توصیه های مسافرتی جهت سفر به گرجستان برای اتباع ایران

توصیه های مسافرتی جهت سفر به گرجستان برای اتباع ایران : باخبر شدیم که سفارت ایران در تفلیس با انتشار بیانیه ای از اتباع ایران خواسته است جهت سفر به گرجستان به نکات زیر توجه کنند.

توصیه های مسافرتی برای سفر به گرجستان

توصیه های مسافرتی جهت سفر به گرجستان برای اتباع ایران : با توجه به ریجکت بسیاری از اتباع ایرانی در مرزهای هوایی و زمینی گرجستان در چند ماه اخیر ، سفارت ایران در تفلیس با انتشار بیانیه ای از کلیه اتباع ایرانی که قصد سفر به گرجستان را دارند خواسته است تا به نکات زیر توجه کنند :

توصیه های مسافرتی سفارت ایران در گرجستان

توصیه های مسافرتی سفارت ایران در گرجستان

1 – اساس رژیم لغو ویزا میان ایران و گرجستان صرفا به منظور گردشگری است و اگر اتباع ایرانی جهت سفر به گرجستان قصدی به غیر از گردشگری دارند بایستی به سفارت گرجستان در تهران مراجعه کنند.

2 – وجود هرگونه گذرنامه جعلی و یا ویزای جعلی شنگن یا سایر کشورها جرم محسوب می شود و با متخلف برخورد قانونی خواهد شد.

3 – وجود هرگونه تناقض در پاسخ به سوالات در تطابق با مدارکی که به پلیس مرزی ارائه داده می شود، می تواند منجر به عدم پذیرش ورود گردد.

بطور مثال از فرد پرسیده می شود که چند روز قصد ماندن دارید و فرد می بایست بر اساس تاریخ برگشت بلیط پاسخ دهد و در غیر اینصورت از ورود جلوگیری خواهد شد.

4 – جهت ورود به گرجستان از کلیه مرزهای هوایی و زمینی بایستی مدارک زیر را به همراه داشته باشید :

بیمه نامه مسافرتی ، بلیط برگشت ، ووچر هتل ( می توانید از آژانس های مسافرتی دریافت کنید. ) ، همراه داشتن پول به اندازه کافی ( به ازای هر روز اقامت در گرجستان حداقل 50 دلار آمریکا )

در صورتی که قصد سفر با تورهای مسافرتی را دارید حتما بایستی ووچر هتل را نیز به همراه داشته باشید و دقت کنید که ووچر هتل حتما بایستی واقعی باشد و در صورتی که ووچر غیر واقعی باشد شرکت مربوطه در لیست سیاه پلیس گرجستان قرار خواهد گرفت.

کارگزاران محترم می بایست اسامی کامل مسافرین را قبل از رسیدن پرواز به هتل ها اعلام نمایند تا در صورت تماس پلیس ؛ هتل مورد نظر اظهار بی اطلاعی نکند.

دقت کنید که اگر بیش از سی هزار لاری گرجستان ( معادل حدود 10 هزار دلار آمریکا ) به همراه دارید در حین ورود بایستی آن را اظهار کنید در غیر اینصورت توسط پلیس متوقف و جریمه خواهید شد.

جهت اظهار پول بیش از ده هزار دلار آمریکا می توانید به ترتیب زیر عمل کنید :

پس از دریافت کارت سوارشدن، به گیشه گمرک در سالن خروجی ( جنب کانتر 41 ) مراجعه و اظهارنامه تهیه نمایید.

5 – پیشنهاد می شود از آوردن هر گونه مواد غذایی مانند کنسرو و سبزیجات و مواد پروتئینی و همچنین داروی بدون مجوز و ابزار ساختمانی ( که نشان دهنده اشتغال و کار است ) و… خودداری نمایید.

6 – مسافرینی که قصد دیدن اقوام خود را دارند و مایل به رزرو هتل و یا استفاده از تور نمی باشند می بایست فرم دعوت نامه ( با مهر محضر رسمی ) که قبلا در گرجستان تهیه شده است را در دسترس داشته و ارائه نمایند.

7 – مدارک ارائه شده توسط مسافرین محترم حتما بایستی در دست آنها بوده و واقعی باشد. نشان دادن هرگونه مدارک از روی موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی قابل قبول نیست.

8 – ورود هرگونه مواد مخدر و کلیه داروهایی که حاوی مقادیری از مواد مخدر و یا روانگردان باشند (مانند داروهای مسکن، اعصاب، آرام بخش و امثال آنها) به داخل گرجستان ممنوع بوده و مشمول جریمه های سنگین و حبس های بلند مدت می باشد.

این بود نکاتی مهم درباره توصیه های مسافرتی جهت سفر به گرجستان برای اتباع ایرانی.

اگر سوالی داشتید می توانید از ما بپرسید. در وقت مقتضی پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

باتشکر. آناجورجیا.

5/5 (4 Reviews)

  نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *