات مالیاتی اخذ نشود به معنای آن است که شرکت مذکور در حال حاضر غیر فعال بوده و بایستی طبق نامه ای به اداره مالیات منطقه ، غیرفعال بودن شرکت ثبت شده گزارش شود در غیر اینصورت شرکت مذکور فعال محسوب شده و ممکن است که مشمول پرداخت جریمه فرار مالیاتی شود.

 

شاید برای بسیاری از افراد سوال مطرح شود که دستگاه آپارات مالیاتی چیست؟

تجارت هایی که مشتری های آن پول نقد به صاحب بیزنس پرداخت می کنند، حتما بایستی دارای دستگاه آپارات مالیاتی باشند.مثل فروشگاه ها و …

در صورت عدم داشتن دستگاه آپارات مالیاتی تخلف از پرداخت مالیات محسوب شده و فرد دادگاهی می شود و جریمه های سنگین دارد.

اما تجارت هایی که بیشتر قراردادی هستند و پول به حساب های بانکی صاحب تجارت واریز می شود نیازی به این دستگاه ندارند.

دستگاه آپارت مالیاتی به وسیله GPS کلیه ی تراکنش ها را به اداره مالیات گرجستان گزارش می کند.

در مناطق آزاد گرجستان و از جمله منطقه آزاد پوتی شما نیاز به دستگاه آپارت مالیاتی نخواهید داشت. زیرا در این مناطق مالیات وجود ندارد ولی هزینه های مربوط به مکان و همچنین لایسنس سالیانه را بایستی پرداخت کنید.

وب سایت رسمی منطقه آزاد پوتی در گرجستان : www.potifreezone.ge

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات لازم را جهت ثبت شرکت در منطقه آزاد پوتی و دیگر مناطق آزاد گرجستان را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

شرکت آناجورجیا با بهره مندی از وکلای باتجربه آماده ارائه خدمات در زمینه ثبت شرکت در مناطق آزاد گرجستان به متقاضیان گرامی است.

5/5 (2 Reviews)

درباره ی Anageorgia LTD

شرکت آناجورجیا به شماره ثبت 439412967 ، ثبت شده در کشور گرجستان یک شرکت خدمات مهاجرتی در گرجستان محسوب می شود که آماده ارائه خدمات در زمینه های : تحصیل در گرجستان ، خرید ملک در گرجستان ، اخذ اقامت گرجستان ، امورات مربوط به ثبت شرکت در گرجستان ، مشاوره در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان ، برگزاری تورهای گرجستان و انجام کلیه امورات حقوقی در کشور گرجستان. شرکت آناجورجیا با داشتن دو وکیل باتجربه و پرسنلی دلسوز همواره خدمتگزار شما عزیزان است.

مطلب پیشنهادی

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران

واردات گوشت گوسفندی از گرجستان به ایران : با توجه به داغ شدن موضوع واردات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *